Προς το περιεχόμενο

Mesa boogie mark V review


ex-geomor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H μια κουστουμιά είναι ετοιμοπαράδοτη... http://www.musicstore.de/en_EN/EUR/Mesa-Boogie-Mark-V-Combo-112-WT-Limited-Wine-Taurus-Tan-Grill/art-GIT0016693-000 (είχε μια σε άλλο πιο ωραίο χρώμα ο Θωμάς αλλά όχι μόνο εξαντλήθηκε, αλλά νομίζω πως την έβγαλε κι απ'το σάιτ)

 

Μια ακόμη βλέπω σε "short term delivery": http://www.musicstore.de/en_EN/EUR/Mesa-Boogie-Mark-V-Combo-Bubinga-/art-GIT0015971-000

 

 

(τα ποσοστά μου κύριε Smith στον γνωστό offshore λογαριασμό!  ;D ;D )

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 170
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν τον δεις από κοντά και αν τον ακούσεις (ή άλλους Mesa στα αντίστοιχα λεφτά) νομίζω θα αλλάξεις γνώμη  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τον δεις από κοντά και αν τον ακούσεις (ή άλλους Mesa στα αντίστοιχα λεφτά) νομίζω θα αλλάξεις γνώμη  ;)

 

Eιχα τον dual rec αλλα δεν εκανε για τα γουστα μου κ τον πουλησα!!! Φοβερη κατασκευη βεβαια αλλα ο ηχος δεν ηταν αυτο που ηθελα ( δεν λεω πως δεν ηταν καλος). Ισως να μην ειχα τις γνωσεις να βγαλω τον ηχο που θελω μιας κ λιγο να πειραζες πχ το presence αλλαζε τελειως ο χαρακτηρας. Επισης πολυ ιδιορυθμο eq!!! Τι να πω , για να το λες ομως σιγουρα ξερεις κατι ( μαλλον αρκετα) παραπανω απο εμενα!

respect!!!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχμ δεν νομίζω οτι ξέρω παραπάνω από σενα (π.χ. δεν είχα ποτέ μου Mesa Boogie) αλλά είμαι της υπομονής με τα κιθαrομηχαήματα. Όντως είναι σπαστικά ώρες ώρες τα ρημάδια (μόνο σε άλλων ενισχυτές έχω παίξει) αλλά όταν πετύχεις τον ήχο ξεχνάς όλη την προηγούμενη ταλαιπωρία  :)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα λεφτα ρε παιδια!!!! Ο ορισμος του overpriced!!!!! ( mesa ειναι θα μου πεις αλλα....!!)

 

E όχι και overpriced!!!!!!!!!!! Τα specs είναι τουλάχιστον... 5 ενισχυτών μαζί, φτιάχνεται εξ ολοκλήρου στο χέρι στην Αμερική (ναι, σε PCB, don't even go there, το΄χουμε σκίσει το θέμα), προσφέρει τεχνογνωσία 37 ετών, η όλη ενσωμάτωση τόσων χαρακτηριστικών και το όλο concept και ο σχεδιασμός του πρέπει να μπουν στο βιβλίο των ρεκόρ Γκίνες, και σαν να μην έφταναν όλα αυτά είναι η νέα ενσάρκωση ενός από τους πιο αναγνωρίσιμους και ιστορικούς ενισχυτές που έχουν φτιαχτεί ποτέ!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα λεφτα ρε παιδια!!!! Ο ορισμος του overpriced!!!!! ( mesa ειναι θα μου πεις αλλα....!!)

Είναι ακριβός στην Ευρώπη. Στο Αμέρικα είναι σχεδόν τσάμπα (1500€ χοντρά-ψιλά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου