Προς το περιεχόμενο

Αpple University


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από το in.gr:

Η μεγάλη εταιρεία υπολογιστών Apple προσέλαβε τον κοσμήτορα της σχολής διοίκησης επιχειρήσεων του Γέιλ για να τεθεί επικεφαλής μιας εκπαιδευτικής πρωτοβουλίας που θα ονομάζεται Apple University, αναφέρει η Wall Street Journal.

 

Ο κοσμήτορας του Πανεπιστημίου Γιέιλ Τζόελ Πόντολνι θα αναλάβει καθήκοντα αντιπροέδρου και κοσμήτορα στο Πανεπιστήμιο Apple στις αρχές του 2009, γράφει η εφημερίδα επικαλούμενη ανακοίνωση της εταιρείας.

 

Η Apple αρνήθηκε να δώσει λεπτομέρειες για το ίδρυμα ή για το νέο ρόλο του Πόντολνι, ωστόσο ο καθηγητής επιβεβαίωσε ότι αποχωρεί από το Γέιλ.

 

Τα εταιρικά πανεπιστήμια, τα οποία συνήθως αναλαμβάνουν την εκπαίδευση υπαλλήλων, φαίνεται ότι έχουν γίνει μόδα στις ΗΠΑ -μια από τις πρώτες τέτοιες πρωτοβουλίες ήταν το «Πανεπιστήμιο Χάμπουγκερ» της MacDonald's.

 

Το δικό τους πανεπιστήμιο έχει ιδρύσει και το κινηματογραφικό στούντιο Pixar, μια εταιρεία της Walt Disney στην οποία μεγαλύτερος μέτοχος ήταν πριν από την εξαγορά ο Στιβ Τζομπς, διευθύνων σύμβουλος της Apple.

 

Newsroom ΔΟΛ

 

Ας δώ καθηγητή τον Wow!....και θα αγοράσω PC!!!!!...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Ενδιαφεροντα τα σχεδια της apple!  ;)

Αλλα προς τι αυτος ο υπαινιγμος προς το προσωπο του κ. Eyeprotocol?

Εισαι σιγουρος πως θα αγορασεις PC αμα τον δεις καθηγητη στο πανεπιστημιο αυτο?Γιατι ο κ. Eyeprotocol αμα δει κατι καλο θα το αναγνωρισει, εσυ ομως θα μπορεσεις να πνιξεις την καθαρα υποκειμενικη σου αποψη για τα mac?  ;)

we live in a beautiful world, yeah we do

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεινης της παλιας,που ο κοσμος δεν ειχε πονηρια και ετρωγε ψωμι και ελια (με Κωτσο βασιλια) ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανε,εφυγαν ανεπιστρεπτι τωρα το μονο που βλεπεις στο δρομο ειναι ναρκωτικακηδες κομμουνιστες  μαλλιαδες,και.... ποτανακια ;D με μινια και τατουαζ !αισχος! ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε φιλε μου, παρακαλω μην βριζεις γιατι ειναι και η ανιψια μου διπλα μου, της αρεσει να κανει παρεα στον θειο. ;)

 

edit: ευχαριστω που το αλλαξες, κατι ειναι και αυτο ;)

we live in a beautiful world, yeah we do

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφεροντα τα σχεδια της apple!  ;)

Αλλα προς τι αυτος ο υπαινιγμος προς το προσωπο του κ. Eyeprotocol?

Εισαι σιγουρος πως θα αγορασεις PC αμα τον δεις καθηγητη στο πανεπιστημιο αυτο?Γιατι ο κ. Eyeprotocol αμα δει κατι καλο θα το αναγνωρισει, εσυ ομως θα μπορεσεις να πνιξεις την καθαρα υποκειμενικη σου αποψη για τα mac?  ;)

Αγαπητέ καινούργιε (στο forum), φαντάζομαι ότι με ξέρεις καλά για να είσαι σίγουρος ότι έχω υποκειμενική (ή αντικειμενική?) άποψη για τα Mac. Σου λέω λοιπόν (για αν μαθαίνεις). Ο Κος Eyeprotocol όπως ο Koς (μόνο για σένα) Marathon, δεν χρειάζονται υπερασπιστές, μπορούμε και μόνοι μας να τα βγάλουμε πέρα. Επειδή ο φανταστικός Κος Eyeprotocol αναγνωρίζει το καλό (άσε που είναι ο δημιουργός του Κανέϋ και όλοι του το αναγνωρίζουμε) άμα θέλει κάτι, θα μου το πεί σε pm. O υπαινιγμός (όπως τον θεωρείς) είναι καθαρός χαβαλές που ο eye μου επιτρέπει να του κάνω.

Y.Γ ...και Pc δεν χρειάζομαι...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου