Προς το περιεχόμενο

Ο Κλειδαράς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΝΑΙ ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ: ΟΠΩΣ ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΚΛΕΙΔΩΘΗΚΕ ΑΔΙΚΩΝΤΑΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΑ, ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΩΣ Δ Ι Α Φ Ω Ν Ω ΜΕ ΤΟΝ ΚΛΕΙΔΟΚΡΑΤΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΔΟΚΡΑΤΟΡΙΚΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ.

Τα συγκεκριμένα πρόσωπα καθώς και όποιος ενοχλήθηκε ξαναλέω (και για τελευταία φορά) ας απευθυνθεί στον "κλειδοκράτορα"......

Κλειδοκρατορικό καθεστώς;!; Τα 'χουμε πει κατά καιρούς αλλά ας τα ξαναλέμε για να τα θυμόμαστε: σε άλλα μουσικοτεχνολογικά φόρουμ με το παραμικρό πέφτει λουκέτο και ban.....εδώ το "κλειδοκρατορικό καθεστώς" αφήνει τα μέλη να λένε στους mods πως δε πηδάνε συχνά......Μάλιστα.

 

Σταματώ, δε θα πέσω άλλο στην παγίδα....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πρότοκολ δε σε έβρισα ούτε μία φορά. αρνείσαι να δώσεις απαντήσεις που ζητάω, αρνείσαι σχεδόν τα πάντα. τί να πω. θες να το σβήσεις ;;; σβήσ' το. να ΄σαι καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1,2,3 ΛΟΥΚΕΕΕΕΕΤΟ, ΛΟΥΥΥΥΚΕΕΕΕΕΤΟ.

 

Υ.Γ.Μπάμπη γιατι σπας το αθηναίικα αμάξια?

    Γιατι έχουν αθηναικές πινακίδες ρεεεεεεε δεν καταλαβαίνεις?Ο Μήτσος ο χασάπης, ο γιαννης ο λέπρας, ο γιωργος ο ποντικομαμής όλοι το λένε ρεεεε. :PPPPPPPP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο προσβολες και τα λοιπα περι κλειδωματος που ο καθενας προφανως εχει τις αποψεις του (εγω διαφωνω).

Το ακυρο που προκαλεσε το προβλημα ηταν κατα τη γνωμη μου πως ανακοινωθηκε οτι για καποιο λογο αν δεν αναλυσει καποιος το νοημα του thread αυτο θα παει για κλειδωμα χωρις να εχουν προηγηθει χαρακτηρισμοι! (εκτος του οτι ο μαγαζατορας δεν ειναι απατεωνας :P)

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βρε σεις τι πάθατε πάλι?  :)

Την τουαλέτα του σπιτιού σας κλείδωσαν και δεν έχετε που να εξυπηρετηθείτε?  ;D

 

Κι εσυ βρε aback ( :) ) , τι γκρινιάζεις? Τόσο πολύ σε πείραξε που κλειδώθηκε ένα thread δευτερεύουσας σημασίας?

Δευτερεύουσας σημασίας υπό την έννοια ότι η διαπίστωση "ψάξε και στην τοπική αγορά πριν παραγγείλεις από το internet" είναι (ή έστω θα έπρεπε να είναι) κοινός τόπος.

 

Ο 12ΑΧ7 είναι πολύ αξιόλογο μέλος (να αναφέρω ότι έχω την τύχη να τον γνωρίζω προσωπικά) και στο σημείο αυτό νομίζω ότι πρέπει να υπενθυμίσω ότι στο άλλο thread δεν δέχθηκε ούτε επίθεση ή κριτική, ούτε (πιστεύω) η τοποθέτησή του ήταν αυτή που οδήγησε στο κλείδωμα.

 

Και για να κάνουμε το θέμα απλό....

Άντε και το ξεκλειδώνω... θέλεις να προσθέσεις κάτι? Αν είναι έτσι.... πες μου. No prob.  :)

 

Αλλά αν είναι απλά "καθεστωτικό" το πρόβλημά σου αυτή τη στιγμή, η λύση δεν βρίσκεται σε νέα thread διαμαρτυρίας αλλά στο ΠΡΟΦΙΛ--> logout.  :)

Και αύριο μέρα είναι. Με μια δεύτερη ματιά αύριο, μπορεί να σου φαίνεται λιγότερο "φασιστικό" το κλείδωμα. Έτσι δεν είναι?  :)

 

Ψυχραιμία λοιπόν.  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα ασχημα πράματα κ τα π.μ. τα υβριστικά μονο σε σενα τύχανε?Τόσο καιρό δεν είδα να δηλώνει κανεις μόντις οτι του κάνουν δύσκολη τη ζωή.

 

Ρε eye μα την Παναγια ναουμ, γυρναω χαραματα απο το γκιγκ, τιγκα στην στραβοκαστρα και στον Ιακωβο Δανιηλ και μπαινω να πω "καλημερα" και βλεπω "Ο κλειδαρας"

Ο τρι(α)γκας εχει ενα δικιο. Ρε μαδερφακερ εισαι το πιο φαστ γκαν στο λουκετο εδω μεσα. Ενταξει, του ατομου πριν το ειδα το ποστ. Εμπορικου ενδιαφεροντος ηταν. Τι παιζει με τις εν λογω τιμες. Γιατι θα πρεπει να το κυνηγησουμε? Υπαρχει λογος? Αν το θεωρεις αστοχο το thread ασ το να "σβησει" οπως ολα τα ιδιου ενδιαφεροντος..

Ειναι της αρμοδιοτητας σου να κλειδωνεις θεματα που κρινεις (-ετε) αστοχα ΑΛΛΑ.... δεν εχω δει οσο καιρο ειμαι εδω ΚΑΝΕΝΑΝ αλλο να κλειδωνει θεμα. Δεν λεω οτι δεν πρεπει απλα λεω οτι βλεπω..

Η οι αλλοι μοντουλς δεν κανουν καλα την δουλεια τους, η ρε eye πρεπει να σκεφτεις αλλαγη επαγγελματος του στυλ "Αμα μεινετε αποξω καλεστε 210444444444 και ηρθα στο πιτς φιτιλι"

Κι εχω αρχισει και σε συμπαθαω μαμωτη σου....

Α...... καλημερα μαγκες, παω να ξεστρατοκαστεριασω (και αλλα) χικ....

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαρίλατρε, αυτό ακριβώς που περιγράφεις έγινε.διαβάζω όλο το thread  ΑΓΝΟΩΝΤΑΣ τα περιττά με το θέμα και επειδή έχω συγκεκριμένη άποψη για το θέμα και τον συγκεκριμένο επιχειρηματία -και  το ξέρεις καλά- είπα να γράψω κάτι. "πάω" να πατήσω, τί να δω! κάποιος "μάγκας" μ' αφήνει απ' έξω. ψιλιάζομαι κιόλας την εμπλοκή του 12ΑΧ7 και μου ανεβαίνει η θερμοκρασία σε σημείο απολύτου πυρός μιας και ο θερμοστάτης μου είναι παλιάς τεχνολογίας και είπα να διαμαρτυρηθώ με αυτόν τον τρόπο.δηλαδή τί έπρεπε να κάνω;να στείλω pm στον πρότοκολ να ξεκλειδώσει για να μπω;;;;;; έλεος.ας εφαρμόσουμε την τακτική : βρίζεις, θίγεις, ασχημονείς;;;;; ΣΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ. γενική κατακραυγή και άϊντε κουρέψου κύριε υβριστή. έτσι όμως -κλειδώνοντας-, ο λοιδωρούμενος χάνει το δίκιο του.εχθές "200 posts" κι ούτε μια απάντηση. εεε, έτσι δε γίνεται δουλειά.δεν ξέρω κι εγώ εάν δεν είχα τις καλές συστάσεις για τον πρότοκολ, πόσο ακόμη θα κρατιόμουν για να μην άρχιζα τα "μπινελίκια" τύπου τί "δημοκρατία" είναι αυτή κ.λ.π.!

 

υ.γ. πάντως εγώ βλέπω ένα θετικό από αυτό το  thread : ας βρούμε κι ας προτείνουμε τρόπους "απομάκρυνσης" των υβριστών, ούτως ώστε να το ξανασκέφτονται καλύτερα και να επανεντάσσονται στο forum καλύτεροι και καλύτερα.

υ.γ. ααααα η μείωση του κάρμα μου σε -1 κάποια στιγμή, ούτε τη μουσική μου αλλοιώνει ούτε τα αισθήματα σεβασμού σε πολλά πρόσωπα εδώ μέσα(κι ας μην τα ξέρω). μιλάνε με τις μουσικές τους κι αυτό μου αρκεί. κι επίσης το κάρμα δε μου κόβει ούτε τα ένσημά μου, ούτε το μεροκάματό μου. ΑΥΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή πίστεψα ότι αυτό το θρεντ είναι εντελώς άχρηστο. Μετά όμως, διάβασα μερικές πολύ σωστές απόψεις όπως πχ. αυτή του aback στο ανωτέρω ποστ περί κλειδώματος.

 

Να τι σχολίασα λίγες μέρες πριν, σε άσχετη φάση:

 

Σπάι, το κλείδωμα ενός θρεντ θεωρείται πολύ "παρεμβατική" συμπεριφορά σε ένα φόρουμ, και για αυτόν το λόγο χρησιμοποιείται ως τελευταία λύση. Ευτυχώς, έχουμε μοντουλάτορες που το γνωρίζουν καλά αυτό και το χρησιμοποιούν με ψυχραιμία και φειδώ.  ;)

 

 

 

(βέβαια, υπάρχει και κάτι άλλο "παρεμβατικό" που θα έπρεπε να είχε γίνει εδώ και καιρό για κάποιο γνωστό "φρούτο" εδώ τριγύρω αλλά θα μας βγάλει στα παράθυρα, βλέπεις...)

 

Αυτό είχε γραφτεί προ της επιστροφής του Ασώτου... εεεε, του Eye ήθελα να πω. H αλήθεια είναι πως από τότε που είχαμε την επιστροφή αυτή, η πλάστιγγα έγειρε πάλι προς την αστυνόμευση του φόρουμ και όχι την πυρόσβεση. Και οι δυο είναι "δημόσιες" υπηρεσίες, απαραίτητες μεν αλλά σε διαφορετικές στιγμές δε. Όχι μόνο είναι κάπως trigger happy στο κλείδωμα, αλλά λόγω ίσως της ιδιοσυγκρασίας του ανάβει φωτιές αντί να τις σβήνει.

 

 

 

υ.γ. πάντως εγώ βλέπω ένα θετικό από αυτό το   thread : ας βρούμε κι ας προτείνουμε τρόπους "απομάκρυνσης" των υβριστών, ούτως ώστε να το ξανασκέφτονται καλύτερα και να επανεντάσσονται στο forum καλύτεροι και καλύτερα.

 

Αυτό είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙ ένα θέμα που ΟΦΕΙΛΕΙ να τεθεί επί τάπητος. Αυτό και άλλα θέματα θέλω εδώ και καιρό να τα συζητήσουμε αλλά έχω καταντήσει να ΦΟΒΑΜΑΙ ότι θα γίνουμε πάλι μύλος, κι έτσι δεν προχωρώ ΚΑΝ σε νέο θρεντ. Είναι κατάσταση αυτή;

 

Έχω ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ να υπερασπίζομαι το φόρουμ τώρα τελευταία από διάφορους (μικρούς, νέους, μεγαλύτερους σε πραγματική αλλά και σε "φορουμική" ηλικία) που το υποτιμούν, το υποβαθμίζουν συνεχώς, το διαβρώνουν, το διαβάλλουν και το αντιμετωπίζουν σαν προσωπική αρένα ή σαν το καφενείο των φιλάθλων. ΗΜΑΡΤΟΝ!

 

 

Θα μου πείτε, γιατί κάθεσαι και το υπερασπίζεσαι; Γιατί το βλέπεις και καλά "πατριωτικά" (που δεν το κάνω ούτως ή άλλως); Δικό σου είναι; Θα απαντούσα "όχι αλλά είναι ένας χώρος που μου αρέσει και που προσπαθώ καμιά φορά να τον διατηρήσω έτσι, χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία, και που επίσης μου τη δίνει να αφήνονται ψευδείς εντυπώσεις και εκκρεμείς "σπόντες" κατά αυτού)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου