Προς το περιεχόμενο

Live rec


digisilence

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάνε τώρα μια σελίδα πίσω και άκου.

 

 

Εκει υπαρχει αλλο προβλημα,καλα το λεει το τραγουδι ο υπογειος ρευμας και αξιοπρεπως παιζει η μπαντα αλλα ειναι ενα απο τα χειροτερα τραγουδια που εχω ακουσει ποτε μου....  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ωραίος ο υπόγειος... τετραχόρδος  8)

 

(Υποπτεύομαι ότι γουστάρει Geddy)  ;D

 

Πάρα πολύ ωραίες ηχογραφήσεις κ. Παραγωγέ

 

 

ΥΓ: Πάντως έκπληξη τα Υπόγεια Ρεύματα, τους θυμόμουν πιο υποτονικούς στα παιξίματα τους.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ο Digi.

Οι υπόλοιποι άρενες δεν μου είπαν πολλά.

Η δε Νάντια (ναι, ξέρω τυμβωρυγχία) με εκνεύρισε σφόδρα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δε Νάντια (ναι, ξέρω τυμβωρυγχία) με εκνεύρισε σφόδρα.

 

Γιατι μου το εκανες αυτο...με ιντριγκαρες και καθησα και το ακουσα.....ενα Μπιστολι και γρηγορα αυτο δεν ηταν ασθμα αυτο ηταν...δοκιμασια...!! ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω για τον χρονο και τον κοπο σας, να ακουσετε και να απαντησετε. :)

Σε οσους απο εσας περισσευει λιιιγο ακομα χρονος και εαααν υπαρχει διαθεση,

θα ηθελα να μπειτε στον κοπο να αναλυσετε περισσοτερο τις απαντησεις σας.

 

Π.Χ.

"Το κομματι x εχει απαραδεκτη μουσικη αλλα καλο στιχο."

"Δεν μου αρεσει ο ηχος της κιθαρας στο y κομματι αλλα η μελωδικη γραμμη δενει ομορφα"

"Ας αλλαξουν το ταδε"."Αυτο το υφος κομματιων θελει πιο jazz ηχο" κλπ.

 

Οι επι μερους παρατηρησεις βοηθανε τους δημιουργους, εκτελεστες, καλλιτεχνες, τεχνικους

στα επομενα βηματα τους, την βελτιωση τους. Οσο βεβαια μπορει ο καθενας, οποιος μπορει

και φυσικα εαααν ενδιαφερεται. ;)

 

Και παλι ευχαριστω.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πολύ ωραία ηχογράφηση. Το pan στο πιάνο μου φάνηκε extreme, τέρμα αριστερά και περίπου το ίδιο με την κιθάρα. Δεν κατάφερα να ακούσω πολύ.

Δεν ξερω επίσης αν έκανες τη μείξη αργότερα, πανω σε πολυκάναλο που έγραψες εκεί ή αν είναι η μείξη που έβγαινε στα FOH ηχεία.

 

Υ.Γ. Φίλε μου πρέπει να σου κολλάνε βαρέα ένσημα για την δουλειά που κάνεις. :'(

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Το pan στο πιάνο μου φάνηκε extreme, τέρμα αριστερά και περίπου το ίδιο με την κιθάρα.

Ακριβως ετσι. :D

Το ζητουμενο ηταν, "στην μειξη τα οργανα να παρουν τη θεση που ειχαν στην σκηνη". ;)

 

Δεν ξερω επίσης αν έκανες τη μείξη αργότερα, πανω σε πολυκάναλο που έγραψες εκεί ή αν είναι η μείξη που έβγαινε στα FOH ηχεία.

Η μειξη εγινε αργοτερα.

 

Υ.Γ. Φίλε μου πρέπει να σου κολλάνε βαρέα ένσημα για την δουλειά που κάνεις. :'(

Δεν μου κολλανε βαρεα, αλλα τα χρεωνω σε μπυρες...

Υποψιαζεσαι τι κοστιζει? ;D ;D

 

Σε ευχαριστω yameth

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω πολλά από μίξη ούτε κι από ορολογίες και απλά λέω τι θα μου άρεσε.

Μόνο για τα παιδιά της παλαιότητας. Εξαιρώντας την ερμηνεία που είναι νομίζω ο ασθενέστερος κρίκος δεν δένουν καλά οι ηλεκτρικές και τα ντραμς που μπαίνουν τόσο δυναμικά από την πρώτη στροφή του ρεφραίν. Ένα αργό build up μέχρι τη δεύτερη στροφή και μετά τα ντραμς και οι ηλεκτρικές. Σωστά αλλάζει το τέμπο πριν το ρεφραίν μετά όμως μένει λίγο αναποφάσιστο. Στην περίπτωση αυτή ένα αρκετά γρηγορότερο τέμπο και μια διαφορετική ενορχήστρωση θα εμπλούτιζε την αρχική μελωδία. Κάπου στα 2,50 αρχίζει μια παρατεταμένη «κακοφωνία» που όμως δεν υποστηρίζεται φωνητικά.

Στιχουργικά έχει κάποιες ωραίες ιδέες αλλά δυστυχώς σε ένα πρωτότυπο έργο διαχωρίζεται δύσκολα ο στίχος από την ερμηνεία. Η κακή ερμηνεία θα παρασύρει μαζί της ό,τι καλό μπορεί να υπάρχει.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ακριβως ετσι. :D

Το ζητουμενο ηταν, "στην μειξη τα οργανα να παρουν τη θεση που ειχαν στην σκηνη". ;)

 

Το πιάνο ακούγεται σαν να βρίσκεται στα σκαλιά της σκηνής και δεν υπάρχει πουθενά στο υπόλοιπο στερέωμα. Π.χ. αν κάποιος ακούσει με ακουστικά, στο δεξί δεν θα έχει καθόλου πιάνο. Είναι αφύσικο και δεν συμβαίνει πουθενά στην πραγματικότητα. Πάντα υπάρχει ένα spill-over. Ακούγεται και απο το δεξί αυτί δηλαδή κάτι που βρίσκεται στα αριστερά σου.

Και επειδή ιδανικά όταν κλείνω τα μάτια μου θα ήθελα να φαντάζομαι τη σκηνή και "τα οργανα να παρουν τη θεση που ειχαν στην σκηνη" όπως λες, για αυτό το αναφέρω..  ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Νάντια με εκνεύριτσε με τη καραμουζέ χροιά της, μετά πρόσεξα πως το πουστ, ήταν της εποχής του τάφου της Αμφίπουλις και έτσι προσπέρασα τους υπόγειους και πήγα στους Κερκυραίους, έβαλα και ακουστικά λαίμαι  ;D

 

Ναι το πιάνο, δεν με ενοχλεί, που είναι μονόπαντο, αν δε κάνω λάθος πρέπει να είχε και κανά 0,2% στο άλλο κανάλι.

 

Ο τραγουδιάρης-΄ισως επειδή είμαι κι εγώ φάλτσος ;D ;D-δεν με ενόχλησε, αλλά με φάνηκε κρυόπωπος :P, θα τον ήθελα λίγο πιο ακραίο, όπως και τους υπόλοιπους-πλην πιάνου.

Θα μπορούσε να είναι ένα καλό γκαραζοειδές-μεταπανκ άσθμα αν τραβάγανε περισσότερες τσίτες.

  Όταν ξεκινάνε τα τούμπανα ανεβαίνει η ένταση-όλων-απότομα.

 Αυτά τα ολίγα Ω προαωγέ. Στη τελική καλύτερα να σε πληρώνουν μπύρες, παρά τυροκαφτερές  ;D ;D ;D

 

Πάω να ακούσω υπόγεια :-*

 

 

....................και αφού άκουσα και τους υπόγειους.

Όταν η βάντα είναι δεμένη και ξέρει τι θέλει και πως να το εκφράσει, γίνεται και ο προαγωγός μάγκας  ;D ;D ;D

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου