Προς το περιεχόμενο

Θώμαν.de - πως να κάνετε όσα περισσότερα στραβά


lotzik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.thomann.de/gr/auralex_acoustics_roominators_alpha_dst_burgundy.htm

 

αυτό είναι το προϊόν. Ήταν σε πλήρη διαθεσιμότητα όταν έκανα την αγορά. Ήρθε όμως χωρίς τις μπασοπαγίδες. Επίσης ως δέμα ζυγίστικε ελαφρύτερο από το D-36 που είναι στην ουσία ένα D36 μαζί με 4 LENDR. Το βάρος επικυρώθηκε και από τον thomann και από τα ΕΛΤΑ. Άρα δεν μπήκανε οι μπασοπαγίδες ποτέ μέσα. Σε κάθε περίπτωση που δεν υπήρχαν διαθέσιμες έπρεπε να ενημερωθώ, μπορεί να είναι το κομπλάρισμα της Auralex έτσι άλλα δεν θα το ανακαλύπτω εγώ. Το προϊόν είναι listed σαν retail του thomann σε διαθεσιμότητα ακόμα και τώρα και αν ήταν ληψές οι μπασοπαγίδες να μου το λέγανε. Όχι πλήρωσε μας και βλέπουμε. Γιατί πλήρωσα και θα περιμένω 1 μήνα για να χρησιμοποιήσω αυτό που πήρα. 1 μήνας τόκοι στα 670 ευρώ χρηματοδότησης αξίζουν 4 ευρώ. Δεν τα ζητάω αλλά τυχαίνει να γνωρίζω για την αξία του χρήματος. Από 1000 πελάτες, μια τέτοια διαχείρηση της παραγγελίας τους είναι +4000 Ευρώ για τον thomann που τον αγαπούν όλοι και γουστάρουν να τα στάζουν. Στις εταιρίες αυτά τα πράματα μετράνε όταν πολλαπλασιάζονται για αυτό από την θέση μου το βρίσκω όλο αυτό απαράδεκτο και αντιεμπορικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

μην ανησυχεις, αν κανανε λαθος θα το βρουνε και θα σου τα στειλουν ολα. (εμενα μια φορα ελειπε μια κιθαρα και ενα ενισχυτακι απο την παραγγελια). απλα εφαγες πακετο και θα περιμενεις κανα δυο βδομαδες ακομα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανησυχείς πολύ. Ότι και να έχει συμβεί, θα παραλάβεις και την υπολοιπη παραγγελία. Με το συγκεκριμένο κατάστημα δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Απλά, αν συμβεί καμία στραβή (ελαττωματικό προϊόν, λάθος πακετάρισμα κλπ), υπάρχει μία συγκεκριμένη διαδικασία που παίρνει λίγο χρόνο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να έπεσες στην αλλαγή από άμεσα διαθέσιμα σε διαθέσιμα εντός 2-5 ημερών. Επίσης παίζει να θεωρούσες δεδομένο ότι το λάθος είναι του thomann και όχι κάποιου ταχυδρομίου (dhl/elta?) και με τον που τον πήρες τηλ, έχοντας αυτήν την αντίληψη να σου ξέφυγε καμιά λεπτομέρια που σου πέταξε αυτός που μίλησες.

Πάντως με τα τωρινά δεδομένα βάλε: Κάτι τις παραπάνω από τις 5 μέρες που παίρνει να γίνουν διαθέσιμα (άσε τι γράφουν οι πάντες στα site τους) και άλλες 5-8 εργάσιμες (δηλαδή καμιά 10αριά συνολικά μέρες) να έρθουν= Κοντά στις 2,5 βδομάδες. Ε, περίμενε να δεις αν σου είναι στο δρόμο. Το tracking number το έχεις να δεις τι γίνεται;

 

Να σε ρωτήσω κάτι όμως; Ρώτησες Ελλάδα αν υπάρχουν και πόσο κοστίζουν; Θεωρώ ναι έτσι;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον στολα πωλείται το συγκεκριμένο προϊόν, όχι δεν ρώτησα. Σε εξοπλισμό στούντιο δεν κοιτάω ποτέ Ελληνικά καταστήματα. είχανε τόσο καιρό αναρτημένες τις max retail τιμές. Τώρα και καλά το 'καταλάβανε' και βγάλανε τιμές από site. όχι πως το εκμεταλλεύονταν όλα αυτά τα χρόνια.

 

μέχρι στιγμής το καλύτερο κατάστημα που συνάντησα είναι το dv247 πάντως. Δωρεάν αποστολή μέσα σε 3 μέρες ότι πήρα το είχα και πολύ καλή εξυπηρέτηση. Απλά έχουν λίγο ακριβότερες τιμές από Θωμά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παλι μου κανει εντυπωση ρε παιδια που σας τα στελνουν με ταχυδρομειο,εμενα ο Θωμας μου στελνει τα παντα με Tαχυμεταφορες ΕΛΤΑ το πολυ σε 4 ημερες και εχω κανει μονο φετος 15 παραγγελιες χωρις ΚΑΝΕΝΑ προβλημα....

 

μηπως δεν ειστε Αθηνα?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παλι μου κανει εντυπωση ρε παιδια που σας τα στελνουν με ταχυδρομειο,εμενα ο Θωμας μου στελνει τα παντα με Tαχυμεταφορες ΕΛΤΑ το πολυ σε 4 ημερες και εχω κανει μονο φετος 15 παραγγελιες χωρις ΚΑΝΕΝΑ προβλημα....

 

μηπως δεν ειστε Αθηνα?

 

Εμένα πάντως στη Θεσ/νίκη, ανάλογα με το μέγεθος και το βάρος του κουτιού μου έρχονται με ΕΛΤΑ ή με Ταχυμεταφορές. Μάλιστα μια φορά που είχα πάρει πολλά πράγματα σε μια παραγγελία, τα μισά ήρθαν με ΕΛΤΑ και τα άλλα μισά με ταχυμεταφορές με μια μέρα διαφορά

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εμενα παλι μου κανει εντυπωση ρε παιδια που σας τα στελνουν με ταχυδρομειο,εμενα ο Θωμας μου στελνει τα παντα με Tαχυμεταφορες ΕΛΤΑ το πολυ σε 4 ημερες και εχω κανει μονο φετος 15 παραγγελιες χωρις ΚΑΝΕΝΑ προβλημα....

 

μηπως δεν ειστε Αθηνα?

 

μηπως τους το εχεις ζητησει εσυ? γιατι και εμενα οι τελευταιες παραγγελιες thomann ερχοταν σε δυο τρεις εβδομαδες (με ολα σε στοκ)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν το εχω ζητησει,μενω ομως στο κεντρο οποτε πολλα δεματα ερχονται με ταχυμεταφορες ακομα και αν εχουν σταλει με απλο ταχυδρομειο :o τρεχα γυρευε δηλαδη....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

... ;D μαλλον μετα την .. ;D.. πεντακοσιοστη παραγγελια εχουν αρχισει και σε... προσεχουν λιγακι στο ταχυδρομειο (..ξερεις τηλεφωνο για χρονια πολλα και τετοια)... ;D ;D .. και μενα καποια εποχη με χαιρετουσε ο τυπος που μου φερνε τα πακετα με τα πεταλακια... ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου