Προς το περιεχόμενο

Line6 M13 Stompbox Modeller - Review


Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαιρετε κυριοι!

ακριβως πριν απο ενα χρονο πηρα απο τον νακα στην πατρα την μ13 και βεβαια η χαρα μου ηταν μεγαλη...

ολα καλα με την πεταλιερα απλως μετα απο ενα μηνα χρησης οχι καθημερινα,κολλισε το πρωτο κολωνακι διλαδι το παταγα να σβησει και δεν εσβηνε δεν εδινε bypass με αποτελεσμα να εχω αναμενο τοπρωτο εφε χωρις να μπορω να βαλω το καθαρο του ενισχυτη και επιπλεον το λουπ δεν δουλευε αφου ειχε κολλησει...!απο εδω και π[ερα αρχιζει το καλο...

τιν παω πισω και ο νακας με στελνει στον ιλεκτρολογο ο οποιοσ ειναι υπευθεινος για τιν εγγυση!μοθ λεει δεν μπορω να κανω κατι γιατι ειναι ολα πσιφιακα και τιν στελνει στιν αθηνα!

μου τιν φτιαχνουν μετα απο ενα μηνα!!!!!!!!!!!!τελω παντων λεω.....παιζω παλι τα ιδια!!!!!!κολλαγε!!!!κσαναπαω την στελνουν αθηνα παλι

μιλαω με τον τεχνικο και του λεω να γινει αλλαγη βεβαια γιατι δεν βρισκεις ευκολα και 470 ευρω ετσι δεν ειναι παιδια?????

μου απανταει με ηρωνικο υφος οτι παταγα δυνατα τα πεταλια και ευθηνομαι εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 390
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

@Bloody

 

Σπύρο, στείλε μου με pm περισσότερες πληροφορίες για τους ήχους που θέλεις, και θα κοιτάξω να ηχογραφήσω κάτι.  ;)

 

@zestair

 

Θανάση ελπίζω όλα καλά με τις επισκευές...  :-\

 

@nickzero

 

Κάτι τέτοιες εμπειρίες διαβάζουμε και μετά ψωνίζουμε από έξω... Δεν ξέρω τι γίνεται στα πλαίσια της διετούς ή τριετούς εγγύησης από μαγαζιά της αλλοδαπής, αλλά σίγουρα δεν θα σου πουν "τα πάταγες πολύ δυνατά τα κουμπάκια...".  ::)

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δε θα του έλεγαν οτι φταίνε τα...πσιφία και πρέπει να το στείλουν στην Οξφόρδη για επισκευή.

 

Στην αλλοδαπή (κοινώς ιν δε ριαλ γοούρλντ) αντικαθιστούν άμεσα χωρίς ερωτησεις και με πολλές συγνώμες.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανει παλι ενα μηνα να μου την στειλει την παιρνω παω σπιτι και με το που την αναβω χωρισ να πατησω τιποτα εκανε τα ιδια!!!!!αγανακτησμενος τον παιρνω τηλ στην αθηνα και με αυτα που μου ελεγε με εκσοργιζε!προφανως η παταλιερα ηταν απο την αρχη χαλασμενη!!!!και δεν στην αλλαζω και μου λεει στειλτην και θα σου αλλακσω ολη την πλακετα!!!!!!ωραια λεω εγω την στελνω και ερχεται παλι μετα ενα μηνα!!χαρα εγω... μην στα πολυλογω παλι τα ιδια την παω στον ηλεκτολογο παλι την ανοιγει κοιταζει και δεν ειχαν αλλακσει πλακετα και οτι η κατασκευη ειναι με φτινα υλικα και αν κοιτακσετε πισω γραφει desingned in usa MADE IN CHINA!!!!!εγινε χαμοσ πηγα στον νακα εκανα φασαρια στο μαγαζι αλλα δεν φερει ευθυνη αυτοι να συνεννοηθω με το service...σημερα παιδια κλεινω ενα χρονο και εχω τζαμαρει με την μ13 το πολυ 15 ωρεσ το πολυ!!!!!!!!αυτεσ τισ μερες περιμενω να μου την αλλακσουν ΚΑΙ  ΜΟΥ ΤΑ ΜΑΣΑΝΕ ΟΛΟΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ!!!!!εχω φτασειι να μιλαω με την λινε6.ψομ αφου ειχα διμοσιευσει αρητικα σχολια στο youtube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αν κοιτακσετε πισω γραφει desingned in usa MADE IN CHINA!!!!

 

γιατι εχεις δει εσυ τιποτα σε αυτες τις εξευτελιστικες τιμες που να ΜΗΝ ειναι MADE IN CHINA? ;D

 

παντως και η VOX & η BOSS μου ειναι made in China & εδω και 5 χρονια και...3456 live δεν εχουν παθει ΤΙΠΟΤΑ.

 

Κανονικα ο Νακας πρεπει να σου αντικαταστησει το προϊον απο τη στιγμη που ειναι μεσα στην εγγυηση.

 

Αλλοιως εσυ πρεπει να κανεις αυτο

 

http://www.mcit.gov.cy/mcit/mcit.nsf/dmlccpscomplaint_gr?OpenForm

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το made in china δεν σημαίνει φτηνά υλικά ή κακή κατασκευή.

 

Τα περι μη ευθύνης του Νάκα δεν ισχύουν. Μην τρελαθούμε κιόλας.

 

Με τη Line 6 αν εκθέσεις ήρεμα και χωρίς υπερβολές όλα τα γεγονότα θα βρεις άκρη πολύ σύντομα (δηλαδή θα πάρεις καινούριο και λογικά και ενα συγνώμη).

 

 

 

λινε6.ψομ

 

Ομολογω ότι μου πήρε πάνω από 0.1 sec να καταλάβω οτι ήθελες να γράψεις line6.com  :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογω ότι μου πήρε πάνω από 0.1 sec να καταλάβω οτι ήθελες να γράψεις line6.com  :D

...Aγράμματε...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στο βιντεάκι παραπάνω, το firmware version είναι.. 1.04, κάτι ελαφρώς γελοίο, αν σκεφτεί κάποιος ότι σήμερα είμαστε στο 2.01 και έχουν διορθωθεί κανα εκατομμύριο bugs/παιδικές ασθένειες.

 

Η δικιά μου Μ13 δεν έβγαλε παρά ένα μόνο πρόβλημα ΜΙΑ φορά. Έχει αναφερθεί στα fora, η Μ13 έσβησε και ξανάναψε μόνη της... Δεν μου παρουσιάστηκε ξανά, δεν μπόρεσα να το αναπαράγω, μπορεί να ήταν και θέμα software που διορθώθηκε.

 

Μόλις κλείσω χρόνο με την πεταλιέρα και αποφασίσω οριστικά ότι θα την κρατήσω, πιθανώς να υλοποιήσω μια παρανοϊκή ιδέα: να τη δώσω κάποια στιγμή σε φίλο... "παρανοϊκό" ηλεκτρονικό, και να μου αλλάξει όλους τους διακόπτες με heavy duty ακριβούς διακόπτες. Και πιθανώς να αλλάξει και τα pots και να κάνει και μια-δυο ακόμα βελτιώσεις σε εξαρτήματα. Αυτό φυσικά θα ακυρώσει οποιαδήποτε εγγύηση... Ωστόσο υποψιάζομαι ότι δεν πρόκειται να μου βγάλει σοβαρό πρόβλημα μέσα στο χρονικό διάστημα της επίσημης εγγύησης.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις κλείσω χρόνο με την πεταλιέρα και αποφασίσω οριστικά ότι θα την κρατήσω, πιθανώς να υλοποιήσω μια παρανοϊκή ιδέα: να τη δώσω κάποια στιγμή σε φίλο... "παρανοϊκό" ηλεκτρονικό, και να μου αλλάξει όλους τους διακόπτες με heavy duty ακριβούς διακόπτες. Και πιθανώς να αλλάξει και τα pots και να κάνει και μια-δυο ακόμα βελτιώσεις σε εξαρτήματα. Αυτό φυσικά θα ακυρώσει οποιαδήποτε εγγύηση... Ωστόσο υποψιάζομαι ότι δεν πρόκειται να μου βγάλει σοβαρό πρόβλημα μέσα στο χρονικό διάστημα της επίσημης εγγύησης.

 

Στη θέση σου θα περίμενα να βγάλει πρώτα κάποιο πρόβλημα στα footswitches και μετά να τα αλλάξω όλα. Ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί να αποδειχτούν αρκούντως ανθεκτικά  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου