Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για program change switch


pmatsios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλα τα μέλη.

Το τελευταίο διάστημα παίζω με σε μία μπάντα progressive rock με ένα Korg Triton Studio και ένα Yamaha motif es. Λόγω του είδους χρησιμοποιώ πολλούς διαφορετικούς ήχους με συχνές εναλλαγές. Για το λόγο αυτό έχω βάλει assignable switch για program change.

 

Η ερώτησή μου είναι η εξής απλή:  

Υπάρχει τρόπος να εξαλειφθεί το ενοχλητικό φαινόμενο του "κοψίματος" του ήχου όταν πατάω το switch? Είναι θέμα κατασκευής του

 

Επίσης έχω βρει κάποια site-forum για δωρεάν ήχους για korg. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το motif es?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Υπάρχει τρόπος να εξαλειφθεί το ενοχλητικό φαινόμενο του "κοψίματος" του ήχου όταν πατάω το switch? Είναι θέμα κατασκευής του

 

Στα Roland τουλάχιστον υπάρχει αυτή η λειτουργία και ονομάζεται Patch Remain ON. Φαντάζομαι ότι πρέπει να υπάρχει και σε άλλα μοντέλα.

 

Ίσως η αντιπροσωπεία ή κάποιος που έχει το μηχάνημα σου δώσει καλύτερες οδηγίες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου