Προς το περιεχόμενο

Καριέρα ελληνικής αγγλόφωνης μπάντας


Clouseau

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Με λιγα λογια μπορειτε να μου πειτε για να μη το κουραζουμε...

Τελικα αξιζει ενας ελληναρας να ασχοληθει με αυτη τη μουσικη κ με τις προεκτασεις τις, κ αν ναι σε τι γλωσσα;;;;

 

επιμενω!!!!!!!!!! :-[ ???

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με λιγα λογια μπορειτε να μου πειτε για να μη το κουραζουμε...

Τελικα αξιζει ενας ελληναρας να ασχοληθει με αυτη τη μουσικη κ με τις προεκτασεις τις, κ αν ναι σε τι γλωσσα;;;;

 

Ο καθενας οπως του βγαινει μεγαλε. Στους apurimac ας πουμε βγαινουν (εβγαιναν) τα κουβανεζικα (η κατι τετοιο). Μπορει να μην σου βγαινει και σε ΚΑΜΜΙΑ γλωσσα (βλ instrumental). Αν ομως σε εκφραζει τοτε σιγουρα ΑΞΙΖΕΙ να ασχοληθεις. Αν το ΑΞΙΖΕΙ το εννοεις με φραγκα και καριερα τοτε μην ασχοληθεις ΠΟΤΕ ομως...... γιατι τοτε δεν θα εισαι μουσικος αλλα μπακαλης

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνουμε απολυτα... Απλα με προβληματιζει πολυ το να εντοπισω εναν προσανατολισμο που να με ικανοποιει..!!! δε περιμενω λεφτα απο δικες μου συνθεσεις..

απλα θα ηθελα καπως να κανω οικονομια χρονου... γενικα να γινει κατι πιο ευστοχα.

Πιστευα οτι το trhead θα με διαφωτιζε καπως αλλα..... ??? :o :)

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ καταννοώ ότι είναι φυσικό και επόμενο το να παίξεις τη μουσική που γουστάρεις και να τραγουδάς στη δική σου γλώσσα.

 

Θα θέσω όμως τον δικό μου, πραγματικό, προβληματισμό.

Μεγάλωσα με αυτό που λέγεται ξένη ροκ μουσική. Ποτέ, μα ποτέ, μα ποτέ, δεν αγόρασα έναν ελληνόφωνο δίσκο. Σπάνια, τουλάχιστον μέχρι τα τριάντα μου (από τότε και μετά ξενέρωσα :) ) άκουγα συνειδητά ελληνόφωνη μουσική. Και δεν ήμουν ποτέ ο φανατικότερος ακροατής ραδιοφώνου (μόνο στην εφηβεία μου άκουγα Πετρίδη).

 

Πώς εγώ λοιπόν θα γράψω ελληνόφωνη μουσική;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευα οτι το trhead θα με διαφωτιζε καπως αλλα....

 

Κανενα thread δεν σου δειξει τι ΕΣΥ θες να κανεις και να πεις. Δηαλδη αμα σου λεγαμε οτι κατα τη γνωμη μας θα επρεπε να παιζεις σαμπα και να τραγουδας στα ινδιανικα θα το εκανες?

 

@mscmkr

+100000000 μαζι σου, κι εγω μια απ τα ιδια ειμαι. Τωρα ειμαι 40 και δεν υπαρχει ουτε ΕΝΑ ελληνικο αλμπουμ στη (μεγαλη) συλλογη μου. Μονο αυτα που ευγενικα μου δωριστηκαν επειδη επαιξα ως session μουσικος

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς εγώ λοιπόν θα γράψω ελληνόφωνη μουσική;

 

δεν υπαρχει...ελληνοφωνη μουσικη (η μαλλον για να ειμαστε πιο ακριβεις ΥΠΑΡΧΕΙ αλλα δεν εχει σχεση με το θεμα για το οποιο συζηταμε).

 

ελληνικοι και αγγλικοι στιχοι υπαρχουν...

 

και το ΛΟΓΙΚΟ ειναι οταν γραφεις ΣΤΙΧΟΥΣ (οπως οταν γραφεις ΕΚΘΕΣΗ ,τα ΑΠΟΜΝΗΜΟΝΕΥΜΑΤΑ σου,ερωτικες επιστολες ή τελος παντων ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ γραφεις ) να ειναι ΤΡΑΓΙΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ στη ΓΛΩΣΣΑ ΣΟΥ παρα σε μια αλλη που δεν γνωριζεις το ιδιο καλα.

 

τα Διαφανα Κρινα,οι Τρυπες,οι ΡΟΔΕΣ & τα Ξυλινα Σπαθια ...ΒΑΝΔΗ & ΝΤΑΛΑΡΑ νομιζεις οτι ακουν ολη τη μερα? ;D

 

Οτι ακους και εσυ ακουνε.. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα Διαφανα Κρινα,οι Τρυπες,οι ΡΟΔΕΣ & τα Ξυλινα Σπαθια ...ΒΑΝΔΗ & ΝΤΑΛΑΡΑ νομιζεις οτι ακουν ολη τη μερα? Grin

 

Οτι ακους και εσυ ακουνε.

 

Μμμμμ χλωμο, ο mscmkr φαινεται οτι εχει γουστο  ;)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μας πει τι ακουει παντως γιατι αν ΔΕΝ του αρεσουν αυτα που ακουγα χθες το βραδυ με τον κιθαριστα των Κρινων στο σπιτι του (Miles Davis,Charlie Parker,Johny Cash,Rolling Stones,Otis Redding & Aretha Franklin μεταξυ αλλων) τοτε επετρεψε μου να πω οτι ΔΕΝ εχει γουστο... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μας πει τι ακουει παντως γιατι αν ΔΕΝ του αρεσουν αυτα που ακουγα χθες το βραδυ με τον κιθαριστα των Κρινων στο σπιτι του (Miles Davis,Charlie Parker,Johny Cash,Rolling Stones,Otis Redding & Aretha Franklin μεταξυ αλλων) τοτε επετρεψε μου να πω οτι ΔΕΝ εχει γουστο... ;D ;D

 

χαχχχαχαχαχα, μ αρεσεις ρε νικο γιατι τσιμπας χαχαχα, μπαγασα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) :) :) :)

 

ωραιος!

 

παντως πλακα στη πλακα ωραια κουβεντα κανουμε και εχουν γραφτει ενδιαφερουσες αποψεις ...

 

το πλεον ευχαριστο  ειναι οτι ολες οι αποψεις  εχουν διατυπωθει με ΚΟΣΜΙΟ και σοβαρο λογο και αυτο αν μη τι αλλο ειναι υπερ μας. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου