Προς το περιεχόμενο

Και τζιτζικομέταλ έχω, λέγετεεεεεεεε


pascal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mάλλον μ' έπιασε μια νοσταλγία να το πω για τα παλιά τα (δικά μου) χρόνια με τα κολλητά τα παντελόνια, κάπως έτσι τέλος πάντων και είπα να φορτώσω κιλά ντιστόρσιον και εφέ στη στρατ και να γράψω κάτι...βαρύ για τα τωρινά μου γούστα ;D.

 

Σχολιάστε όπως θέλετε

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, με την πρώτη αυτιά δεν μου άρεσε. "Δηλαδή, τι είναι τώρα αυτό το επαναλαμβανόμενο πράγμα" - είπα - "με ένα μονότονο beat, χωρίς μπάσο, και με παραλλαγές πάνω σ' ένα ριφ; Μινιμαλιστικό μέταλ;" αναρωτήθηκα. "Τζιτζικομέταλ" μου απάντησε ο τίτλος...

 

Η δεύτερη (αυτιά) αυτόματα αναίρεσε την πρώτη: "ναι αλλά αφού δεν μ' άρεσε γιατί το ξανακούω πρωινιάτικα;"

 

Ε, με την τρίτη εθίστηκα. Αυτή η υπνωτιστική, συνεχής, χωρίς παύσεις και χωρίς χαμηλά κιθαριστική εισβολή, τρύπησε τον αγουροξυπνημένο μου εγκέφαλο όπως ένας καταδύτης τρυπάει το νερό μετά από ένα άψογα εκτελεσμένο άλμα με συντελεστή δυσκολίας 4 (παρομοίωση, όχι αστεία!). Και θα παραμείνει καρφωμένη εκεί όλη μέρα (για την περίπτωση που κάπου με 'χασες, μιλάω για την κιθαριστική σου εισβολή στον εγκέφαλό μου).

 

Και μ' άρεσε και το αλήτικο σόλο στο 2:13.

 

Και αν τα παραπάνω είναι λίγο 2-λαλούν-και-3-χορεύουν, όχι δεν παίρνω ναρκωτικά (δεν έχω λεφτά…). Είπαμε, πριν από λίγο ξύπνησα.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το 1:20 περιπου μεχρι το 2 και κατι, ακούω το θεμα από το Love Story, ή κάτι δεν πάει καλά μαζί μου???:P

http://www.youtube.com/watch?v=oPNNYxUoz1U&feature=related

 

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Haris: Αν σου "κόλλησε", είναι τεράστιο κοπλιμέντο. Κι' εμένα μου είχε κολλήσει στο μυαλό το ριφάκι πριν πάρω την κιθάρα και αρχίσω να το παίζω.

 

@rondat: Σασ μερσώ

 

@matawan: Μια χαρά ακούς. Από το Love Story είναι  ;D

Στο τσακ ήμουν να βάλω και τη μελωδιούλα από το "E penso a te" του Battisti (κομματάρα, αν δεν το ξέρεις ψάξτο στο youtube). Σ' ευχαριστώ για το σχόλιο!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχεχε, ωραιότατα, μια χαρά, γιατί δηλαδή, τα μέταλα δέν έχουν ευαίσθητες,ρομαντικές καρδιές??? νάις ουαν πασκαλ

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι μεταξύ σε Maiden και μουσική για βινταζ βιντεοπαιχνίδι μου θύμισε, αλλά μην δίνετε σημασία. Ώραίος ο πασκάλ(ης).

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τσακ ήμουν να βάλω και τη μελωδιούλα από το "E penso a te" του Battisti (κομματάρα, αν δεν το ξέρεις ψάξτο στο youtube).

 

Σωστός ο pascal! Ωραίος...Διαβασμένο σε βρίσκω αρχηγέ. :)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου