Προς το περιεχόμενο

συμβολαιο με δισκογραφικη: οδηγιες για αρχαριους παρακαλω!!!


darshan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειλικρινά δε με απασχολεί καθόλου το αν οι A.C. πούλησαν 2, 20 ή 500 εκατομμύρια δίσκους! Ας πούλησαν όσους θέλουν, δεν αλλάζει κάτι για μένα ή για τη θέση τους στην Ιστορία της μουσικής. Και για να μην ξεχνιόμαστε, δεν είναι αυτό το θέμα του thread.

 

Υ.Γ. "Εμείς" ;;;

 

 

 

Εμενα ομως με νοιαζει.

 

Το ξερω, οτι δεν ηταν αυτο το θεμα του thread, κι απ οτι ειδες, ΜΕ ΑΛΛΑ POST, ξεκινησα τη συμμετοχη μου σ'αυτο το thread,

 

...βρεθηκαμε ομως σ'αυτην την αντιλογια περι των πωλησεων, ΚΙ ΑΠΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ, ν'αφησω να μου "μαυρισουνε"

 

  ΚΑΙ τους ΑC.

 

Aς το κλεισουμε ομως καλυτερα εδω, κι εγω δεν θα σας "ξαναενοχλησω".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 149
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αλλα ο Superfunk ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ το παραδεχεται !

 

Μα καλα ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ?? ::) ::)

 

Να λοιπον τι εγραψα λιγα ποστ παραπισω

 

μια πιο λογικη προσεγγιση βρηκα εδω

 

http://wapedia.mobi/en/Vangelis

 

οπου αναφερει οτι ΠΡΙΝ το 666

 

Παράθεση

After an unsuccessful attempt to enter the UK, they found a home in Paris, where they recorded their first single, a hit across much of Europe called Rain and Tears. Other hit singles followed, and two albums (which combined sold over 20 million copies), but when the record company demanded a third album, Vangelis conceived the ground-breaking double-album 666,

 

 

και παλι παρα πολλα μου φαινονται αλλα οι συνδιασμενες πωλησεις 10 singles & 2 album οντως μπορει να φτανουν τα 20 εκ.

 

και φυσικα ειναι μεγα επιτευγμα αυτο για ενα ελληνικο γκρουπ αναμφισβητητης αξιας μονο που 40 χρονια μετα παραμενει το ΜΟΝΑΔΙΚΟ που τα καταφερε απο ολα οσα το προσπαθησαν Wink

 

ΑΛΛΑ ΟΧΙ και  2 εκ. δισκους να εχουνε πουλησει οι ΑC !!! (oπως γραφει ο superfunk )

 

ΟΧΙ δεν εγραψα ΠΟΤΕ κατι τετοιο απλα για το 666 ειπα οτι απο τη στιγμη που οι Beatles την ιδια χρονια δωσανε 4 εκατομμυρια αλμπουμ με το ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ ισως αλμπουμ της ιστοριας της μουσικης στην Αγγλια που ειναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ μεγαλυτερη αγορα απο τη ΓΑΛΛΙΑ ΥΠΟΘΕΤΩ οτι η "ΤΕΡΑΣΤΙΑ" επιτυχια του 666 στη Γαλλια (που καλο ειναι Sgt Peppers ομως ΔΕΝ ειναι) θα ειναι γυρω στα 2 εκ. (& παλι τρομερο νουμερο αν οντως ειναι τοσο)

 

 

ΚΙ ΑΠΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ, ν'αφησω να μου "μαυρισουνε"

 

   ΚΑΙ τους ΑC.

 

μονο η ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ σου να ΠΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ μαυριζει τους AC κανεις αλλος ;)

 

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kοιτα, ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ, δεν εχω ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ, να δημιουργησω ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ, εδω μεσα.

 

Ειμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΣ Σ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ.

 

Δεν θα κατσω ολη νυχτα να κανω "παραθεσεις" σε σενα.

 

Αν καποιος απο δω μεσα, θελει ν'ασχοληθει, για να καταλαβει τι εγινε, καλα θα κανει να διαβασει

 

ΟΛΑ ΤΑ POST, KI ENAΣ ΝΟΗΜΩΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, μπορει να καταλαβει τις "διαθεσεις", και τα "πιστευω"

 

του καθενος.

 

Και σε παρακαλω πολυ, ΜΗ ΤΡΟΠΟΠΟΙΕΙΣ ΔΙΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΑ POST ΣΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ'ΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

 

FAIR & SQUARE.

 

                                                    KAΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kοιτα, ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ, δεν εχω ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ, να δημιουργησω ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ, εδω μεσα.

 

Εμενα γιατι μου φαινεται οτι και διαθεση εχεις αλλα και θεμα δημιουργεις απο το πουθενα? :P

 

Δεν εχω τροποιποιησει ΚΑΝΕΝΑ ποστ μου (δεν γινεται αλλωστε μια και αυτο μπορεις να το κανεις μονο 60 λεπτα αφου το εχεις γραψει και τα ποστ που παρεθεσα εχουν γραφτει ΩΡΕΣ πριν οποτε σε παρακαλω να ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ τι λες και ποιον κατηγορεις για "ατιμια"  ...)

 

Εντελως φιλικα :καλο ειναι οταν κανεις καποιο λαθος να το ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΑΙ δεν εγινε και τιποτα στο κατω κατω της γραφης... το να βαζεις στο στομα του αλλου με το ετσι θελω πραγματα που ποτε δεν ειπε ειναι το λιγοτερο απαραδεκτο .

 

Το τελειωνω εδω μια και απο οτι σου ειπαν (και θα σου πουν και μελλοντικα οσοι δεν εχουν καει απο αυτα που γραφουμε τοση ωρα ;D ) ειναι ηλίου φαεινότερο ποιος μιλαει λογικα και ποιος οχι.

 

Και μη ξεχνας το χρυσο ρητο:

 

O EΞΥΠΝΟΣ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ

Ο ΠΟΝΗΡΟΣ ΨΕΥΔΕΤΑΙ

ΚΑΙ Ο ΗΛΙΘΙΟΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ.... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορώ να βοηθήσω λίγο. Έτσι όπως είναι η κατάσταση σήμερα δεν έχει καμμία αξία κάποιος να συνεργαστεί με οποιοαδήποτε εταιρία. Η εταιρίες ΔΕΝ θα βοηθήσουν σε τίποτα όπως αυτό γινόταν κάποτε. Σήμερα εσείς σαν νέοι άνθρωποι χειρίζεστε την τεγνολογία, μπορείτε να επικοινωνήσετε με όλο τον πλανήτη. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να μπλέξετε σε γρανάζια που ενδεχομένος δεν μπορείτε να διαχειριστήτε. Σας προτείνω νε βγάλετε το cd σας μόνοι σας. Μπορείτε να το προωθήσετε όπου παίζετε. Μπορείτε να γυρίσετε όλη την Ελλάδα σε συναυλίες με συμβολική αμοιβή ή ακόμα και δωρεάν με στόχο τη προώθηση της δουλιάς σας. Μπορείτε να το στείλετε σε όλα τα φεστιβάλ του κόσμου, μπορείτε να το χαρίσετε και επιπλέον το ελέγχετε 100%. Και τέλος μην μπλέξετε με ΑΕΠΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εκτιμήσεις σας για το κατά πόσον οι "νέοι άνθρωποι" παίζουν στα δάκτυλα την τεχνολογία είναι υπερβολικές κ. Τουλιάτο, αλλά δεν σας παρεξηγώ διότι είναι μία πολύ διαδεδομένη (καίτοι ψευδής) πεποίθηση.

 

Ως τέτοια, χρησιμεύει ως έδρα πολλών άλλων λανθασμένων πεποιθήσεων. Οι "νέοι" είναι πολύ καλύτεροι στην τεχνολογία απ' ότι οι εξηντάχρονοι (π.χ.), αλλά παραμένουν θλιβερά "άσχετοι" όταν συγκρίνονται με τους αμερικανούς, ή τους δανούς, ή τους φιλανδούς ή τους γιουγκοσλάβους. Αυτό προκύπτει από την αποτίμηση μερικών απλών δεικτών που υπογραμμίζουν την κατάντια της ελληνικής κοινωνίας όσον αφορά οποιοδήποτε τεχνολογικό ζήτημα - οι έλληνες είναι επιεικώς "τεχνοφοβικοί".

 

Σε αυτά τα πλαίσια, οι υποδείξεις σας για πλήρη ανεξαρτητοποίηση (μέχρις του σημείου να μην "μπλέξουν" με την ΑΕΠΙ) ακούγονται κάπως... επιπόλαιες (αν μου επιτρέπετε τον όρο) και με ωθούν στο να σας ζητήσω περισσότερες διευκρινήσεις.

 

 

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι παράδοξο οι υποδείξεις για ανεξαρτητοποίηση να ακούγονται επιπόλαιες? Είχα την εντύπωση, από μικρό παιδί (α ρε πατέρα, λάθος μου τα'πες), πως είναι καλό πράγμα να είναι κανείς ανεξάρτητος...

Ειδικά σήμερα που οι δισκογραφικές εταιρείες είναι σε τραγική κατάσταση και το net σε παει παντού. Δεν χρειάζεται να παίζει κανείς στα δάχτυλα την τεχνολογία για να στείλει ένα email ή να ανοίξει μια σελίδα στο myspace.

 

οι αμερικάνοι, οι δανοί, οι φιλανδοί, οι γιουκοσλάβοι και η κατάντια της ελληνικής κοινωνίας που κολλάνε πάλι? Με έμφαση στο "πάλι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι παράδοξο οι υποδείξεις για ανεξαρτητοποίηση να ακούγονται επιπόλαιες? Είχα την εντύπωση, από μικρό παιδί (α ρε πατέρα, λάθος μου τα'πες), πως είναι καλό πράγμα να είναι κανείς ανεξάρτητος...

 

Δεν γνωρίζω σε ποιο πλαίσιο διατυπώθηκε αυτή η νουθεσία από τον πατέρα σου και μακρυά από μένα να επιχειρήσω τη διάρρηξη απόψεων και οικογενειακών δεσμών. Όμως, εσύ τι του είπες;

 

Ειδικά σήμερα που οι δισκογραφικές εταιρείες είναι σε τραγική κατάσταση και το net σε παει παντού.

 

Μάρτυς μου ο Θεός, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το λέτε και το ξαναλέτε αυτό το πράγμα, τι στην ευχή νομίζετε ότι σημαίνει;...

Πάρε ένα αντίστοιχο παράδειγμα, ότι στην Αθήνα είναι πλέον σχεδόν αδύνατο να βρεις φούρνο που να κάνει καλό ψωμί. Θα περίμενε κανείς να έχουν αρχίσει οι άνθρωποι να ψήνουν το δικό τους ψωμί, αντί να τρώνε τα νεροπλύματα που δίνουν οι φούρνοι. Και όμως ΟΧΙ, προτιμούν να τρώνε τα νεροπλύματα, διότι ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ τους είναι ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ να ζυμώσουν και να ψήσουν το ψωμί τους. Καταλαβαίνεις;

 

Δεν χρειάζεται να παίζει κανείς στα δάχτυλα την τεχνολογία για να στείλει ένα email ή να ανοίξει μια σελίδα στο myspace.

 

Ναι, αλλά το να γράψεις ένα e-mail και να στήσεις μία σελίδα στο myspace είναι το ένα χιλλιοστό από όσα χρειάζεται να κάνεις προκειμένου να υποστηρίξεις ότι όντως έχεις "ανεξαρτητοποιηθεί".

 

οι αμερικάνοι, οι δανοί, οι φιλανδοί, οι γιουκοσλάβοι και η κατάντια της ελληνικής κοινωνίας που κολλάνε πάλι? Με έμφαση στο "πάλι".

 

Κολλάνε στην αντίληψη που μετέφερε ο κ. Τουλλιάτος παραπάνω. Η γενικόλογη πεποίθηση ότι οι νέοι παίζουν την τεχνολογία στα δάκτηλα ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ την ελληνική νεολαία, η οποία είναι πίσω και από τους τέσσερις λαούς που ανέφερα (για την ακρίβεια είναι νομίζω στη θέση 113, αν θέλετε να το κοιτάξω και να σας πω).

 

 

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ρε παιδια σε ολα πισω ειμαστε πια;;;;  ???

 

Ειναι θεμα ποιοτητας το αν θα προτιμας τα νεροπλυματα απ το να φτιαξεις μονος σου το ψωμι οπως κ τη φετα αν χρειαστει στη τελικη!

 

Οπως ειπε ο ντραμμερ δε πρεπει να εισαι κ καθηγητης για να κανεις μια αρχη, στο κατω κατω εξαρταται κ απο το κυκλο σου κ κατα ποσο μπορει να σε βοηθησει...

ΣΑΦΩΣ ισχυει οτι αυτο ειναι ενα χιλλιοστο αλλα το ιδιο μπορει να συμβει κ μεσω οποιασδηποτε εταιρειας με αλλου τυπου δεσμευσεις..

 

Στο κατω κατω αλλαζουν οι καιροι μην το υποτιματε ποτε αυτο!!

 

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Η γενικόλογη πεποίθηση ότι οι νέοι παίζουν την τεχνολογία στα δάκτηλα ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ την ελληνική νεολαία, η οποία είναι πίσω και από τους τέσσερις λαούς που ανέφερα (για την ακρίβεια είναι νομίζω στη θέση 113, αν θέλετε να το κοιτάξω και να σας πω).

Ακόμα κι αν είναι στην θέση 113 η ελληνική νεολαία, εσύ τι θα τους πρότεινες; Αφού αυτός είναι ο δρόμος!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου