Προς το περιεχόμενο

"Φύσημα" σε Alesis monitors?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλημέρα!

Μετά από κάπως αρκετό ψάξιμο στο ιντερνετ για reviews και απόψεις σχετικά με την καταραμένη κατηγορία των 300 ευρώ στα active monitors, έχω σχεδόν καταλήξει (ή τουλάχιστον είχα σχεδόν καταλήξει) στα Alesis M1 620, τουλάχιστον για αρχή, από την στιγμή που κατά πρώτο λόγο δεν έχω παραπάνω λεφτά, κατά δεύτερο δεν είμαι και κάνας επαγγελματίας. Για τα συγκεκριμένα Alesis άκουσα κάποια παράπονα από κάνα δυό χρήστες ότι έχουν ένα φύσημα όταν δεν περνάει ηχητικό σήμα από αυτά, το οποίο είναι η αλήθεια ότι δεν κατάλαβα κατά πόσο ανιχνεύεται κατά το παίξιμο, ή μιξάρισμα-μάστερινγκ. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό?

Επίσης, μία άλλη επιλογή μου ήταν τα Μ1 ΜΚΙΙ, αλλά άκουσα κάτι "κουλά" τεχνικά προβλήματα τα οποία μου φάνηκαν απίστευτα επίπονα για να επιλυθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημέρα!

Για τα συγκεκριμένα Alesis άκουσα κάποια παράπονα από κάνα δυό χρήστες ότι έχουν ένα φύσημα όταν δεν περνάει ηχητικό σήμα από αυτά, το οποίο είναι η αλήθεια ότι δεν κατάλαβα κατά πόσο ανιχνεύεται κατά το παίξιμο, ή μιξάρισμα-μάστερινγκ. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό?

 

Γιατί δεν απευθύνεις το ερώτημα εκεί που άκουσες αυτές τις φήμες; Είναι πιο πιθανό να βρείς απαντήσεις.

 

Επίσης, μία άλλη επιλογή μου ήταν τα Μ1 ΜΚΙΙ, αλλά άκουσα κάτι "κουλά" τεχνικά προβλήματα τα οποία μου φάνηκαν απίστευτα επίπονα για να επιλυθούν.

 

Πάλι "άκουσες"; Που το "άκουσες", τι σημαίνει "κουλά" και τι σημαίνει "επίπονα"; Είναι απίστευτα αόριστο το ερώτημά σου.

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, τα εχω αυτα τα ηχεια 4 χρονια τωρα υπο αθλιες συνθικες (υπερβολικη υγρασια) και δεν μου εχουν κανει το παραμικρο... ουτε φυσιμα ουτε τπτ...

 

προφανος ο τυπος που λες μαλλον θα εχει προβλημα με τα καλωδια του...

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Γιατί δεν απευθύνεις το ερώτημα εκεί που άκουσες αυτές τις φήμες; Είναι πιο πιθανό να βρείς απαντήσεις.

 

2.Πάλι "άκουσες"; Που το "άκουσες", τι σημαίνει "κουλά" και τι σημαίνει "επίπονα"; Είναι απίστευτα αόριστο το ερώτημά σου.

 

 

 

 

1. Διότι δεν ήταν σε κάποιο forum αυτή η παρατήρηση, αλλά σε ένα site με τιμές και ετυμηγορίες από άτομα που τα αγόρασαν.

 

2. Έχεις δίκιο. Θα ξαναβρώ κάποια αποσπάσματα και θα τα ποστάρω εδώ. Αλλά αφορούν τα Alesis M1 MKII αυτές οι παρατηρήσεις και από την στιγμή που ο Dreampanos με κάλυψε πλήρως δεν νομίζω ότι τελικά χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα ΜΚΙΙ για τα λεφτά τους αλλά σε μένα ήρθαν με 'αρπαγμένο' το ένα τουίτερ...βέβαια η αλλαγή έγινε κατευθείαν-μου ήρθε καινούριο τουίτερ με κούριερ και το τράμπαρα με το παλιό...δεν ξέρω αν την εξυπηρέτηση τη έκανε η αντιπροσωπία ή το μαγαζί που το πήρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου