Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικά jazzmaster


block

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή χρονια σε όλους .

Ξέρει κανένας πού μπορώ να βρώ  ηλεκτρικά τις jazzmaster εκτός απο τους μαγνήτες και ίσως τους πυκνωτές ?

 

# (1) 1M Pot, Linear (CTS)

# (1) 1M Pot, Audio (CTS)

# (1) 1M Mini-Pot, Linear (CTS)

# (1) 50K Mini-Pot, Audio (CTS)

# (1) Capacitor, 0.02µF

# (1) Capacitor, 0.03µF

 

Τί τιμές να περιμένω για τα ποντεσιόμετρα ?

Ίσως από κανένα μαγαζί στο νετ στην Ευρώπη αλλά με γρήγορη αλλά απλή αποστολή  ?

Ευχαριστώ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.acmeguitarworks.com/Jazzmaster_Wiring_Kit_P1149C155.cfm

 

αν η jazzmaster σου ειναι Ιαπωνικη χωρις καποιες μετατροπες  δεν θα μπορεσεις να βαλεις καποια αμερικανικα parts ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Διόρθωση"

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά ....

To σώμα είναι japan

To pickguard είναι allparts

Το μεταλλικό που "κρατάει" τα pots του rhythm είναι japan .

Οπότε ?

 

Όσο αφορά τα αμερικάνικα pots που πάνε στο pickguard  μιλάμε για μεγαλύτερα , το οποίο λύνετε με ένα παραπάνω άνοιγμα των τρυπών ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο αφορά τα αμερικάνικα pots που πάνε στο pickguard  μιλάμε για μεγαλύτερα , το οποίο λύνετε με ένα παραπάνω άνοιγμα των τρυπών ?

Έτσι λένε τουλάχιστον στην acmeguitarworks, δες το και μόνος σου έχει photos, μέχρι και τρυπανάκι πουλάνε για άνοιγμα τρύπας

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρήτε απίθανο να βρώ όλα τα Pots σε ένα μαγαζί με ηλεκτρονικά πχ Κατουμάς , Φανός ?

 

Επειδη απο τον Κατουμα ψωνιζω τα ηλεκτρονικα μου, θελω να πω οτι ποτε δεν εχω βρει καλο μεταλικο pot. Ολα ειναι πλαστικα, και κανα δυο μεταλικα που βρηκα ήταν πολυ "μουφα".

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι pots έχει το Μουσικόραμα στη Μπόταση. Εαν βρείς, πές το μου και μένα (γιατί βαριέμαι να κατεβαίνω Αθήνα χωρίς λόγο)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι pots έχει το Μουσικόραμα στη Μπόταση. Εαν βρείς, πές το μου και μένα (γιατί βαριέμαι να κατεβαίνω Αθήνα χωρίς λόγο)

 

Ναί έχει νομίζω όμως εάν δείς τιμή όντως δεν θα υπάρχει λόγος να κατέβεις Αθήνα   :o ???

 

Πόσες ημέρες κάνει η αποστολή απο Guitar Parts Resource ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Ακτίνιον στην Πατησίων παίζει να έχει pots. Επίσης, ενας που δουλεύει εκεί δούλευε παλιά στο Ντο-Ρε-Μι οπότε ξέρει τι ψάχνει ο κιθαρίστας και σου το βρίσκει άμεσα ή σου λεει "δεν". Πάντως δεν είναι φθηνός...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου