Προς το περιεχόμενο

Η γοητεία μιας καλοστημένης κιθάρας... Fender American Standard Strat 2008


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό είναι (για μένα) ένα εντελώς ασήμαντο θέμα αλλά θα ήθελα να δω πώς εξακριβώθηκε αυτό και από πού (ίσως θυμάστε και τον Ελάβντου που είχε ανακινήσει ένα παρόμοιο σχετικό θέμα παλιότερα).

 

Εγώ είχα ανακινήσει θέμα για τους μαγνήτες των CP και ανακάλυψα ότι από το 2007 και μετά δεν είναι υπογεγραμμένοι από την Abigail και ότι φτιάχνονται στο Μεξικό.

 

Όσον αφορά το steel block, οι πρώτες CP60s νομίζω ότι είχαν ή μάλλον η Fender ισχυριζότανε ότι είχαν. Σε κάποιο ξένο forum (νομίζω στο FDP) ένας κάτοχος μιας CP60s ανακάλυψε ότι η δική του δεν είχε και ξεκίνησε ένα θέμα σχετικά με το αν η Fender λέει ψέμματα.

 

Και η ... πονηρούλα Fender βασιζόμενη στην μαγική της πρόταση-disclaimer "Product Prices, Features, Specifications and Availability Are Subject To Change Without Notice" φρόντισε έγκαιρα να σβήσει τις 2 λεξούλες "steel block" από τα specs της και ... ούτε γάτα ούτε ζημιά... :-* :-* :-*

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν απο τους πρωτους που ειχαν παρει την CP50 μολις ειχε βγει(Δεκεμβρη του 2006 απο Γερμανια) και εχω επισης απο τις πρωτες CP60 με μαγνητες που οντως ειναι υπογεγραμμενοι απο την ΑΥ και serial απο 6. Καμμια απο τις 2 δεν ειχε steel block (για οσους αυτο μπορει να εχει καποια σημασια).

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας κάτοχος μιας CP60s ανακάλυψε ότι η δική του δεν είχε και ξεκίνησε ένα θέμα σχετικά με το αν η Fender λέει ψέμματα.

 

Καμμια απο τις 2 δεν ειχε steel block (για οσους αυτο μπορει να εχει καποια σημασια).

 

Nαι παιδιά αλλά εξακολουθώ να έχω την απορία για το πώς διαπιστώθηκε ότι δεν είναι ατσάλινο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι παιδιά αλλά εξακολουθώ να έχω την απορία για το πώς διαπιστώθηκε ότι δεν είναι ατσάλινο.

 

Προφανώς με μαγνητάκι.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβούμαι πως όχι... όπως είπαν ο Odis και ο Taq, αυτό δεν δίνει αξιόπιστο αποτέλεσμα, και μάλιστα δεν εξαρτάται μόνο από το κράμα αλλά και από τις μεθόδους κατεργασίας (http://www.bssa.org.uk/faq.php?id=24)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβούμαι πως όχι... όπως είπαν ο Odis και ο Taq, αυτό δεν δίνει αξιόπιστο αποτέλεσμα, και μάλιστα δεν εξαρτάται μόνο από το κράμα αλλά και από τις μεθόδους κατεργασίας (http://www.bssa.org.uk/faq.php?id=24)

 

Ίσως, αλλά πιστεύω ότι αν όντως ήταν steel block, η Fender θα το έγραφε στα specs της με 30-άρι font και bold!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Hendrix,ο Blackmore & o...Μalmsteen παντως ΔΕΝ επαιζαν/παιζουν με steel block & μια χαρα μου ακουγονται... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου