Προς το περιεχόμενο

καιρος για σκαφος


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα κύριοι.

 

Αποφασισα επιτελους να παρω ενα entry level (?) σκαφος με μικρο μεν μπάτζετ,αλλα πολλα υποσχομενο συμφωνα με τις μεταχειρισμενες ευκαιρίες.Επιστρατευοντας λοιπόν ό,τι απέμεινε απο το μουστάκι μου και 400€ ειμαι αναμεσα σε:

 

επιλογή 1)μεταχειρισμενη epiphone joe pass με αλλαγμενο neck μαγνητη (Benedetto PAF) .με χαλαει που ειναι ΝΑΤ και αναρωτιεμαι αν το ονομα και το signature δινει παραπανισιο κοστος.

 

επιλογη 2)καινουρια cort yorktown DVS.τιμια κατα την πενιχρης εμπειριας εκτιμηση μου.

 

επιλογη 3)μεταχειρισμενη hagstrom hl-550.Κλίνω αρχικά προς τα εκεί ,μιας και μου αρεσε παντα,αλλα με ενοχλει που εχω βρει το ΜΑΤ μοντελο και οχι το gloss.(Αλήθεια αυτό με τι κόστος αλλάζει σε κάποιον τοπικό μαστορα?)

 

Φυσικα θα τις ακουσω ολες,αλλα θα εκτιμουσα και καποιες δικες σας αποψεις/εμπειριες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχω παίξει την yorktown εδώ και μου άρεσε απίστευτα. Για τις άλλες δυστυχώς δεν γνωρίζω πολλά. Πάντως και η yorktown ΙΣΩΣ χρειαστεί ένα νέο σετάκι μαγνήτες κάποια στιγμή. Με ένα ζευγαράκι EMG θα'σαι μια χαρά!  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέτρο, να σου πω - αν και θα το ξέρεις ήδη - ότι αυτό τον καιρό υπάρχουν πολύ καλές τιμές που είναι μέσα στο budget σου και σε άλλα καινούρια όργανα πλην της Cort. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θα ηθελα κ αλλες προτασεις αν υπαρχουν.Προσωρινα απορρίπτω τις ibanez λογω λεπτου μπρατσου,αλλα κ εκει δεν ειμαι καθετος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια αυτό με τι κόστος αλλάζει σε κάποιον τοπικό μαστορα?

 

150-200 ευρω

 

μονος σου το κανεις με ενα σπρεϊ των 10 ευρω και λιγη προσοχη.

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικο φινιρισμα ειναι η διαδικασια..

 

παντως το ματ λεει τρελλά.

 

Προσωρινα απορρίπτω τις ibanez λογω λεπτου μπρατσου,

 

οι Hagstrom εχουν ακομα πιο λεπτο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις όντως πρόβλημα με το πολύ λεπτό μπράτσο, πράγματι θα πρέπει να ξεχάσεις και τις - συμπαθέστατες - Hagstrom. Επίσης, παρότι γνωρίζω τις διάφορες εναλλακτικές (Samick, Peerless, whateva) που όλοι προτείνουν αβασάνιστα και αβάδιστα αλλά σχεδόν κανείς δεν αγοράζει ;D, δεν έχω ιδία άποψη ούτε καν επαρκή ενημέρωση. Οπότε, παρότι πιστεύω ότι ηχητικά δεν πρόκειται να υπάρξουν πολύ μεγάλες διαφορές ότι και να πάρεις, θα έκανα τη συντηρητική πρόταση να δεις τη σειρά της Epiphone που αν μη τι άλλο έχει μία minimum αναγνωρισιμότητα και ότι αυτό συνεπάγεται σε πιθανή μεταπώληση. Οι επιλογές είναι πολλές και αν δεν περιμένεις να πάρεις Gibson με άλλο headstock, δε νομίζω να απογοητευθείς. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σχετικός για να σου προτείνω σκάφος, αλλά ήθελα να σου υπενθυμίσω να διαβάσεις καλού-κακού και το "ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΤΗΣ JAZZ ΚΙΘΑΡΑΣ" του makam:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=158742.msg225595#msg225595

 

ΥΓ: δεν ξέρω τι λέει από ήχο η Cort, αλλά είναι πολύ όμορφη η άτιμη!!!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου