Προς το περιεχόμενο

Άλλη μια σφαλιάρα απο την σύγχρονη ελληνική μουσική...


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όντως κάτι τέτοια είναι ο μόνος τρόπος να φτάσουν στα αυτιά των νεων αυτά τα τραγούδια. Ο σκοπός όμως δεν αγιάζει τα μέσα. Αν ο σκοπός τους ήταν όντως να γίνουν γνωστά αυτά τα κομμάτια στους νέους ας φρόντιζαν να γίνει σωστά και να μην ξεκινάει το βίντεο κλιπ με ρεμπέτες ντυμένους λες και είναι απόκριες... (πέρα από το λάθος(???) του mad)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για κοίτα ρε πως βγάζει εκατομμύρια ο κοσμος! Lips Sealed

 

οχι εκατομμυρια,,ΤΡΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ!!! ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιαζουν την αισθητική κ επειδη εχουν και μέσο κ μενουμε απ την απ εξω εμείς τους τα χώνουμε μετα.

 

Δεν νομίζω ότι πρόκειται αυτή τη φορά για βιασμό της αισθητικής. Μάλλον είστε λίγο υπερβολικοί ρε παιδιά...Εντάξει τα παλικάρια δεν μεγαλούργησαν αλλά το συγκεκριμένο κομμάτι ακούγεται ευχάριστα. Το λάθος του Mad ήταν λίγο χοντρό γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να αναγράφεται το όνομα του πραγματικού συνθέτη. Όσον αφορά τώρα τα μέσα και τα φράγκα που είχαν εξ' αρχής, ας κοιτάξουμε εμείς τι θα κάνουμε χωρίς αυτά και ας αφήσουμε αυτούς που τα έχουν να τα χαρούν και να τα αξιοποιήσουν όπως νομίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τώρα τα μέσα και τα φράγκα που είχαν εξ' αρχής, ας κοιτάξουμε εμείς τι θα κάνουμε χωρίς αυτά και ας αφήσουμε αυτούς που τα έχουν να τα χαρούν και να τα αξιοποιήσουν όπως νομίζουν.

 

+1

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν νομίζω ότι ήταν λάθος. Τα λάθη διορθώνονται. Αν θεωρούταν λάθος, θα είχε διορθωθεί, έχουν περάσει μήνες.

 

Να συμπληρώσω κάτι ακόμα:

 

Αν τύχαινε και δεν γνώριζα αυτό το κομμάτι, και έπεφτα στην παγίδα "το έγραψαν οι Imam Baildi¨ θα ήθελα κάποιος στο νοιζ ή οπουδήποτε αλλού να μου έλεγε "ξύπνα το κομμάτι είναι του Χιώτη"

 

Έτσι και εγώ δεν άνοιξα το συγκεκριμένο θέμα με σκοπό να κράξουμε το σύγχρονο Ελληνικό τραγούδι. Έχει γίνει σε άπειρα topics ήδη.

 

 

Αν πιστεύετε ότι αυτή είναι λάθος τακτική και ότι θα πρέπει να αγνοήσουμε κάτι τέτοιο και να μείνουν με την λανθασμένοι εντύπωση κάποιοι, μην διαμαρτύρεστε για την πορεία του Ελληνικού τραγουδιού και της Ελληνικής πραγματικότητας γενικότερα. Αν αυτές οι "παρασπονδίες" δεν βγαίνουν στην φόρα δεν πρόκειται ποτέ να ξυπνήσει ο κοσμάκης και να καταλάβει ποιοί και πως προσπαθούν να τον κοροιδέψουν.

 

Υ.Γ. Α ρε πατέρα τί τα θελες τα γράμματα? Δεν ήξερες να κάνεις μια δισκογραφική τότε που κάνανε κρα όλοι? Τώρα θα καμάρωνες το γιό σου...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει γίνει μόδα τελευταία η διασκευή,της διασκευής, ω,διασκευή. ;D

Η αλήθεια είναι πως το συγκεκριμένο κομμάτι ακούγεται ωραία,αλλά νομίζω ότι αυτό που

κάνουν τα παιδιά αυτά είναι απλώς χάσιμο χρόνου και προφανής έλλειψη έμπνευσης.

Τί το νέο?

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο νόημα έχει το θάψιμο κάποιου δημιουργού, καλλιτέχνη, τραγουδιάρη κτλ. σε threads που παρουσιάζουν τη δουλειά του ή απευθύνονται στους τυχόν fans του. Το έχουμε κάνει πολλοί από μας εδώ μέσα... ::) ::)

 

Και το παρόν δε μου φαίνεται thread θαψίματος. Με το ποιός συνέθεσε το κομμάτι ασχολείται.

 

+100

 

Αιντε τωρα, να κανουμε γνωστους κ τους Ιμαμ Κανταιφι  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το παρόν δε μου φαίνεται thread θαψίματος. Με το ποιός συνέθεσε το κομμάτι ασχολείται.

 

συγνωμη αλλα αν δεν ξερει καποιος οτι ο Χιωτης εγραψε αυτο το κομματι ειναι απλα ΑΞΙΟΣ της μοιρας του...

 

και στο κατω κατω της γραφης σε καποιους αρεσει αυτη η "διασκευη" και βεβαια ΟΛΑ τα χρηματα απο τα πνευματικα δικαιωματα πανε στον δημιουργο (κληρονομους του),οποτε ΓΙΑ ΤΙ μιλαμε ακριβως δεν εχω καταλαβει ακομα,αν εχετε ορεξη να διορθωσετε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το λαθος που εκανε το MAD  μπορειτε ΑΝΕΤΑ να απευθυνθειτε στο ΚΑΝΑΛΙ. ;)

 

Διασκευες,επανεκτελεσεις κτλ γινονταν και θα γινονται παντα αλλωστε.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου