Προς το περιεχόμενο

MAD TV; Γιατί;


kwstas79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ειναι καλη ευκαιρια... Δεν στοιχιζει τιποτα.... και δειχνω επιτελους ακομα και εγω ενα κοινωνικο, ανθωπινο, πολιτικως ορθο προσωπο, στο τζαμπα. :)

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο τζαμπα

 

 

Το κυριότερο.

Από ότι φαίνεται πάντως υπάρχουν μπόλικες λέξεις ταμπού.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο καναλι με βιντεο κλιπς ειναι καλο απο τα δορυφορικα? ποια απο αυτα μπορω να τα δω τζαμπα(free to air δε τα λενε?) ?

αμα βαλω νοβα εχει τιποτα της προκοπης? εστω και mainstream δε με πειραζει , αρκει να μην ακουω καθε 25 λεπτα το ιδιο τραγουδι οπως στο mad . και χωρις πολυ χιουμορ .... οπως το mad.....!  κατι γλυκουλικα αγορακια και κοριτσακια , σε κατι πλανα με κουνημενη καμερα , τι μλκς λενε !!! ο θεμης γιωργαντας μπροστα τους  φανταζει σαν τον μπενυ χιλ !

Θελω οταν γυριζω σπιτι να και θελω απλως να ειναι ανοιχτη η τηλεοραση , να μη βαζω αναγκαστικα τις κουτσοπολες , ουτε τις αλλες με τις "αληθινες" ιστοριες με πεθερες και απιστιες κλπ , ουτε την αννα δρουζα την μια μερα  να ανοιγει τον φακελλο "τρομοκρατια "  και  ...διαγωνισμο μαγειρικης την επομενη.

υπαρχει τετοιο πραγμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο καναλι με βιντεο κλιπς ειναι καλο απο τα δορυφορικα? ποια απο αυτα μπορω να τα δω τζαμπα(free to air δε τα λενε?) ?

αμα βαλω νοβα εχει τιποτα της προκοπης? εστω και mainstream δε με πειραζει , αρκει να μην ακουω καθε 25 λεπτα το ιδιο τραγουδι οπως στο mad . και χωρις πολυ χιουμορ .... οπως το mad.....!  κατι γλυκουλικα αγορακια και κοριτσακια , σε κατι πλανα με κουνημενη καμερα , τι μλκς λενε !!! ο θεμης γιωργαντας μπροστα τους  φανταζει σαν τον μπενυ χιλ !

Θελω οταν γυριζω σπιτι να και θελω απλως να ειναι ανοιχτη η τηλεοραση , να μη βαζω αναγκαστικα τις κουτσοπολες , ουτε τις αλλες με τις "αληθινες" ιστοριες με πεθερες και απιστιες κλπ , ουτε την αννα δρουζα την μια μερα  να ανοιγει τον φακελλο "τρομοκρατια "  και  ...διαγωνισμο μαγειρικης την επομενη.

υπαρχει τετοιο πραγμα?

 

Εγω παντως εχω εδω και 3 χρονια, ενα media center pc, μαυρο, σχημα κυβου μικρου, ταιριαζει στο σαλονι, τηλεκοντρολ μονο... Δουλευει σα σκυλι, ολη μερα παιζει ραδιοφωνο η last.fm η αλλα free radio channels ενω στην τηλεορασαρα εναλλασσονται 50s pinups, σαξοφωνα, δελφινια, πλανητες, τοπια ανα 10-20 sec... Επισης, παιζει λιστες (ετοιμες you just download) με youtube videos και η οθονη γεμιζει BB King, Clapton κλπ για ωρες.

 

Αληθινη παραδοσιακη TV στα μουσικα δεν υφισταται σπιτι μου. (Εξαιρεση τα Ζουζουνια το ΣουΚου για τα μικρα...), ουτε διαφημισεις, ουτε εμβολιμα σκυλαδικα, ουτε αυτα τα παρτσακλα επιτηδευμενα χαρουμενα παιδακια που προσπαθουν να δειξουν οτι ειμαστε παρουσιαστες και τωρα περναμε ολοι υπεροχα και κανουμε ολοι κεφι.

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Winblows medi©a(l) center?

 

 

 

/me runs for cover...

 

Ναι. Και ειναι ακομα χειροτερα. Το πηραμε πριν 3 χρονια, ΠΛΑΙΣΙΟ, ξερεις, αυτα τα preinstalled dedicated πραματα.... Αντικατεστησε στο σπιτι μου ενα mythTV (linux, επαιζε μια χαρα, εκανε τα ιδια και περισσοτερα) μονο και μονο γιατι μου αρεσε το design του νεου κουτιου (ντρεπομαι που το λεω αλλα ειναι η αληθεια, αγορασα μηχανημα για το κουτι του, προδωσα καθε ιδεολογια μου για ενα μαυρο τενεκε).  Και φυσικα, επειδη δεν ξερουμε γρι απο windows, δεν το αγγιζουμε. Δεν του εχουμε στησει τιποτα εδω και 3 χρονια, παρα μονο κατι plugins για youtube, lastfm και κατι decoders για divx, xvid, ogg κλπ. Ουσιαστικα παρθενο. Πρεπει να ειμαστε οι μονοι χρηστες ανα τον πλανητη χωρις install νεων applications. Αλλα με αυτον τον τροπο δουλευει ρε συ (με καποια ελαχιστα crashes ανα τριετια, 5-10 το πολυ)...  απιστευτο ?...

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και αν προσπαθήσεις, δεν υπάρχει περίπτωση να φανταστείς πόσο χαμηλά έπεσες στην υπόληψή μου αυτήν την στιγμή.

 

Θα έπρεπε όχι απλά να ντρέπεσαι, καπιταλιστικό-καταναλωτικό-σαδομαζοχιστικό γουρούνι, αλλά να βλέπεις κάθε μέρα madtv για το επόμενο εξάμηνο μπας και εξιλεωθείς. Και βλέπουμε.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, βλέπω, είμαι σκύλος της καψούρας και γουστάρω.

 

Στα γιατί τώρα:

 

1. Κάτι πρέπει να χαζεύω όταν τρώω

2. Εχει μουν@κι@ στα βιντεοκλιπς καθώς και παρουσιαστές

3. Κακό είναι που θέλω να ξέρω τί γίνεται και τι καινούριο κυκλοφορεί στην μουσική σκηνή Ελλάδος και εξωτερικού?

4. ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΘΕΜΑΤΑ ΘΑΨΙΜΑΤΟΣ/ΚΑΨΙΜΑΤΟΣ/ΒΡΙΣΙΜΑΤΟΣ/VOODOO ΚΑΙ ΜΑΥΡΗΣ ΜΑΓΙΑΣ ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου