Προς το περιεχόμενο

Van Zandt pickups!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομίζω πως οι van zandt είναι ακριβοί...

Είναι στο ίδιο price range με όλους τους υπόλοιπους γνωστούς κατασκευαστές (lindy fralin, jason lollar, don mare κλπ..)

 

Απλά αυτοί που αναφέρεις είναι αρκετά φθηνότεροι απο τον μέσο όρο...

 

Πάντως αν κάποιος ήθελε vintage strat sound σε κάπως καλύτερη τιμή, εγω θα του πρότεινα fender c.s. '54 ή c.s.'69..

 

Δεν λέω πως οι tonerider είναι κακοί ,απλά δεν έχω άποψη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχεις 100% δίκιο, και οι καλοί Lace και οι Κιnnman κλπ στην ίδια τιμή παίζουν.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

περασε καιρος και ψαχνοντας βρηκα τους van zandt  εδω http://www.musictoyz.com/guitar/pickups/vanzan.php σε εκπληκτικη τιμη 180$ εεε???ψηνεστε????

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ριξε μια ματια σε κανα ξενο forum πριν παραγγειλεις απο musictoyz γιατι δεν ειναι και το πιο αξιοπιστο μαγαζι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως δεν ειναι αξιοπιστο?!

 

εχουν σταθερη αξιοπιστια στο να σε γραφουν στα υποδηματα τους και να κανουν τους κινεζους ΑΦΟΥ παρουν τα λεφτα σου... ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Εχω τρεις μονους παλιους.

Απο τα καλυτερα μονα μαγνητακια που εχω ακουσει.

Σκανε, μεγαλη εξοδο, ζεστα και καθαρα τα μπασα στο νεκ, σκαστο αλλα οχι τσιριχτο το μπριτζ και ο μεσαιος δεν ειναι απλα για τη 2 και 4 θεση. Αυτος παιζει τα λιντ.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Επανέρχομαι στο θέμα γιατί έχω καινούρια κλιπς.  :)

 

Εδω και 2-3 ημέρες έχω σπίτι μου ένα beyerdynamic M 201 TG δυναμικό μικρόφωνο.(είναι ας το πούμε το αντίστοιχο sm57 της beyer)

 

Ηχογράφησα λοιπόν μερικά κλιπς με το mic κολλητό στην καμπίνα του mesa/boogie dc3.

Ο ενισχυτής είναι στο καθαρό κανάλι, χωρίς καθόλου reverb και με το volume περίπου στο 3,5.

(όσοι έχουν παίξει dc3 ξέρουν οτι αυτό είναι αρκετά δυνατά!)

 

Ήθελα τα κλιπς να είναι όσο πιο κοντά γίνεται σε αυτό που ακούω εγώ όταν παίζω με τους van zandts.

Γι' αυτό δεν έχω προσθέσει τίποτα απολύτως...ούτε βάθια, ούτε κομπρέσορες αλλά ούτε και eq.

 

(Σημειώνω οτι είναι η πρώτη φορά που επιχειρώ μόνος μου ηχογραφήσεις με μικρόφωνο και σίγουρα θέλει αρκετό ψάξιμο το όλο θέμα...ακόμα κι έτσι όμως είναι πολύ πιο realistic απο τα αρχικά μου κλιπς σε αυτό το θέμα...)

 

1. middle+bridge(split humbucker)...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου