Προς το περιεχόμενο

Σαξοφωνο ή κιθαρα?


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειπα να παιξω κατι διαφορετικο απο κιθαρες, κιθαρες συνεχεια.

Ετσι επαιξα σαξοφωνο και μαλιστα βαρυτονο (αλλα στην κιθαρα :))

Μ'αρεσε και το ανεβαζω να το ακουσετε.

Φυσικα κριτικη ελευθερα.

 

ΥΓ ανεβαζω και το οριτζιναλ κομματι

ΥΓ2 στο backin-track δεν καταδεχτηκα :) να γραψω καθολου κιθαρες, γι'αυτο ακουγεται ελλειπες (θα γραψω καποια στιγμη και τα κιθαριστικα)

Και προχειροτατη μιξη, ξερα τα δυο καναλια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιέπαινη προσπάθεια φίλε μου ....και να προσπαθείς να αντιγράψεις το Σαξόφωνο μέσα από εφε για κιθάρα.Βέβαια είναι αντιληπτό ...αλλά μπράβο σου.

Ο Gilmour πάντος δεν μπήκε καν στο κόπο να κάνει το ίδιο με σένα.Προτίμησε να μάθει σαξόφωνο ο ίδιος και να παίζει....τουλάχιστον στο τελευταίο του Live στην Πολωνία-Gdansk.

Μάθε τέχνη και άς την ....... που λέει και ο λαός μας.

Πάντος είναι δύσκολα τα γυρίσματα που κανει το Sax να τα περάσεις στην κιθάρα.Νομίζω ότι ένα Korg θα τα κατάφερνε καλύτερα ειδικά με το pitch bend να πέρνει φωτιά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιοι παιδευονται να κάνουν την κιθαρα τους να ακουγεται σαν...κιθαρα, κάποιοι άλλοι είναι λίγο πιο μπροστα :)

hahah ;D ;D +1! πολυ καλη προσπα8εια παντως και καλο αποτελεσμα ;)

"ΛΕΤ ΔΕΑΡ ΜΠΙ ΡΟΚ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιέπαινη προσπάθεια φίλε μου ....και να προσπαθείς να αντιγράψεις το Σαξόφωνο μέσα από εφε για κιθάρα.Βέβαια είναι αντιληπτό ...αλλά μπράβο σου.

Ο Gilmour πάντος δεν μπήκε καν στο κόπο να κάνει το ίδιο με σένα.Προτίμησε να μάθει σαξόφωνο ο ίδιος και να παίζει....τουλάχιστον στο τελευταίο του Live στην Πολωνία-Gdansk.

Μάθε τέχνη και άς την ....... που λέει και ο λαός μας.

Πάντος είναι δύσκολα τα γυρίσματα που κανει το Sax να τα περάσεις στην κιθάρα.Νομίζω ότι ένα Korg θα τα κατάφερνε καλύτερα ειδικά με το pitch bend να πέρνει φωτιά.

Κατ'αρχην σας ευχαριστω για τα καλα λογια.\Επ'ευκαιρειας να κανω μερικες διευκρινισεις.

1. Δεν καταλαβαινω τι εννοεις οταν λες οτι αντιγραφεται ο ηχος του σαξ μεσω εφφε για κιθαρα.

Χρησιμοποιησα PRS-Special 1989 (πειραγμενη στα ηλεκτρικα) σε ενα POD xt  με ηχο προσομοιωση soldano με λιγο stereo delay καθολου βαθος και κομμενο στη μεση το TONE απο την κιθαρα για να "αντιγραψω" την μουνταδα του βαρυτονου., και κατευθειαν στη απλη soundblaster του PC και με το Cooledit για ηχογραφηση.

Πολυ απλο νομιζω setup, χωρις καποιο μαγικο εφφε αντιγραφης.

2. Σαξοφωνο παιζω και εγω (επαιζα τουλαχιστον γιατι εχω χρονια να το πιασω).

Το task ηταν ομως να παιξω το σαξ με κιθαρα και οχι με σαξ.

Λεω αν ξαναπιασω το σαξ να ηχογραφησω με αυτο τις κιθαρες του κομματιου :)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου