Προς το περιεχόμενο

Pedalboard Γνώμες


georgev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια θελω συμβουλες για το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα. Ανεβαζω την πεταλιερα που εχω στησει σημειωνοντας πως το volume ειναι στη μεση για να μπορει να μενει το delay και μετα το κλεισιμο του. Η συμβουλη που θελω να μου δωσετε εναι στο θεμα του σηματος. Πως δηλαδη θα μπορεσω να εχω το καλυτερο δυνατο σημα. Αν ειναι με true bypass πεταλι ή με looper ή κατι αλλο. Ευχαριστω και περιμένω !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα εισαι,μην αλλαξεις ΤΙΠΟΤΑ (εχεις τον καλυτερο συνδιασμο και μποσακια τα οποια σου δινουν ενα ωραιο buffering & αρκετα tbp πεταλια) .Προσωπικα θα εβαζα το chorus/flanger ΠΡΙΝ τα delay

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λες αυτο απο αποψη ηχοχρωματος ? Επισης οταν βαζω το συστημα στον Super μου βγαζει ενα φυσημα, ενω οταν ειναι καρφι καρφι ειναι εντελως ησυχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τo φυσιμα δεν ακουγεται οταν παιζεις μη σκας,εντελως "βουβη" πεταλιερα δεν εχει βγει ακομα... :)

 

ναι προσωπικα προτιμω να βαζω delay στο modulation παρα modulation στο delay. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ superfunk μια που σε βρηκα και γουσταρω γιατι φαινεσαι γνωστης, θελω να παρω και ενα εναλλακτικο συστημα (καβαντσα για live δυσκολα και λοιπα), τι γνωμη εχεις για το LINE6 M13 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω και εγω μια αναλογη πεταλιερα με αρκετα (14 τον αριθμο) μερικα εκ των οποιων ιδιαιτερα "σηματοφαγα"  ;D ;D ;D ;D ;D (π.χ electric mistress).

 

Kακα τα ψεμματα και παροτι προσπαθουσα να χρησιμοποιω κατα το δυνατον καλωδια καλης ποιοτητας, και οσο το δυνατον μικροτερου μηκους, ο ηχος ηταν αρκετα μουντος και "αλλαγμενος". Βεβαια τοτε μου φαινονταν μια χαρα......οταν εκανα την αλλαγη που θα σου πω παρακατω καταλαβα τη διαφορα.

 

Λαμβανοντας υποψη οτι το να κανει κανεις, οσα πεταλακια της πεταλιερας του δεν ειναι, true bypass δεν ειναι και οτι καλυτερο, και οτι ενα t. B looper με τοσα πολλα loops για τοσα πεταλια δεν ειναι χωροταξικα καλη λυση, ενβ και οι buffers των boss οσο αξιοπρεπεις και αν ειναι δεν ειναι παντα το καλυτερο, κατεληξα σε αυτο και η διαφορα ηταν HUGE.

 

http://www.axess-electronics.com/sc/BS2-Guitar-Audio-Buffer-Splitter-p-16133.html

 

Επιπλεον περαν του πολυ καλου buffer που ειναι και ο λογος που στο συστηνω ειναι added bonus το γεγονος οτι προσφερει και splitter.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου