Προς το περιεχόμενο

Το σφύριγμα και η δυσλεξία...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φερε το παιδι σου στον ιντρίνγκα να του μαθει να την παίζει την κετάρα....

 

 

Ιδιωτικαί ευέξαπται σχολαί ΙΝΤΡίγκας Α.Ε. Και σί α?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Φερε το παιδι σου στον ιντρίνγκα να του μαθει να την παίζει την κετάρα....

 

 

Ιδιωτικαί ευέξαπται σχολαί ΙΝΤΡίγκας Α.Ε. Και σί α?

 

Καλά... τα τριγκικά, είναι κατηγορία σφυρίγματος από μόνα τους.  ::)

 

Ξαναδιαβάστε παρακαλώ τι έγραψε ο fenderiarhs. :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τήθεται θέμα παιδήας βασηκά. Σε τι σχολήα θα πάμε τα παιδηά μας φεντερηάρη;

Για όποιον δεν το ξέρει...ο Trgga είναι δάσκαλος και μαθαίνει παιδάκια να διαβάζουν και να γράφουν Ελληνικά!!!

Σε αυτό το σχολείο να πάτε τα παιδιά σας!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέκαθεν υπήρχε στο Noiz μια τάση για περιόδους "ξεσαλώματος" και απανωτού χαβαλέ. Ανά περιόδους υπάρχει μια τέτοια κατάσταση, η οποία σταδιακά ατονεί και καταλήγουμε ξανά σε νορμάλ ρυθμούς, μέχρι την επόμενη μνημειώδη ατάκα που θα μας αποσυντονίσει για λίγο και πάλι από την αρχή.

...

Συμφωνώ ότι το θέμα κουράζει πολλές φορές και καλό θα ήταν να υπάρχει μέτρο αλλά δεν είναι και προς θάνατο, όλα θα ηρεμήσουν όπως κάθε φορά. Μέχρι την επόμενη φορά. ;)

+1. Exactly my point. Όσον αφορά το τι ρίχνει την ποιότητα του forum, είναι άλλη ΜΕΓΑΛΗ συζήτηση (και δεν έχει σχέση με "κανιμόθρια" αστεία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω πάντως ότι μπαίνω να διαβάσω ένα θρεντ που με ενδιαφέρει και πρέπει συχνά να περάσω το 50% των ποστς για να βρω κάτι σχετικό (για να βρω κάτι σχετικό ΚΑΙ χρήσιμο πέφτω στο 10% των ποστς). Αυτό με ενοχλεί - ασχέτως από το αν δεν ενοχλεί εσάς - και το αναφέρω...

 

Όσο για την παράθεση του ποστ μου "Δυστυχώς, το Noiz, καλώς ή κακώς, έτσι είναι. Θα το συνηθίσεις." από τον earandil, πρέπει να επισημάνω ότι έχει κάποια (όχι μεγάλη) δόση ειρωνίας.

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω να πω οτι κατανταει κουραστικο το συνεχες χλεβασμα σε καθε post που κανει καποιος και καποιος αλλος διαφωνει..γιατι τοση ειρωνια εδω μεσα?? επειδη δεν ξερει καποιος καλη ορθογραφια η γιατι οι ερωτησεις του ειναι πασιγνωστες για τουσ αλλους?? και δεν αναφερομαι σε καποιο μελος που ισως ανοιγε θεματα για πλακα..αναφερομαι ακομα και σε μενα που εχω δεχτει κατι τετοιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω πάντως ότι μπαίνω να διαβάσω ένα θρεντ που με ενδιαφέρει και πρέπει συχνά να περάσω το 50% των ποστς για να βρω κάτι σχετικό (για να βρω κάτι σχετικό ΚΑΙ χρήσιμο πέφτω στο 10% των ποστς). Αυτό με ενοχλεί - ασχέτως από το αν δεν ενοχλεί εσάς - και το αναφέρω...

 

Περιστασιακά συμβαίνει, δεν αντιλέγω. Νομίζω πάντως ότι τις πιό πολλές φορές ο χαβαλές είναι σε αρμονία με την πληροφορία. Και εν πάσει περιπτώσει προτιμώ να ανέχομαι ολίγη μαλακία, παρά να πρέπει να ανεχτώ ολίγο ή περισσότερο βερμπαλισμό.

 

Όσο για την παράθεση του ποστ μου "Δυστυχώς, το Noiz, καλώς ή κακώς, έτσι είναι. Θα το συνηθίσεις." από τον earandil, πρέπει να επισημάνω ότι έχει κάποια (όχι μεγάλη) δόση ειρωνίας.

 

Πράγματι έχει, γιατί υπάρχει κάτι που δεν καταλαβαίνω: Σ'αρέσει να είσαι εδώ, γουστάρεις τις "φάτσες" μας, σ'ενδιαφέρει να γινόμαστε όλοι καλύτεροι συνομιλητές, ή σε εκφράζει πληρέστερα ο αφορισμός σου "Το Noiz [...] έτσι είναι";

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι εδώ άρα, ως επί το πλείστον, μου αρέσει. Αυτό δεν σημαίνει ότι το Noiz είναι τέλειο. Άλλωστε δεν θα μπορούσε να είναι

Θα ήθελα (και θα μπορούσε) να είναι καλύτερο ή μάλλον χρησιμότερο και πιο ενδιαφέρον.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Πιο ενδιαφέρον", μεθερμηνευόμενον στη δική σου λογική "πιο στείρο", "πιο τεχνικό", "πιο σφιχτό στους κανόνες", "πιο ασφυκτικό ενάντια σε κάθε απόπειρα χαλάρωσης" κλπ;

 

Έχει ξανασυζητηθεί, και κανείς νομίζω δεν έχει πει μέχρι στιγμής ότι προτιμά ένα απρόσωπο τεχνοgeek φόρουμ από αυτό που το Νόιζ είναι την παρούσα στιγμή. Προθυμία υπάρχει, βοήθεια δίνεται, ψυχραιμία και απαντήσεις σε σωστό context υπαγορεύονται χωρίς να επιβάλλονται, και παράλληλα βγάζουμε γλωσσίτσα σε όσους τα θέλουν έτοιμα στο πιάτο, και κλείνουμε το μάτι σε όσους επιθυμούν ένα σοβαροφανές φόρουμ.

 

Δεν αντιλέγω ότι έχεις άδικο σε αυτά που γράφεις περί κουραστικής επιμονής σε ορισμένα inside jokes. Είναι απόλυτα κατανοητό και καμιά φορά το διαπιστώνω κι εγώ. Ορισμένες φορές η πλάστιγγα γέρνει υπέρ του υπέρμετρου χαβαλέ, ορισμένες υπέρ του μονότονου tech talk. Για πληρέστερη απάντηση θα παρέπεμπα στα γραφόμενα του αγαπητού μου Alchemist...  :)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου