Προς το περιεχόμενο

Fender Blues Junior


Mean

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...αλλα γνωμη μου(και διδαγμα απο την ιστορια με τον bj) εινα οτι αν ενα μηχανημα(η και οργανο) απλα εξ'αρχης "δεν το εχει",οτι μοντα και να κανουμε..,αν το εργαλειο δεν ειναι απο μαμα τουλαχιστον "αποδεκτο",δεν προκειται εμεις να το κανουμε να ηχησει και πολυ καλυτερα...

 

εμ, στα έλεγα ότι τζάμπα θα χάσεις το χρόνο σου  :)

 

..."ουκ αν λαβεις παρα του μη εχοντος" λοιπον οπως καποτε ελαλησε και ο σοφος Σωκρατης

 

Διονύση με λένε  ;D

 

 

Πέρα από την πλάκα στον slowhand, τον οποίο είχα προειδοποιήσει ότι ο bj δεν κάνει για τις δικές του ανάγκες, κατά τα λοιπά πρόκειται για μία έντιμη περίπτωση ενισχυτή για τα λεφτά του. Απλά βάζοντας λίγα χρήματα παραπάνω, αλλάζει και το επίπεδο των επιλογών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φιλε υποστηριζεις οτι εαν γραφει made in usa ειναι καλυτερο απο τα αλλα.να σου πω εχω μια fender highway made in usa ηχητικα κατωτερη απο καποιες μεξικανες που εχω ακουσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος ο φιλτατος Διονυσιος!(τα 'λεγες εσυ,αλλα εγω ηθελα να το παιξω Randall Smith!...αστειευομαι φυσικα)Ετσι ειναι ομως αυτα...αν δεν δοκιμασεις,δεν θα μαθεις αν κατι σου κανει...και δοκιμαζοντας(και απορριπτοντας η εγκρινοντας,αναλογως...)εχεις πιο πολλες πιθανοτητες να πλησιασεις αυτο που κυνηγας...και δυστυχως,γνωμη μου ειναι οτι απλα δοκιμαζοντας ενα μηχανημα πχ σ ενα μαγαζι,δεν παιρνεις παρα μια αοριστη ιδεα για το τι κανει και αν σου κανει.Πρεπει να ζησεις μαζι του για ενα διαστημα,να το "δουλεψεις" πρωτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα μεξικανικο Blues Jr με Jensen C12K.

Δεν ξερω πως ακουγεται για αλα στυλ μουσικης , αλλα για blues , Jazz και κλασσικο rock ο ενισχυτης κελαιδαει 8)

Εχω ακουσει και τον αμερικανικο και δεν νομιζω οτι θα καταφερνα να τους ξεχωρισω αν μου εκλεινες τα ματια.

Το μονο που δεν μου αρεσει ιδιαιτερα ειναι το reverb του το οποιο οπως και σε ολους τους fender ειναι υπερβολικο.

Παντως συμφωνω με τον αργοχερη , αμα δεν τον εχεις στον χωρο σου να τον "περιποιηθεις" δεν προκειται να καταλαβεις πολλα ;D

It's only Rock 'n' Roll .....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα μεξικανικο Blues Jr με Jensen C12K.

Καλα βρε Γιωργο... εδωσες τον Ampeg του 63 που ειναι ενα μικρο διαμαντι,και κτρατησες τον BJ με το σομπρερο ;D ;D

ΤΕΚΙΛΑ ΣΟΜΠΡΕΡΟ ΚΑΙ ΘΑΛΑΣΣΑ. . . ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα βρε Γιωργο... εδωσες τον Ampeg του 63 που ειναι ενα μικρο διαμαντι,και κτρατησες τον BJ με το σομπρερο ;D ;D

ΤΕΚΙΛΑ ΣΟΜΠΡΕΡΟ ΚΑΙ ΘΑΛΑΣΣΑ. . . ;D ;D ;D

 

 

Λες ρε Μακη να καταπια κατα λαθος το σκουλικι; ;D

It's only Rock 'n' Roll .....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EMINENCE TONKER η SWAMP THANG  τοτε. ;)

 

ειναι και τα δυο 150W δεν πολυ το οτι ειναι 10 φορες μεγαλυτερο?

 

ποιο πανω προτεινεις 4-5 φεροες μεγαλυτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα καλυτερα,σε μερικα πραγματα οσο πιο...μεγαλο το εχεις...(το μεγαφωνο φυσικα) τοσο ΚΑΛΥΤΕΡΑ.. ;D ;D

 

αλλωστε το λεω ξεκαθαρα ;D

 

τουλαχιστον 4-5 φορες μεγαλυτερα

 

εχεις δει εσυ κανεναν που να τον ρωτησουν ποσο θα ηθελε να το εχει (το μεγαφωνο φυσικα) να ελεγε ας πουμε

"τουλάχιστον 9 ιντσες" :P και τελικα να ξυπνουσε το πρωϊ και να το εβλεπε...12 ιντσες (το μεγαφωνο φυσικα) και να παραπονιονταν?? ;D :D :P

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου