Προς το περιεχόμενο

Μα καλα ΠΑΛΙ το "Smoke on the water"?


playloud

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επίσης, τα φώτα στο μαγαζί μόνο On-off έχουν;

 

Χειροτερα κι απο on off. It's called autopilot και.... βαρανε

Tele '76, Fender custom shop pickups, TONELAB, Fender super reverb

Κωστακη δε μας τα λες και θα σε επιπληξω οταν ανεβω

 

Ο τραγουδιάρης είχε πιεί τα άντερα του ε;;;

Βαλε κι αλλους μεσα....  ;)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιδέα να τελειώσεις το σόλο παίζοντας το βασικό riff του highball shooter ήταν δικιά σου ή το έκανε κι ο blackmore σε κανένα live??

 

Ωραίο jam ήταν, απο ένα κομμάτι που είναι αλήθεια αρκετά παρεξηγημένο .... ίσως λόγω του ότι είναι σχεδόν πάντα το πρώτο riff που μαθαίνουν οι περισσότεροι πιτσιρικάδες στην κιθάρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιδέα να τελειώσεις το σόλο παίζοντας το βασικό riff του highball shooter ήταν δικιά σου ή το έκανε κι ο blackmore σε κανένα live??

 

Ωραιος και διαβασμενος ο longshadow. Οχι, δικη μου ηταν η ιδεα, το κανω ΠΟΛΛΑ χρονια (οποτε μου ερχεται βεβαια  :)) αλλα δεν εχω δει ΠΟΤΕ τον Blackmore να το κανει (και πιστεψε με εχω ΠΟΛΛΑ). Απλα καποια στιγμη μου ρθε και το παιξα, ισως επειδη θα ηθελα να παιξω το ιδιο το Highball....

Ε, ρε κομματαρες.

Ναι, συμφωνω κι εγω για το "ξεφτιλισμα" του Smoke απο την απλοτητα του στην εισαγωγη, ειναι μοιραιο αλλωστε οι αρχαριοι να ξεκινανε απο τα βατα. Γι αυτο ειπα και "κραξτε ελευθερα" γιατι ξερω το σκεπτικο καποιου οταν βλεπει "αλλο ενα" Smoke. Εγω ΔΕΝ το βλεπω ετσι. Το βλεπω σαν ενα οροσημο της ροκ μουσικης και το αντιμετωπιζω ΠΑΝΤΑ με σεβασμο, οπως και πολλα αλλα "ευκολα" κομματια (βλ Sweet Home Alabama) που ακομα δεν εχω δει μπαντες να τα παιζουν σωστα και (τουλαχιστο) με σεβασμο.

Ελπιζω στο εν λογω βιντεο να τα καταφερνω

 

ΥΓ1 Ειμαι καλα γιατρε μου?

ΥΓ2 Κουφαλιτσες για την τελε που μαμει σε ροκια ηχο δε λετε εεεεεε?  ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο ρε μαγκα play....

 

Ολοιδιο το σολο.Διακοσια χρονια το επαιζα,το σολο παντα  ...βαρτανης.

 

Αξογος.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο ρε μαγκα play....

 

Ολοιδιο το σολο.Διακοσια χρονια το επαιζα,το σολο παντα  ...βαρτανης.

 

Αξογος.

 

Βαρτα θενξ βερι ματς. Ρισπεκτ το Βαρτα ρε...

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιδέα να τελειώσεις το σόλο παίζοντας το βασικό riff του highball shooter ήταν δικιά σου ή το έκανε κι ο blackmore σε κανένα live??

 

+2112 ;)

 

το λιωσες το τελεκαστερονι μαν! ;) ;D

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, συμφωνω κι εγω για το "ξεφτιλισμα" του Smoke απο την απλοτητα του στην εισαγωγη, ειναι μοιραιο αλλωστε οι αρχαριοι να ξεκινανε απο τα βατα. Γι αυτο ειπα και "κραξτε ελευθερα" γιατι ξερω το σκεπτικο καποιου οταν βλεπει "αλλο ενα" Smoke.

 

Το χε πει εξ αλλου ο Townshed στον Blackmore:

Keep it simple and they'll love you

 

yo niggas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου