Προς το περιεχόμενο

fender jazz bass 70s


bassaddicted

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά, το συγκεκριμένο όργανο είναι της σειράς Classic Vibe. Έχω από καιρό βάλει στο μάτι το αδερφάκι του http://www.thomann.de/gr/fender_50s_precision_bass_mn_hb.htm. Το αντίστοιχο αμερικάνικο έχει 3 φορές αυτά τα λεφτά, αλλά από κουβέντες που έχω κάνει με fenderιάδηδες μου πρότειναν καλύτερα σε αυτα τα λεφτά (600-700) το Highway One (το upgrade) απ'το να πάρω μεξικάνικες τάβλες. Απ΄την άλλη ότι έχω διαβάσει για το Classic Vibe είναι πολύ καλό σε σχεση με το Highway που γράφουν "οκ αλλά όχι τίποτα το σπουδαίο" (το μόνο που αξίζει δηλ. στο Highway είναι η BadAss γέφυρα και το ότι είναι Made In USA).

 

Έχει μήπως κανείς άποψη επί του θέματος δηλ. Highway One ή Classic Vibe MIM ?

If you can't do it with StingRay, maybe the problem isn't the bass..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

....αλλά από κουβέντες που έχω κάνει με fenderιάδηδες μου πρότειναν καλύτερα σε αυτα τα λεφτά (600-700) το Highway One (το upgrade) απ'το να πάρω μεξικάνικες τάβλες.

...

 

Δεν έχω άποψη μεταξύ των δύο οργάνων αλλά αυτά περί "μεξικάνικης τάβλας" καταλαβαίνεις και μόνος σου ότι δεν είναι σοβαρό επιχείρημα. Σε αυτή την κατηγορία χρημάτων υπάρχουν αξιοπρεπέστατα όργανα. Το μόνο καλό του made in the USA στα highway one είναι η μεταπώληση σε κάποιος από τους fenderιάδηδες (sic  :)) που το επιζητούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως..Highway One δεν λενε.

 

ειχα παει στον Στολλα με εναν φιλο μου μασιστα για να τα δουμε!

γενικα δεν μας γεμισαν το ματι πολυ αλλα ηταν κ ντιπ ασεταριστα!

παλιες χορδες κ στον θεο!

πιστευω οτι εαν θες fender bass style κ ψαχτεις με Parts μπορεις να κανεις ενα πολυ καλο μπασο με ενα νορμαλ ποσο!

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ'το να πάρω μεξικάνικες τάβλες.

 

αυτοι που σου ειπαν κατι τετοιο ανηκουν σε μια απο τις 3 παρακατω κατηγοριες:

 

1.ΗΛΙΘΙΟΙ

2.ΑΣΧΕΤΟΙ

3.και ΗΛΙΘΙΟΙ και ΑΣΧΕΤΟΙ.

 

;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

αυτοι που σου ειπαν κατι τετοιο ανηκουν σε μια απο τις 3 παρακατω κατηγοριες:

 

1.ΗΛΙΘΙΟΙ

2.ΑΣΧΕΤΟΙ

3.και ΗΛΙΘΙΟΙ και ΑΣΧΕΤΟΙ.

 

;D

 

Στο σημείο αυτό να επισημάνω ότι ο superfunk έχει μια off-shore εταιρεία όπου πληρώνονται οι μίζες από τις μεξικάνικες κιθάρες.

Όποιος πει κακή κουβέντα για τις μεξικάνικες κιθάρες, πάει και τον δέρνει ο μπράβος του superfunk (βλ. photo)

mexican-wrestling-ch.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό έχει κανείς άποψη;

http://www.thomann.de/gr/fender_mex_deluxe_jazz_bk.htm

Παίζω heavy rock με μία μπάντα. Θα κολλάει η να πάρω κάτι άλλο περίπου στα ίδια λεφτά;

We don't want any treble.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια καθαρα προσωπικη αποψη ειναι οτι το απολυτο Rock μπασσο με το οποιο μπορεις να παιξεις classic, heavy k οτι εχει μεσα την λεξη Rock

ειναι ενα Precision

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπαυξάνω... το Rock θέλει precision..... και πένα.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου