Προς το περιεχόμενο

Mesa boogie mark V review


ex-geomor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα διάβασα όλα. Να σου πως την αλήθεια δε διάβασα και κάτι περίρεργο. Οι Boogie θέλουν να ασχοληθείς μαζί τους. Ανέτρεξαν τα πιτσιρίκια και αγόρασαν νομίζοντας πως θα γίνουν Πετρούτσιδες και Χεντφιλντδες (το έγραφε σε ένα ποστ), λογικό είναι να τους πούλησαν αμέσως  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 170
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Eίναι ενδιαφέρον... διάβασα κι εγώ μερικά ποστς στα γρήγορα από το προηγούμενο λινκ, και η δικιά μου εκτίμηση είναι ότι

 

(α) οι νέοι Μark V ΔΕΝ θεραπεύουν την "κουλαμάρα" ως δια μαγείας (και αυτή είναι πολύ, μα ΠΟΛΥ πιο σοβαρή, άμεση και καθημερινή περίπτωση από αυτό που σχεδόν όλοι μας κοροϊδεύουμε σε φόρουμ νομίζοντας ότι δεν μας αγγίζει), ούτε βεβαίως προσφέρουν ήχο Santana-Metallica-Petrucci in-a-box (just add guitar),

 

(β) ότι σαν γνήσιοι Mark παραμένουν δύσκολοι στη ρύθμιση, απογοητεύοντας τους ευκαιριακούς χρήστες - θύματα του hype με πολλά λεφτά και ηλιθιωδώς μηδενική υπομονή, και επιβραβεύοντας μόνο αυτούς που πραγματικά γνωρίζουν τι χρειάζονται και προθυμοποιούνται να περιμένουν αρκετά μέχρι να το πετύχουν παρά τα αφάνταστα μικροτερτίπια ενός Mark (πόσο μάλλον όταν οι ρυθμίσεις του μοιάζουν με το πιλοτήριο ενός... Boeing 747).

 

Kατά τα άλλα, χαοτικές διαφορές των παλιών Mark έναντι αυτού (ή και το ανάποδο) κατά τη γνώμη μου αποκλείεται να υπάρχουν. Επιφυλάσσομαι μέχρι να τον δοκιμάσω προσωπικά, αλλά αν θέλετε μια μαντεψιά, αυτά που λένε διάφοροι ότι οι παλιοί στέλνουν τον καινούργιο για βρούβες είναι απλά ραδιοαρβύλα για να διατηρηθεί και να "φουσκωθεί" το vintage market, όπως επίσης και το ότι ο νέος V τρώει για πρωινό όλους τους παλιούς είναι αστειότητες για να δοθεί αίγλη στο ολοκαίνουργιο, ακριβό παιχνιδάκι που τα υπόλοιπα αγοράκια της ιντερνετικής γειτονιάς δεν έχουν.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 σελίδες με γνώμες, κριτικές, ιδέες για έναν ενισχυτή που δεν έχει ακούσει προσωπικά κανείς!!! That's internet for you!!!!

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θα πρέπει να κλειδώσουμε το θέμα και να επιτρέψουμε μόνο ποστ από αυτούς που με ντοκουμέντα τον έχουν παίξει, έτσι Msc? Θύμισέ μου να σου ζητήσω ανάλογα αποδεικτικά στοιχεία για όλα τα ποστς που έχεις κάνει επί εξοπλισμού.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, μην το παίρνεις επί προσωπικού. Δεν είπα τίποτα για σένα, απλώς έγραψα μετά απο σένα για όλο το θρεντ.

 

Δεύτερον, ευχαρίστως να μου το θυμίσεις να μη μιλάω για πράγματα που δεν ξέρω. Σίγουρα το έχω κάνει κι εγώ και δεν εξαιρώ τον εαυτό μου από την μπουρδολογία του νετ. Όμως μη βάζεις λόγια στο στόμα μου. Εγώ δεν ζήτησα ούτε ντοκουμέντα, ούτε αποδεικτικά στοιχεία από κανέναν.

 

Αυτό που είπα είναι ότι αυτό το θρεντ όπως εκατομμύρια άλλα θρεντς σε όλο το νετ αναπαράγουν αυτά που κάποιοι άλλοι χρήστες διάβασαν, άκουσαν ή σκαρφίστηκαν με αποτέλεσμα να βγαίνουν συμπεράσματα επί εντελώς λάθος βάσης.

 

Αν διαφωνείς με αυτό, δεν έχω κάτι άλλο να πω.

 

(Edit: Τώρα που ξαναδιάβασα το ποστ σου, σου έχω και κλασσικό παράδειγμα  :P αλλά πάντα φιλικά - σου επαναλαμβάνω, δεν εξαιρώ τον εαυτό μου:

Eίναι ενδιαφέρον... διάβασα κι εγώ μερικά ποστς στα γρήγορα από το προηγούμενο λινκ, και η δικιά μου εκτίμηση είναι ότι[...]

)

 

;) :)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολικός ΙΜΟ mscmkr, μάλλον έχεις πάρει το θέμα πιο σοβαρά απ'ότι το έχουμε πάρει εμείς  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τη δοκιμή εξοπλισμού θα πρέπει να υπάρξει άλλο thread καθώς για να βγάλεις μια ολοκληρωμηνη άποψη θα πρέπει να δοκιμασεις κάτι για αρκετή ώρα εκτός αν στα αυτιά σου ακούγεται ακριβώς αυτό που ζητάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ρε παιδια μια παρεουλα ειμαστε ''αρρωστων'' , λεμε την γνωμη μας , τα πειραγματα μας δεν υπαρχει λογος παρεξηγησεων!! Η κυκλοφορια του Mark5 ειναι ενα σημαντικο γεγονος σε gearmaniac και μη. Λογικο ειναι να υπαρχει κουβεντουλα παντα με σεβασμο στις αποψεις του καθενος απο εμας.

  Θα συμφωνησω με τους φιλους bloody_sunday k ginargiros σχετικα με το link που ποσταρα. Νομιζω πως οποιος φιλος εχει στον νου του να τον παραγγειλει επειδη προκειται για μια πολυ σοβαρη επενδυση (κ κανενας δεν βρισκει στον δρομο τοσα χρηματα) θα πρεπει να περιμενει λιγακι μην τυχον μπει σε περιπετειες! Βεβαια κ εδω ισχυει η γνωστη....κολοκυθοπιτα μιας κ εχει πιο πολυ σημασια τι μπορει να ακουσει το αυτι του καθενος μας απο τον πραγματικο τονο που μας δινει το καθε μηχανημα που ...γαργαλαμε!! :)

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ μαζί σου. Για αυτό και ανέφερα πως η δοκιμή κάποιου εξοπλισμού (και ιδιαίτερα κάποιου σαν τον Mark V) δε θα σου δείξει τις δυνατότητες του μέσα σε 5-1-30-60 λεπτά χρήσης. Θα σου δώσει μόνο ένα μικρό hint για το τι μπορεί να κάνει. Πάντως με τόσα μπλιμπλίκα που έχει πάνω, όλο και κάποιος ήχος της προκοπής θα βγαίνει  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ μαζί σου. Για αυτό και ανέφερα πως η δοκιμή κάποιου εξοπλισμού (και ιδιαίτερα κάποιου σαν τον Mark V) δε θα σου δείξει τις δυνατότητες του μέσα σε 5-1-30-60 λεπτά χρήσης. Θα σου δώσει μόνο ένα μικρό hint για το τι μπορεί να κάνει. Πάντως με τόσα μπλιμπλίκα που έχει πάνω, όλο και κάποιος ήχος της προκοπής θα βγαίνει  ;D

 

E του κερατα ρε μαμωτο!!!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου