Προς το περιεχόμενο

Cubase sx3 προβλημα καθυστερισης


Mikko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σπύρο ηρέμησε με την αποχώριση, τι σας έχει πιάσει όλους; Το παιδί δεν είπε τίποτα, άλλη άποψη είχε, συνεννοηθήκατε πιστεύω εν τέλη, ουτε είδα εγώ κάποιον τσακωμό. Online ειναι το φόρουμ και ο ένας δεν βλέπει τους μορφασμούς του άλλου και πως εννοεί κάτι, αυτό ειναι λογικό στην απρόσωπη επικοινωνία, μην τα πέρνουμε τόσο σοβαρά τις ασυνενοησίες..

 

΄Φιλικα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Logic, sonar, nuendo, ableton live... ενδεικτικα...

 

Το logic υποστηρίζει άμεσα vst? Δεν θέλει κάτι σε φάση vst to au wrapper?

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω, με επιφυλαξη ομως... εχω την αισθηση πως ναι, τα υποστηριζει.. και το ableton και το logic... χωρις AUwrapper η κατι τετοιο... παρολα τα VST πρεπει να ειναι προγραμματισμενα για mac.. γιατι εαν παρεις πχ τα .dll που υπαρχουν στα pc και το βαλεις στον αντιστοιχο φακελο με vst στο mac, δεν τα βλεπει..

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν τα υποστηρίζει άμεσα. Τα mac vst είναι για το cubase στην έκδοση για mac. Υπάρχουν όμως αντάπτορες γιαυτό! Βασικά θα το κοιτάξω αύριο, μην λέω καμιά χοντροπατάτα!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω ρε συ, στο φακελο με τα componements ειναι αρχεια με καταληξη vst. τα AU εχουν αλλη καταληξη... και εγω επισεις δεν εχω κανα cubase μεσα.. παρολα αυτα ableton και logic τα βλεπουν κανονικα

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχεις δίκιο, τελικά τα βλέπει, αλλά μέσω wrapper. Μήπως έχεις βάλει κανά τέτοιο; Ποια έκδοση έχεις;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gate keeper χωρις παρεξηγηση αλλα τπτ απο ολα αυτα που λες δεν στεκει... το προβλημα του το ειχα και εγω... σε πρωτη φαση το πιθανοτερο ειναι να το εχει σπασμενο αλλιως θα απευθυνονταν στο team της steinberg...

 

Dreampanos, όταν σε ρωτήσουμε τη γνώμη σου για το αν οι Gatekeepers μας λένε πράγματα που στέκουν ή όχι, να μας την πεις. Μέχρι τότε, όταν σε μία συζήτηση έχει εμπλακεί κάποιος Gatekeeper, σε παρακαλώ να περιμένεις να εξάγει τα συμπεράσματά του και μετά να εκφέρεις τη γνώμη σου.

 

Λυπάμαι που άργησα να πάρω χαμπάρι το thread και δόθηκε χώρος για τα αποφθέγματά σου, με τα οποία φυσικά διαφωνώ.

 

Αυτά

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω την διαφωνια μου με τους Gatekeepers την εχω λυσει και μαλιστα με καλους και σωστους τονους.. τωρα εσυ τι ζορι τραβας??? O gatekeeper ειχε θεσει τα ερωτηματα του... αυτο απαγορευει σε μενα να εκθεσω τα δικα μου... ποσο μαλλον που αντι να τον βοηθισει με το προβλημα του τον ανακρινει (χωρις παρεξηγηση gatekeeper, μην ξανανοιξουμε θεμα παλι ;)). Ασε που με ολα αυτα που τον ρωτουσε εαν το παλικαρι δεν ξερει 5 πραγματα, πρεπει να μπει σε 50 forum η να ανοιξει αλλα 40 topic εδω για να βγαλει ακρη...

 

Αλλωστε η γνωμη μου ζητηθηκε απο τον gatekeeper σε π.μ. υστερα απο συζητηση περι του προβληματος που τεθικε ωστε να μην κανουμε το topic πουτ#ν!... καταλαβες?

 

στην τελικη δεν καταλαβα οτι πρεπει να παρουμε αδεια προκειμενου να δημοσιοποιησουμε τα αποφθεγματα μας σε αυτο το forum... και οπως και να εχει ρε mod, με ποια ιδιοτητα κρινεις εσυ τα αποφθεγματα του καθενος? εκτος βεβαια και αν εισαι τεκμηριομενα σχετικος με το αντικειμενο οποτε μπορεις να εχεις κριτικη αποψη... γεγονος που δεν νομιζω να εισαι, οποτε το ειρωνικο στυλακι αλλου...

 

και αν εχεις διαφορετικη αποψη απλα στειλτη μας να την δουμε ολοι...

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην τελικη δεν καταλαβα οτι πρεπει να παρουμε αδεια προκειμενου να δημοσιοποιησουμε τα αποφθεγματα μας σε αυτο το forum... και οπως και να εχει ρε mod, με ποια ιδιοτητα κρινεις εσυ τα αποφθεγματα του καθενος? εκτος βεβαια και αν εισαι τεκμηριομενα σχετικος με το αντικειμενο οποτε μπορεις να εχεις κριτικη αποψη... γεγονος που δεν νομιζω να εισαι, οποτε το ειρωνικο στυλακι αλλου...

 

Κατ' αρχήν δεν υπάρχει κανένα ειρωνικό στυλάκι. Σου λέω πολύ ξεκάθαρα και καθόλου ειρωνικά ότι τέτοιου είδους παρεμβάσεις είναι ανεπιθύμητες. Το ότι εσύ είσαι (άλλος ένας) έλληνας που δεν ξέρει τι σημαίνει η λέξη "ειρωνεία" δεν είναι δικό μου πρόβλημα.

 

Επί της ουσίας : είμαι πολύ περισσότερο "τεκμηριωμένος" από εσένα, διότι εσύ λες ότι δουλεύεις το Cubase δέκα χρόνια, ενώ εγώ το δουλεύω είκοσι. Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα. Ακόμη και εγώ κάνω λάθος μερικές φορές.

 

Το θέμα μας είναι ότι μπαίνει στο φόρουμ ένας άνθρωπος ο οποίος δεν ξέρει καλά-καλά να μας πει τι κάρτα ήχου έχει, και ενώ προσπαθούμε να μάθουμε βασικές πληροφορίες για την επίλυση του προβλήματός του, ορμάς μέσα με ισωπεδωτικές διαθέσεις λέγοντάς μας ότι "πρόκειται για μαλακία που κάνει το Cubase". Και μετά συνεχίζεις, φτάνοντας στα όρια του έναν gatekeeper που έχει διακριθεί για την ηπιότητα του χαρακτήρα του και την μεστότητα των απόψεων του.

 

Έτσι όπως έχεις, εμένα προσωπικά μου θυμίζεις στάνταρ περίπτωση πολύξερου έλληνα τεχνικού, ο οποίος τα έχει δει όλα, τα ξέρει όλα και για όλα έχει λύση - ακόμη και για πειρατικά προγράμματα που ένας θεός ξέρει γιατί δεν δουλεύουν σωστά. Τέτοιες προσεγγίσεις δεν τις έχουμε ανάγκη ούτε στον πραγματικό κόσμο - ένας θεός ξέρει πόσα λεφτά έχω πετάξει με τέτοιες ημιμάθειες - πόσο μάλλον σε ένα φόρουμ που μας έχει βγει η γλώσσα για να διατηρηθεί ένα επίπεδο.

 

Μην το παίρνεις προσωπικά - αν μεθαύριο μπει ένας πιτσιρικάς και σου απευθυνθεί εσένα με τον τρόπο που απευθύνθηκες στον gatekeeper, θα ακούσει τα ίδια και χειρότερα. Και ο μόνος λόγος που στα γράφω αυτά δημοσίως (και όχι μέσω π.μ.) είναι ακριβώς για να κόβεται η όρεξη από διάφορους που θέλουν να μπουν εδώ μέσα και να κάνουν όλο το φόρουμ σαν τα μούτρα τους.

 

Αυτά.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακου να δεις φιλε μου, φυσικα και θα το παρω πρωσοπικα. Οπως λεω μεσα στο topic ο μονος λογος για τον οποιο επεκταθηκα περα απο αυτα που ειπα και μιλισα στον gatekeeper ηταν γιατι με αυτο το τροπο δεν βοηθαγε και μαλιστα τον ρωτησα με ποιο τροπο θα βοηθουσε εαν του ελεγε οτι ηταν σπασμενο το προγραμμα... η βοηθεια του μονο βοηθεια δεν ηταν... ρωτουσε τοσο πολλες λεπτομεριες που προσωπικα αν ημουν στην θεση του παλικαριου απλα θα τα παρατουσα δεδομενου οτι δεν ξερω καλα καλα τι σημαινει καρτα ηχου... η ειρωνια ειναι ειρωνια και προφανως εσυ δεν ξερεις τι σημαινει μεσα στα "αποφθεγματα" σου. ξανα λεω οτι οτι εγραψα το εγραψα διοτι μεσω πμ μου ζητηθηκε understood? μην με κανεις να το ξαναπω.

 

Τελος η τεκμιριωση για την σχετικοτητα σου αντικειμενο ειναι ακυρη και προφανως θυμιζεις καποιον ο οποιος ειναι ξερολας με τασεις ταπεινοτητας οπου δεν ξερει τι του γινεται και προφανως δεν ξερει αριθμιτικη μιας που το πρωτο cubase με audio βγηκε το 1996 (2008-1996=12χρονια)...

 

Οταν σπουδασεις στο αντικειμενο ελα να μου ξαναμιλισεις...

 

Και καλο θα ηταν να σου κανει καποιος καμια συσταση μιας που δεν υπηρχε καποιο προβλημα εως οτου η παρεμβαση σου σε ενα θεμα το οποιο εχει κλεισει εδω και καιρο πυροδοτισε αυτη την ιστορια... οποτε φιλε μου αστο και μην μου κανεις εμενα κριτηκη περι τροπων συμπεριφορας, ειδικα οταν εισαι σε μια φαση ιμιμαθειας...

 

τελος σε κανενα απο τα post μου δεν προκαλεσα, ουτε μιλισα ασχημα σε κανεναν... απλα διαφωνισα.. εαν η διαφωνια ειναι κατι ανεπιτρεπτο στο forum αυτο τοτε απολογουμαι...

 

τωρα εαν η διαφωνια μου πυροδοτησε τον gatekeeper τι να κανω εγω? Προφανως εχει τους λογους του, και οπως αναφερει και στο post του, δεν ειμαι εγω...

 

και οταν αναφερεσαι πρωσοπικα σε καποιον μην περιμενεις να μην το παρει πρωσοπικα...

 

αυτοι που ξερουν φιλε μου, απλα μιλανε και τεκμιριωνουν οι υπολοιποι απλα κριτικαρουν...

 

Και γενικα εαν θεωρουσες οτι υπηρχε κατι το οποιο ηταν αναρμοστο στην συμπεριφορα μου απεναντι σε καποιον, κανε μου μια συσταση με πμ... και οχι δημοσια... αυτος θα ηταν δειγμα καλης συμπεριφορας...

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου