Προς το περιεχόμενο

Αγορά χαλασμένου Fender Tube Amp


kostis k.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα παλι γιατι μου ακουγεται υποπτη η ολη κατασταση?Δεν ξερω κανεναν ελληνα μαγαζατορα που θα χαριζε ετσι απλα εναν ενισχυτη,ποσο μαλλον vintage..

Θεωρω πως αφου αυτο ειναι και το αντικειμενο του, ειναι σε θεση να κοστολογησει την αξια του εν λογω ενισχυτη,και πολυ πιθανον να γνωριζει το προβλημα και την σοβαροτητα του και απλως να σου λεει οτι δεν ξερει τι φταιει..

 

Ισως να ειμαι υπερβολικα καχυποπτος αλλα δεν πιστευω πως οι μαγαζατορες του συγκεκριμενου τομεα γινανε γενναιοδωροι ξαφνικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ετυχε να αγορασω 2-3 Fender super reverb του  1972-76

Ενας απο αυτους δεν επαιζε και πηρα τηλεφωνο τον τεχνικο που εχω, και μου ειπε μην δωσεις πανω απο 200 ευρω.

Επισης πριν 2 χρονια πηρα '60 super reverb σε κεφαλι ειτανε combo και το κανανε κεφαλι  με 200 ευρω και επαιζε

μια χαρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι βλεπω εισαι στη Συρο,καθολου περιεργο λοιπον να υπαρχει ενα "διαμαντακι" στο μαγαζι της περιοχης σου,στην επαρχια συμβαινουν ακομα θαυματα. ;)

 

πηγαινε και βγαλτον καμμια φωτο να σου πουμε αν αξιζει γιατι με εικασιες δεν θα βγαλουμε ακρη,στις ΗΠΑ αυτοι ενισχυτες σε καλη κατασταση παρολη την χρηματιστηριακη πτωση των μεγαλων ενισχυτων (η μοδα τωρα προσταζει το πολυ 20-30 βαττ οποτε ολοι ζηταν Deluxe & Princeton  ) εχουν αξια γυρω στα $1000-$1300 αναλογα με τη χρονολογια και την κατασταση,στην Ελλαδα  απαντονται πολυ συχνα (κλασσικος ενισχυτης μπουζουκιου μαζι με τον TWIN) το πολυ γυρω στα 600 ευρω (οσο και οι Τwin δηλ.) μια και οσοι τους εχουν τους ξεφορτωνονται λογω βαρους.

 

Παραμενουν ομως εκπληκτικοι ενισχυτες.

 

Ειχα μεχρι και πριν 4-5 χρονια πολλους παλιους Fender twin & super (silverface & blackface  ) & ολοι μου ειχαν κοστισει ελαχιστα χρηματα.Μου λειπει ο ηχος τους αλλα δεν μου λειπει το βαρος  τους.

 

στο φορουμ εχουμε εξαιρετικους ηλεκτρονικους που θα μπορουσαν να στον φτιαξουν αλλα τετοιο τερας πως θα το κουβαλησεις απο το νησι?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ειχα μεχρι και πριν 4-5 χρονια πολλους παλιους Fender twin & super (silverface & blackface  ) & ολοι μου ειχαν κοστισει ελαχιστα χρηματα.Μου λειπει ο ηχος τους αλλα δεν μου λειπει το βαρος  τους.

 

,

 

Αχ ! αυτό το βάρος μας έχει καταστρέψει και κάναμε πλούσιους τους ορθοπεδικούς…. ;D ;D ;D

 

Εγώ με την σειρά μου θα σου πω να τον χτυπήσεις άφοβα, 200 & 250€ δεν είναι τίποτα για ένα τέτοιο εργαλείο, άντε να δώσεις και 500€ επιπλέων (το πολύ)  θα πας στα 700-750 και θα έχεις ένα μαμάτο μηχάνημα το οποίο δεν θα χάσει ποτέ την αξία του. 8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου δίνω 300 να μου τον στείλεις Βόλο.......

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ..

 

@strawhats7: ναι, είναι κάπως έτσι!  ;D

 

η μεταφορά από σύρο δεν είναι δύσκολο θέμα παραδόξως..

θα πάω να μάθω αύριο περισσότερες πληροφορίες, θα τραβήξω

καμία φώτο και θα σας ενημερώσω.

 

@studio54GR: θα το σκεφτώ!  ;D ;D 8)

 

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To λέω διότι ξέρω πόσο τους πουλάνε τους Super reverb οι μουσικοί....

(με 400 βρήκα πολύ καλό 50w με καμμένα μεγάφωνα)

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ..

 

@strawhats7: ναι, είναι κάπως έτσι!  ;D

 

Τότε τι περιμένεις? Αντε με γειά.

Αν δουλευουν και τα μεγαφωνα εισαι πρωτος.

την πάτησα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου