Προς το περιεχόμενο

Περί Nile ο λόγος.


sentientno6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι περισσότεροι που ασχολούνται με τη σκηνή (Metal, και πιο συγκεκριμένα Death Metal) θα γνωρίζουν μια απο τις μεγαλύτερες Death Metal μπάντες, τους Nile, με έναν απο τους επίσης μεγαλύτερους drummers του χώρου Γιώργο Κόλλια.

Ο Κόλλιας λοιπόν είχε αναφέρει στο τελευταίο σεμινάριο του εδώ, στη Θεσ/νίκη πως θα δούμε Nile τον Οκτώβρη.

Με λύπη είδα όμως πως στη λίστα για τα European Nile Tour Dates (στο site του Κόλλια) ναι μεν αναφέρεται η Ελλάδα.... αλλά όχι η Θεσ/νίκη!!

Ξέρει κανείς τίποτα πάνω στο θέμα?

(Απ' όσο γνωρίζω συναυλίες τέτοιων ονομάτων, στην Ελλάδα, όταν είναι εκτός φεστιβάλ, γίνονται τη μια μέρα στην Αθήνα, και την αμέσως επόμενη στην Θεσ/νίκη ή το ανάποδο. Μήπως πρόκειται για παράλειψη?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λιγο ασχημα μαντατα.Απ'οσο φαινεται οι Nile δεν θα παιξουν Θεσσαλονικη.Δεν εχει ανακοινωθει κατι τετοιο.Για περισσοτερα επικοινωνησε με:

AN Productions

13-15 Solomou Str.

Tel. 210-3305056

http://metalzone.gr/files/posters/1217922724_l.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε τους εχω δει μια φορα πριν 2 χρονια στην αθηνα και αν θυμαμαι καλα τοτε ειχαν ανεβει και θεσσαλονικη,δυσκολο η περιπτωση της παραλειψης μιας και αυτα η πανε πακετο η ισχυει αυτο που βγαινει επισημα,μακαρι στην πορεια κατι να αλλαξει και γενικα μακαρι να μπορουσαν τετοιες μπαντες να πηγαιναν ακομα και σε αλλες περιοχες της ελλαδας που υπαρχει κοσμος και κανει αμαν για να δει κανα live τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'όσο ξέρω απλά Θεσσαλονίκη στις τελευταίες συναυλίες δεν πήγε κόσμος και πλέον δύσκολα μπάντες θα ανεβαίνουν. Οι Testament με το ζόρι είχαν 400άτομα και σε πολλές οι διοργανωτές μπήκαν μέσα  για τα καλά. ??? :P

Λογικά επομένως να έρθουν οι Νile και να πάνε 100 άτομα τι νόημα έχει?

Ο κόσμος παραπονιέται ότι συναυλίες δεν γίνονται αλλά όταν έρχονται γκρούπ με ιστορία και βαρύ όνομα δεν πάει κανείς ή ελάχιστοι οπότε....... :-\

Έκλεισε και η υδρόγειος για τον ίδιο λόγο! Ρέστα επομένως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'όσο ξέρω απλά Θεσσαλονίκη στις τελευταίες συναυλίες δεν πήγε κόσμος και πλέον δύσκολα μπάντες θα ανεβαίνουν. Οι Testament με το ζόρι είχαν 400άτομα και σε πολλές οι διοργανωτές μπήκαν μέσα  για τα καλά. ??? :P

Λογικά επομένως να έρθουν οι Νile και να πάνε 100 άτομα τι νόημα έχει?

Ο κόσμος παραπονιέται ότι συναυλίες δεν γίνονται αλλά όταν έρχονται γκρούπ με ιστορία και βαρύ όνομα δεν πάει κανείς ή ελάχιστοι οπότε....... :-\

Έκλεισε και η υδρόγειος για τον ίδιο λόγο! Ρέστα επομένως :P

 

Έκλεισε η Υδρόγειος???

Όχι ρε γαμώτο.

Η αλήθεια είναι πως δεν είμαι κανένας που πάει τακτικά σε συναυλίες, κυριώς λόγω απουσίας ονομάτων που θα ήθελα να δω (τα οποία δεν είναι και λίγα).

Τελευταία φορά που ήμουν Υδρόγειο πρέπει να ήταν... Δεκέμβρη 2007 με Rotting Christ....

Κρίμα, κρίμα και πάλι κρίμα (Και δεν είναι μόνο το κοινό που φταίει, με τέτοιες τιμές εισιτηρίων).

Είχα και κάτι ελπίδες για 2 συναυλίες μέσα στο Φθινόπωρο (Opeth και Nile) και τις έχασα και αυτές.

Δεν φτάνει δηλαδή που εδώ, Θεσ/νίκη μας είχανε απο πάντα ξεχασμένους (καλά για υπόλοιπη επαρχία ούτε λόγος) τώρα μας ξεγράψανε τελείως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν αγαπάς την μουσική και θες να δεις από κοντά το αγαπημένο σου συγκρότημα δεν υπολογίζεις τα χρήματα. Απλά ο κόσμος είναι μίζερος και δεν μένω μόνο στο κοινό της Θεσσαλονίκης. Όταν ερχόντουσαν μεγάλα ονόματα στην πόλη όπως obituary,morbid angel,deicide, entombed κ.α. και το κοινό ήταν περιορισμένο εως ανύπαρκτο τι περιμένεις....Eδώ μόνο με Maiden θα δεις λαό. Ακόμα και οι Judas έιχαν ψίχουλα αναλογιζόμενος το όνομα που κουβαλάνε. :o

Τελευταία συναυλία στη υδρόγειο που έσπασαν κόκκαλα ήταν DRI και παλαιότερα Destruction,Kreator,Sodom.... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν αγαπάς την μουσική και θες να δεις από κοντά το αγαπημένο σου συγκρότημα δεν υπολογίζεις τα χρήματα. Απλά ο κόσμος είναι μίζερος και δεν μένω μόνο στο κοινό της Θεσσαλονίκης. Όταν ερχόντουσαν μεγάλα ονόματα στην πόλη όπως obituary,morbid angel,deicide, entombed κ.α. και το κοινό ήταν περιορισμένο εως ανύπαρκτο τι περιμένεις....

Τελευταία συναυλία στη υδρόγειο που έσπασαν κόκκαλα ήταν DRI και παλαιότερα Destruction,Kreator,Sodom.... ;D

 

Συμφωνώ απόλυτα, και δεν μένω μόνο στο "αγαπημένο" συγκρότημα που ούτως ή άλλως προσωπικά δεν έχω. Μου αρέσουν πολλά συγκροτήματα για τα οποία θα έδινα και 40-50 ευρώ. Θα πήγαινα όμως σε πολύ περισσότερες συναυλίες (με μπάντες που απλά μου αρέσουν λιγότερο) αν υπήρχαν λογικές τιμές.

 

[Οι Firewind είχαν έρθει στο Principal πριν απο κάμποσο καιρό με εισιτήριο... 10 ευρώ. Δεν μου αρέσουν σχεδόν καθόλου και όμως θα πήγαινα ....αν έβρισκα εισιτήριο!]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου