Προς το περιεχόμενο

Lawsuit strat?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενας φιλος μου εχει εδω και παρα πολλα χρονια την κιθαρα που βλεπετε στις photo. To neck plate γραφει made in japan αλλα παρα την ονομαστη προελευση, το σωμα (βλεπε photo με το χτυπημα) μου φαινεται για κοντρα πλακε. Την ειχε αγορασει απο Κυπρο αρκετα ακριβα απο οσο θυμαται  - γυρω στα 300 ευρω με τα σημερινα δεδομενα. Ξερει κανεις περι τινος προκειται? Αναρωτιεμαι αν αξιζει κανεις να κρατησει τα ξυλα και να τα αλλαξει ολα (μαγνητες, κλειδια κλπ) ή να την κρεμασει για ντεκορ στον τοιχο... Ο καβαλαρης by the way βιδωνει με 4 βιδες! αν αυτο σας λεει τιποτα...

dscn3840fq0.jpg

dscn3832bf3.jpg

dscn3836vg4.jpg

dscn3838ey7.jpg

dscn3839zu4.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μια γιαπωνέζικη στρατ, που δεν είναι ούτε Fender, ούτε Tokai, ούτε Greco, κτλ...

 

Και αγορασμένη γύρω στους 300 ευραίους, απ' ότι λες...

 

Δεν νομίζω να πολυαξίζει... Ό,τι και αν είναι, μάζεψε τα λεφτά που θα έδινες για να της αλλάξεις τα φώτα, και πάρε μια καινούρια affinity, ή κάποια άλλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει καλά; Το μπράτσο βολεύει; Έχει συναισθηματική αξία;

Αν είσαι 3/3 τότε τα πράματα είναι απλά.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη βλεπω αξεσουαρ μωρου στο background της φωτο, ας την κρατησει οπως ειναι και ας την παραδωσει στο παιδι οταν μεγαλωσει. Μπορει μεχρι τοτε να εχει παρει αξια ως παλια Strat copy. (παντως οχι Lawsuit)

 

καλυτερα ας μεινει οπως φτιαχτηκε γιατι κατι μου λεει οτι τα κανονικα hardware μιας Strat δεν θα "χωρανε" ακριβως και θα παιδευτει, με αμφιβολο αποτελεσμα.

 

Ας την αφησει να "ωριμασει" (τιμολογιακα... ;D) για τις επομενες γενιες.

 

Το πολυ να την πουλησει σε κανα Fridays, Rudy Tuesday, Applebees κλπ Αμερικανοειδη εστιατορια για "και καλα" memorabilia.

Mονο σε κατι τετοια μερη βλεπεις τετοιου ειδους κιθαρες στους τοιχους...  no offence, ετσι?  :)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Τον φιλο σου τον δουλεψαν κανονικα,αυτη η κιθαρα παραπανω απο 100 ευρω δεν αξιζει ουτε για πλακα

 

2.ΔΕΝ ειναι lawsuit μια και δεν ειναι φτιαγμενη απο κανενα απο τα γνωστα εργοστασια της εποχης αυτης (οχι πως η lawsuit εποχη σημαινει βεβαια και καμμια σοβαρη vintage αξια...)

 

3.ειναι φτιαγμενη απο plywood οποτε οτι και να της αλλαξει τζαμπα κοπο θα κανει.

 

4.Πες του να την κρατησει οπως ειναι,ειναι ωραιοτατο αξεσουαρ τοιχου ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σωμα (βλεπε photo με το χτυπημα) μου φαινεται για κοντρα πλακε.

 

περα απο το χτυπημα, θα επρεπε να "πονηρευτει" απο το sunburst στο forearm cut που ειναι ολο μαυρισμενο.

 

Ετσι κρυβουν τους καπλαμαδες γιατι εκει ειναι σκετο Plywood και το βαφουν ολο μαυρο για να μην φαινεται.

Κι απ 'οτι βλεπω (απο το χτυπημα) εχουν ριξει κι ενα κιλο μπογια για να το "σκεπασουν"...

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου