Προς το περιεχόμενο

Mesa boogie mark V review


ex-geomor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσο κ καλο καθαρο να εχει ενας ενισχυτης οταν αρχιζει να clipαρει το σημα τοτε θελει το eq του , συνηθως λιγοτερες υψηλες για να ειναι πιο γλυκος! Τωρα ισως το καθαρο του Μαρκου εχει ολα τα ''συστατικα'' :) :) για να βρωμισει κ να ακουστει το ιδιο καλο!!!!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 170
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

http://www.musicradar.com/gear/all/amplification/instrument-amps/guitar-combo-amps/mark-five-213806/review

 

Από τα καλύτερα reviews μέχρι στιγμής και με το βιντεάκι μιά χαρά.... :) :)

Τα...σπάει ο Μάρκος...

 

Άντε να χτυπήσω κανα....ξεβαμένο μισοτιμής... ;D

 

(Αν το έχει ποστάρει κι άλλος πιο πριν...sorry... :) )

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.musicradar.com/gear/all/amplification/instrument-amps/guitar-combo-amps/mark-five-213806/review

 

Από τα καλύτερα reviews μέχρι στιγμής και με το βιντεάκι μιά χαρά.... :) :)

Τα...σπάει ο Μάρκος...

 

Άντε να χτυπήσω κανα....ξεβαμένο μισοτιμής... ;D

 

(Αν το έχει ποστάρει κι άλλος πιο πριν...sorry... :) )

 

 

Εμ, ποιος θα πόσταρε reviews του V? Ο Mij-άρας.  ;D ;D ;D ;D

 

Αρχηγέ μου (και άλλοι) να κάνω μια ερώτηση? Πως την παλεύετε με τέτοιους ενισχυτές-διαστημόπλοια? Εγώ όσο πάει γυρνάω σε πιο απλά πράγματα, και αν έχει πάνω από 5 ποτενσιόμετρα πάνω το μηχάνημα τα παίζω τελείως.  :P :P ;D ;D

 

(αν τον πάρεις πάντως θέλω hands on demo  8) 8) 8))

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ, ποιος θα πόσταρε reviews του V? Ο Mij-άρας.  ;D ;D ;D ;D

 

Αρχηγέ μου (και άλλοι) να κάνω μια ερώτηση? Πως την παλεύετε με τέτοιους ενισχυτές-διαστημόπλοια? Εγώ όσο πάει γυρνάω σε πιο απλά πράγματα, και αν έχει πάνω από 5 ποτενσιόμετρα πάνω το μηχάνημα τα παίζω τελείως.  :P :P ;D ;D

 

(αν τον πάρεις πάντως θέλω hands on demo  8) 8) 8))

 

Έχεις δίκιο για τα πολλά...μπλιμπλίκια που έχει πάνω, αλλά ένας Μάρκος είναι απωθημένο ετών...

 

Και αν και λόγω ηλικίας θέλω πιό απλό gear, εν τούτοις βλέπεις Βασίλη πόσο σύντομα 'αυτοαναιρούμαι".....μόλις χτές στο thraed πού άνοιξες έλεγα για το πόσο λίγο εξοπλισμό (ιδίως κιθάρες) χρειαζόμαστε στη πραγματικότητα....

 

Προς το παρόν στο σαλόνι μου είναι προσγειωμένος ένας Mesa Roadster και υπόσχομαι να τον πουλήσω πριν πάρω το Μάρκο.....

Έλα όμως που δεν θέλω να τον πουλήσω....γιατί είναι ΕΝΙΣΧΥΤΑΡΑ...λες να με χωρίσει η γυναίκα μου αν τον κρατήσω και πάρω και το Μάρκο;;;;...όχι μωρέ...λες;;;;.....

 

Όσο για το demo...καλύτερα είναι να περάσεις για καφέ έχοντας μαζί σου και εκείνη τη βάση με τις 20 (?) κιθάρες σου.... ;D (πάλι σε έδωσα... ;D ;D ;D )

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο για τα πολλά...μπλιμπλίκια που έχει πάνω, αλλά ένας Μάρκος είναι απωθημένο ετών...

 

Και αν και λόγω ηλικίας θέλω πιό απλό gear, εν τούτοις βλέπεις Βασίλη πόσο σύντομα 'αυτοαναιρούμαι".....μόλις χτές στο thraed πού άνοιξες έλεγα για το πόσο λίγο εξοπλισμό (ιδίως κιθάρες) χρειαζόμαστε στη πραγματικότητα....

 

Προς το παρόν στο σαλόνι μου είναι προσγειωμένος ένας Mesa Roadster και υπόσχομαι να τον πουλήσω πριν πάρω το Μάρκο.....

Έλα όμως που δεν θέλω να τον πουλήσω....γιατί είναι ΕΝΙΣΧΥΤΑΡΑ...λες να με χωρίσει η γυναίκα μου αν τον κρατήσω και πάρω και το Μάρκο;;;;...όχι μωρέ...λες;;;;.....

 

Ναι, έχεις δικιο για την αυτοαναίρεση, αλλά κάποια στιγμή περνάει ο ενθουσιασμός και μένουν αυτά που μετράνε.  ;)

 

Όσο γι'αυτό που ρωτάς, ναι, είναι βέβαιο ότι θα γίνει, οπότε θα βρεις μια γεννήτρια, θα γίνεις road musician και θα βγάζεις ένα σκασμό λεφτά.  :P :P :P

 

Όσο για το demo...καλύτερα είναι να περάσεις για καφέ έχοντας μαζί σου και εκείνη τη βάση με τις 20 (?) κιθάρες σου.... ;D (πάλι σε έδωσα... ;D ;D ;D )

 

Είστε ψεύτης κύριε: μόλις 7 είναι. Αλλά σίγουρα θα το κανονίσουμε μόλις βρούμε αμφότεροι λίγο χρόνο.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε ψεύτης κύριε: μόλις 7 είναι.

 

7;;;;;; πλάκα μου κάνεις...και.....χρειάζεσαι 7 κιθάρες;;; :) :)..τι να τις κάνεις;....δε σου φτάνει μία;  :) :)

αφού είμαστε αρρωστάκια ρεεεεεεεεεε...  :) :)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

(Άσχετο)....εμένα γιατί κάτι μου λέει ότι ο electra dyne θα είναι the real deal!?!... 8)

 

Σήμερα έπαιξα επιτέλους για πρώτη φορά με electra dyne.

Πιο κάτω κάνω μιά απόπειρα να περιγράψω τον ήχο του...

 

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

 

Στο μαγαζί που τον έπαιξα υπήρχε ακριβώς δίπλα ένας mark 5.

Ασχολήθηκα μαζί του περί τα 5 λεπτά...

 

Ενισχυτάρα θα είναι σίγουρα ο καινούριος mark ,μην παρεξηγηθώ,(και θέλει και πολύ ψάξιμο) ήταν όμως τέτοιο το κόλλημα με τον electra dyne που δεν μου άφησε περιθώριο ν'ασχοληθώ με κάτι άλλο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

welcome to the club....

 

ο μονος ενισχυτης της Mesa που ακουγεται ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο καλα με το Μαρκο μου,Mark 1 (που βεβαια ειναι και ο καλυτερος ενισχυτης που εχει βγαλει ποτε η εταιρεια) στα καθαρα (κατι ακοτορθωτο για το 99% των ενισχυτων που ειχα,εχω και θα εχω ποτε μου ....και τους...ειχα σχεδον...ολους ;D ;D)

 

τον εβαλα πλαΪ-πλαΪ με τον δικο μου μεσα απο σοβαρη καμπινα (με EV) & ηταν αδυνατον να ξεχωρισω τη διαφορα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έπαιξα επιτέλους για πρώτη φορά με electra dyne.

Πιο κάτω κάνω μιά απόπειρα να περιγράψω τον ήχο του...

 

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

 

 

 

 

 

ημουν και γω εκει...οντως ετσι εκανε ο ...μακρυσκιας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου