Προς το περιεχόμενο

Πήρα κιθαρόνι κ πήγα για βουτιές στους ενισχυτές &


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 154
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

AX10G-large.jpg

 

Ηρθε πριν λιγο το παπουkorg ifekt.Ι παπους μι το χι κι καλα τιλιγμένου μι σακούλις κ ιφιμιρίδις.Λεπόν ναούμ το δοκιμασα να το βαλω στο Loop kai sent k return αλλα δεν λαλάει ετσι οποτε το βαλα κιθαρα-ιφέκτ-κιφάλι.Τωρα το ψαχουλεύω αλλα δεν ιμι ιγο για αυτα ρι γαμοτου του ριμαδ εχ πουλι κουμπι ποιος θα τα φτιαξ ολα αυτα :P

 

Το θελω μονο για ριβέρμπι κ κανα wah να γκρατζαναου κι του κιταου αλλα παπουφανκ αν εχς ιδεα για κανα κολπου να του καθαρισου τιλίους την παρεμβουλή πέσμι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λιγο που το δοκιμασα πριν στο στειλω επαιζε μια χαρα μπροστα απο τον ενισχυτη (δεν χρησιμοποιω ποτε μου effect loops).

 

Στη θεση σου θα χρησιμοποιουσα μονο το delay & reverb (& το wah αν το θες) & θα  απενεργοποιουσα ολα τα αλλα.

 

Νομιζω σου εστειλα και το...μανουάλι του,για κοιτα εκει μεσα πως γινεται αυτο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέος, πρόσεχε μη πάθεις καμμιά ηλεκτροπληξία με όλα αυτά τα κουμπιά....μόλις καταλάβεις πως δουλεύει (σε κανά χρόνο δηλαδή) ανέβασέ μας και κανένα κλιπ...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω ρε γμτ γινεται της πορνης εδω μεσα.Το μανουαλ για καταστροφη ειναι.Θα καω με τοσα που λεει.Κ εμεις το καναμε ετσι κ κανει κι αυτο κ το αλλο, γκαμωτο προγραμματιστης θα γινω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε με λετε ρε παιδια αμα παρω καλο μετασχηματιστη κ ειδικο για πεταλια θα κοψω θορυβο?Επισης αν βαλω τρελη ποιοτητα καλωδια π.χ. 1 μετρο κανα 20 ευρω θα δω βελτιωση ή τσαμπα θα πεταξω το 30-40ευρω στο συνολο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσαμπα θα πεταξω το 30-40ευρω στο συνολο?

 

ΤΖΑΜΠΑ θα τα πεταξεις τα λεφτα σου αν ο μετασχηματιστης σου ειναι regulated θα εισαι μια χαρα (εγω το δουλευα με εναν εντελως της πλακας και δεν ακουγα κιχ)

 

αν το καλωδιο σου ειναι μονο ενα.... μετρο,οτι καλωδιο και να παρεις μια χαρα θα ειναι ;D 

 

παντως δεν χανεις τιποτα να παρεις κανα αξιοπρεπες καλωδιο αν αυτα που εχεις ειναι τσι πλακας,παμφθηνα ειναι ετσι κι αλλοιως.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα κοκκινο 1μετρο τωρα το οποιο υποπτευομαι οτι ειναι χειροποιητο.Με το δωσε ενας φιλος που το ειχε ξεχασει ενας αλλος.Το ανοιξα κ πρεπει να ειναι στερεοφωνικο γιατι εχει κομμενο ενα καλωδιο που περισσευει.ΜΕτα στην κιθαρα εχω ενα planet waves 2-3 μετρα που το πηρω 25 ευρω.ΜΕτασχηματιστη εχω της πυρκαγιας με διακοπτη αλλαγης σειρας φορτιων κ volt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου