Προς το περιεχόμενο

Γκαουμπόικο


pascal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πειραματίζομενος με το δαχτυλικόν παίξιμον (sic) και το λούπερ  προέκυψε το παρακάτω... μεγαλούργημα  :P. Κάθε σχόλιο ευπρόσδεκτο.

Ευχαριστώ!

 

(κιθάρα fender stratocaster, ενισχυτής κοχ studiotone και λίγο delay)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ο pascal, αν και μου είχες πει είσαι νέος στο άθλημα,εξελίσσεσαι,και παίζεις πολύ όμορφα,,κρίση ακροατή..

Συνέχισε τα νυχτοπερπατήματα!

 

:D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο pascal ;)

Βέβαια θα προτιμούσα να είχες κάπως πιο έντονο panning στις κιθάρες καθώς και να έπαιζες με λίγο διαφορετική ρύθμιση μεταξύτ τους για να υπάρχει καλύτερος διαχωρισμός.

 

Παρεπιπτόντως, τον Koch πώς τον ηχογράφησες; Με μικρόφωνο ή direct;

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ηχογράφηση έγινε ως εξής: Η λούπα παίζει από ένα boss rc20, ακούγεται δηλαδή από το ίδιο μεγάφωνο και ταυτόχρονα με το "live" παίξιμό μου. Ο Κοχ ηγογραφήθηκε με ένα φθηνιάρικο swissonic recorder, από αυτά που πουλάει ο Thomann (http://www.thomann.de/gr/swissonic_mdr2.htm ), σε απόσταση 10 εκατοστά περίπου από το ηχείο. Έχω κάνει πολλούς πειραματισμούς μέχρι να καταφέρω να το κάνω να ηχογραφεί σχετικά αξιοπρεπώς (λέμε τώρα).

Σ' ευχαριστώ για τις συμβουλές και την... ενθάρρυνση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pascal τα σπασες!

το καλυτερο μεχρι στιγμης κλιπ που εχεις κανει!

ωραιο ματζορε παιξιμο! κ μου αρεσε κ το σναπ που κανεις με τα δαχτυλα!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thank you man!

Έχω προσπαθήσει να πετύχω το ίδιο snap με πένα, αλλά δεν τα καταφέρνω... Υπάρχει κάποια ιδιαίτερη τεχνική, ή απλά δεν γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου