Προς το περιεχόμενο

δειξτε τα εφφε σας...


brain_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω θα κανω "σεφτε" στο thread του brain_g...    ;D

 

αν και εχω ...αρκετα πεταλια, παιζω κυριως μ' αυτα:  (τον τελευταιο καιρο)

 

rig.jpg

 

DIY Wah, DIY Resonance (parked Wah), DIY Uni-Vibe, Stock FD-II, DIY OCD, DIY Thor (Marshall amp soundalike).

 

Τα καλωδια ειναι ολα george L's.

 

 

 

 

alderbody βλεπω η σανιδουλα απο τα IKEA δουλεψε καλα ε? 8)

 

αντε οταν βολεψω και γω το danelectro reel echo που περιμενω απο γερμανια θα ποσταρω την surfoσανιδα μου.. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

AOUA2.jpg

 

Απο δεξια προς τα αριστερα και κατω:

RMC - Picture wah

Phoenix Custom Electronics - Ranger (με CV7003 το οποιο ενιοτε αλλαζω με OC75)

Throbak - Stone Bender

Zvex - SuperHardOn

Zvex - Octane III

Ibanez - TS9 ('82 model, ειναι modded απο Jam σε TS8, αλλα και με αλλο tranzistor απο JRC)

Budda - PhatMan (εχω αντικαταστησει τις ΑΧ με μια Mullard AU στην εισοδο και μια Siemens AT στην εξοδο)

Effectrode - Tube Vibe

WEM - CopiCat

 

Αναμεσα στο Throbak και το Phoenix Custom, παρεμβαλλεται ενα BSM RM το οποιο εχω ξεχασει σε ενα φιλο...

Επισης να σημειωσω οτι σχεδον ποτε δεν παιζω με ολα ταυτοχρονα,

ειδικα σε live αναλογως με το ποια κιθαρα θα εχω παιρνω και ο,τι ταιριαζει περισσοτερο.

Το μοναδικο που οσο θυμαμαι παιρνω παντα, ειναι το SuperHardOn του ZVex.

Επισης το Throbak ειναι προσφατη αγορα (ουτε βδομαδα δεν το εχω), direct απο το ebay shop του Gundry και μου φαινεται

πως επισης θα ειναι μονιμα στο rig, καθως με ολες ακουγοταν απιστευτο

και μετα απο τρελλο ψαξιμο με fuzz, απο Fulltone'69 μεχρι Fuzz Factory

και απο Cornell με AC128 μεχρι Tamerlane, S.I.B., Foxx κλπ,  νομιζω οτι βρηκα το ΕΝΑ που μου κανει.

Και το αστειο ειναι οτι ειναι τραγικα φθηνοτερο απο ολα τα αλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AOUA2.jpg

 

 

 

 

σιγα τα αουα κυριε andy.....σ&$τα στο throbak....σιγα το fuzz...μονο το tube vibe αξιζει απο ολο τον συρφετο που εχεις μαζεψει.....

 

εδω τα καλα...

 

2533124100100930136S600x600Q85.jpg

 

 

:P :P :P

 

ωραιος κυριε αντυ....ειδικα με αυτο το wem..(και ολο τον συρφετο..)

 

ωραιες στο συνολο τους οι πεταλιερες...πριν καποιο καιρο νομιζα οτι το 99% του κοσμου εδω μεσα επαιζε με tonelab...που νταξ για οποιον εχει βρει τον ηχο του απο εκει,αλλα ολοι οι αλλοι φαινεται να πειραματιζονται/δοκιμαζουν νεουσ ηχους και αυτο ειναι το ωραιο!!...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστε :

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=mgallery;sa=item;id=100

 

Tρομερο ε?Τα εχω χυμα στο πατωμα για ευνοητους λογους, ειναι πολυ λιγα.

 

Eκτος του omega υπαρχει ενα DIY αντιγραφο ενος Vox Tonebender (το οποιο περιμενει το κουτι του, επισης το κυκλωμα αν και εχει το ονομα tonebender ειναι ουσιστικα παραλλαγη fuzz face)

Ενα EH Doctor Q (nano εκδοση)

Ενα DIY αντιγραφο ΕΗ Ηog's Foot Bass Booster (ψιλοελεινο, δε ξερω αν ηταν ετσι το αυθεντικο η αν μου βγηκε εμενα )

Και συντομα ερχεται ενα Electroharmonix #1 Echo.

 

Οταν τα μαζεψω ολα μαζι θα βγαλω και μια σοβαρη φωτο

 

;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

να και το καινουριο μου petalboard

 

Wah(by Telegun) --> Zakk Wylde Overdrive --> Boss Mega Distortion --> Boost(by Telegun) --> Boss Super Phazer(japan) --> Marshall EchoHead --> Korg Tuner

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπασιστοπεταλιερα...

 

attachment.php?attachmentid=116821&d=1233333750

 

Το CEB-3 τελικα εμεινε στην ντουλαπα (τζαμπα το πηρα, οποτε...). Κοβω να τσονταρεται ενα Nano Small Stone η Phase90 στη συνεχεια...

 

Alter, το Turbo Tuner που και ποσο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοναδικό πράγμα που παρεμβάλεται μεταξύ της κιθάρας μου και του ενισχυτή είναι το boss super overdrive SD-1. Ίσως κάποιοα στιγμή να αγοράσω ένα equalizer και ένα delay.

Ρε παιδιά με τόσο πράγμα στα πόδια σας δεν μπερδευεστε;

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον έχω (κατά σειρά σύνδεσης):

 

George n Dennis Wah/Volume (θα αλλάξει με κάποιο Vox μάλλον) -> Boss Octave OC-2 -> Boss Compressor CS-3 (θα αλλάξει με τον MXR σίγουρα) -> Proco Rat -> Marshall Guv'nor GV-2 (θα αλλάξει με ένα tubescreamer) -> EH Big Muff Pi -> MXR Stereo Chorus -> Digitech DigiDelay (θα αλλάξει με το Boss DD-20 για πιο εύκολο tap tempo...)

 

Τα πετάλια που θέλω να αλλάξω, τα είχα πάρει ή από παρόρμηση ή από άγνοια κάποιων χαρακτηριστικών. Για παράδειγμα το Wah, το είχα πάρει τελείως παρορμητικά, διότι το είχα βρει μόνο 80€. Ο κομπρέσσορας της Boss έχει αρχίσει να μου κάνει τσαλιμάκια και μερικές φορές να μου κόβει το sustain, ειδικά σε bend σε ψηλές νότες με την τέλε μου. Ο γκάβνορας θα αλλάξει διότι όταν τον πήρα δεν έπαιζαν ούτε σε σενάριο επ. φαντασίας τα φράγκα για τιούμπσκρήμερ, και τελικά το τζίτζιτεκ θα αλλάξει διότι έχει το πιο εκνευριστικό σύστημα για tap tempo ever. Είναι πολύ κρίμα, γιατί σαν πετάλι το καραγουστάρω, αλλά τώρα τελευταία που το tap tempo έχει γίνει απαραίτητο μου έχει σπάσει τα νεύρα. Θα δώσω λοιπόν τη διακοσάρα μου για τα πετάλια του DD20 και θα ηρεμήσω!  ;)

 

Σε όλα αυτά αυτές τις μέρες θα προστεθούν και ένας Noise Suppressor και ένα Boss TU-2. Εφόσον γίνουν όλες αυτές οι αλλαγές, νομίζω ότι πλέον το pedalboard μου θα είναι ολοκληρωμένο και θα πρέπει να αρχίσω να σκέφτομαι γιατί έκανα την μαλακία να πετάξω τόσα λεφτά και να μην πάρω μια τόνλαμπ!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκινώντας απο την schecter c-1 classic, Vox wah --> edward the compressor --> boss eq ge-7 --> vox bulldog --> carl martin classic chorus --> digitech hardwire delay

 

γενικά ειμαι πολύ ικανοποιημένος απο τη συλλογή μου, η οποία πολύ σύντομα θα ολοκληρωθεί (αν μπορεί ποτε να ολοκληρωθεί μια συλλογή απο πεταλακια ;D ) με το barber LTD το οποίο θα μπεί είτε πρίν είτε μετά το bulldog ανάλογα με το πως θα τα πηγαίνουνε τα 2 τους ;D

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να και ο δικος μου "αεροδιαδρομος" (σκρολλαρετε κατω-κατω την σελιδα που θα ανοιξει)

μικρος οσο ποτε , απο τοτε που πηρα την "ακατονομαστη¨SE. 8) 8)

http://www.noiz.gr/index.php?topic=151258.50

 

strat > dynassor compressor (jam) > shredmaster-drivemaster (marshall) > double drive (tech 21) > waterfall chorus (jam) > (ernieball) volume pedal junior > digidelay (digitech) > (boss) reverb > mesa/boogie mark 3.

 

το shredmaster μαλλον θα φυγει , στην εξοδο tuner του volume pedal , καρφωνω το tu-2 (boss).

 

αυτα τα ολιγα..... ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου