Προς το περιεχόμενο

Gibson ή ESP? Βοήθεια!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για χαρα ειμια αναμεσα στην Gibson Les Paul Standard και στην ESP ECLIPSE-II VTB - κουκλαρα!!!! Τι θα περνατε στη θεση μου και γιατι? Βοηθηστε λιγο ρε παιδες ειμια σε πραγματικο διλλημμα....

 

 

ΥΓ. αν εχετε να προτεινετε και κατι αλλο ...δεκτο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

1.ESP

θεά!

αν πάρεις τη μαύρη έχει μόνο μαόνι σώμα

αλλά έχει έβενο ταστιέρα που μ'αρέσει

οι άλλες με κελεμπέκι τοπ έχουν τρανταφυλιά ταστιέρα

2.Les Paul

σημείο αναφοράς

υψηλότερη μεταπωλητική αξία

Δεν μπορώ ν' αποφασίσω...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Αυτοί που λένε "Gibson" μάλλον δεν έχουν παίξει ποτέ τους με Eclipse.

2.Oι Εclipse,κακά τα ψέματα είναι καλύτερα κατασκευασμένες.

3.Αν σκοπεύεις να την πάρεις και να την κρατήσεις,πάρε την Eclipse.Aν σε απασχολεί η μεταπώληση και η "μούρη" πάρε Gibson.

 

Αυτά από κάποιον που έχει Les Paul Standard.

 

φιλικά,

Roy "ok,καμιά φορά τρώμε και πρόλογο" Batty

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτείνω και εγώ την ECLIPSE.Πραγματικά αν δεν σε ενδιαφέρει η "μούρη"η ECLIPSE θα ήταν θαυμάσια επιλογή.(Είναι πράγματι κούκλα!! :D :D )Εγώ τουλάχιστον θα την προτιμούσα λόγω XJ τάστων και λόγω μαγνητών που μου κάθονται καλύτερα απο τα αντίστοιχα LP

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σας ευχαριστω...Κατι αλλο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι το εξης: επειδη καποιος μου ειπε οτι η ESP εχει λεπτομερο λαιμο απο την Gibson Lp με 50's λαιμο σκεφτομαι (λογω του οτι 1,5 χρονο δεν επαιζα κιθαρα λογω τενοντιτδας στο καρπο) μηπως η ESP μου δημιουργησει παλι προβλημα...τι λετε?

 

 

 

Y.Γ Ως τωρα επαιζα με μια FENDER START USA (την οποια και πουλαω - σαν καινουργια - 1000 ευρω αν ενδιαφερεται καποιος) και παρολο που την ειχα συνηθισει αρκετα με κουραζε περισσοτερο απο μια epiphone les paul ενος φιλου....Αυτο για να βοηθησει λιγο στο τιθα μου πειτε... Ευχαριστω και παλι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε GeorgeLynch, μπορείς να επιλέξεις το μοντέλο με το '60s neck ο οποίος είναι πιο λεπτός...κι εγώ μια με '60s neck έχω και με βολεύει πολύ...αλλά και πάλι είναι θέμα γούστου... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε GeorgeLynch' date=' μπορείς να επιλέξεις το μοντέλο με το '60s neck ο οποίος είναι πιο λεπτός...κι εγώ μια με '60s neck έχω και με βολεύει πολύ...αλλά και πάλι είναι θέμα γούστου... :wink:[/quote']

 

Nα σαι καλα...αλλα ενας φιλος μου ειπε οτι λογω της τενοντιτιδας που εχω περασει θα με βολευε καλυτερα το 50's neck....Δεν ξερω...ισως επιδη ειναι πιο παχυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου