Προς το περιεχόμενο

Guns 'n' Roses - Chinese Democracy: στα ράφια μετά από 14 χρόνια αναμονής;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και πολύ καλά έκανες με τη γνώμη σου, ούτως ή άλλως από ότι βλέπω οι στίχοι ανήκουν σε κομμάτι από τον νέο δίσκο.

 

οχι, οι στιχοι και το κομματι ειναι απο παλιο δισκο: http://en.wikipedia.org/wiki/G_N%27_R_Lies

ειναι του 1988 το album...  :)

το πιο γνωστο κομματι του δισκου ειναι το patience, αν και γενικα ο δισκος πηγε απατος (σε πωλησεις τουλαχιστον) σε σχεση με το appetite που προηγηθηκε ή τα use your illusion που ακολουθησαν. ισως φταιει το γεγονος οτι ο ηχος του album (ακουστικες κιθαρες) ηταν χιλιομετρα μακρια απ'τη μοδα της εποχης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι, το διόρθωσα εγκαίρως, είναι όντως παλιό (το'χω κι εγώ), το θυμήθηκα αμέσως μετά...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ναι ρε μαμωτο και ψοφαω για DR PEPPER!

 

http://www.foxnews.com/story/0,2933,455744,00.html

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι GNR δεν εχουν και δε θα ξαναποκτησουν τη φρεσκαδα του Appetite. Μου φαινονται πιο δυνοσαυροι και απο μπαντες του 60!

 

Για τα γουστα μου πολυ μετρια μπαντα, μουσικα και στιχουργικα, αλλα ειχαν μια συνταγη που τους βγηκε στο Appetite. Μετα εκοψαν τη μουσικη και ασχοληθηκαν μονο με τη βιομηχανια...

 

Δυστυχως και οτι εχει κανει ο Slash μονος του μου ειναι φοβερα βαρετο, προβλεψιμο και κλισε. Στα Illusion εχει εναν απο τους αγαπημενους μου lead ηχους αν και αυτα τα album μου ειναι επισης βαρετα με ελαχιστες αναλαμπες.

 

Για τον Axl δε γραφω γιατι θα εχω αυτοματο ban απο το noiz... Με διαφορα ο πιο αντιπαθης ανθρωπος στη παγκοσμια showbiz σε μενα >:( >:( >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πολυυπολογίζετε σε Καλαθοκέφαλο, καθώς έχει σφαχτεί με τον Axl κι αποχώρησε εδώ και 3-4 χρόνια από τους GnR. Μάλλον ο Bumblefoot είναι

 

Στα 2 πρώτα tracks είναι σίγουρα ο....Κουβαδοκέφαλος (buckethead είναι ρε παίδες,όχι baskethead  ;D )

To whammy-σε πάλι το θέμα.Ι Like it  :)

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δίσκος δεν ειναι άσχημος. Εχει καποια κομμάτια που τα σπάνε και όντως ειναι gnr. Εχει αλλα που ξεφεύγουν και μοιάζουν να στερούνται έμπνευσης και να ακολουθούν τυπικές φόρμες.

Οπως και να χει εχουν περάσει πολλά χρόνια, ειναι μονο ενας πλέον απο τους gnr και σαν αποτέλεσμα ειναι καλό. Αλλά μην επιμένουμε να περιμένουμε απο το 1/5 μιας μπάντας που καποτε έπαιζε κάπως να διατηρήσει τον ίδιο ήχο και ποιότητα. Βεβαια ισως θα ηταν καλό το cd να λεγόταν axl rose - chinese hypocrisy (1994-2008).

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To thread έπρεπε να λέει "μετά από 14 χρόνια αδιαφορίας" όχι "αναμονής". Σε όλο αυτό το διάστημα, η μόνη φάση που θυμόμουν αυτά τα άτομα ήταν κάθε φορά που έβλεπα το terminator II - judgement day. Προσωπικά θεωρούσα πάντα ότι ανήκουν σε εκείνο το μουσικό είδος που αποκαλώ "MTV Rock" ή "MTV Metal" αν θέλετε, δηλαδή metal απογυμνωμένο από όλα εκείνα τα στοιχεία που θα το καθιστούσαν αντιπαθές στο μέσο αμερικανάκι της περιόδου των 80's, να ' χει και αυτό να λέει ότι άκουγε σκληρή μουσική στα νιάτα του πριν ωριμάσει και αρχίσει να ακούει μόνο Celine Dion...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου