Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοσία πεταλακίων...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαν συμβουλή προς αποφυγή παραθέτω το εξής: έχω φτάσει στο ΠΑΡΑΤΣΑΚ (νέα λέξη, διατηρώ τα πνευματικά δικαιώματα) να μου καούν δυο συλλεκτικά fuzz με ανάποδη τροφοδοσία, η μια επειδή δεν το ήξεραν οι δοκιμαστές φίλοι μου στο στούντιο ότι παίρνουν σπέσιαλ ρεύμα (αν και αναγράφεται, και βεβαίως αυτά ΕΙΧΑΝ μπαταρία), και η δεύτερη μια άλλη φορά επειδή εκ παραδρομής και επιπολαιότητας το είχα ξεχάσει... εγώ. Και η επιδιόρθωση θα ήταν αδύνατη γιατί η εταιρία δεν τα φτιαχνει πια.

 

Προς αποφυγή τέτοιων ατυχημάτων λοιπόν στόχευα να βάλω ένα στοκάκι που να μπλοκάρει την είσοδο μετασχηματιστή, αλλά τελικά δεν το'κανα. Οπότε απαγορεύω σε αυτά οποιαδήποτε εξωτερική τροφοδοσία, με ποινή όμοια με εκείνων των ημιάγριων χωρών για κλοπή (κοπή χεριού).  ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παντως επιμενω το κολπακι με το κουδιστηρι δουλευει σε ολα τα fuzz με αναποδη πολικοτητα (τα οποια συνηθως ειναι γερμανιου ;D ;D ;D) ;)

 

Βεβαια και η μπαταρια μια χαρα ειναι καθε 6 μηνες θελει αλλαγη... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου