Προς το περιεχόμενο

roland fantom g?γνωμες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδεσσαίος άλλο το γεγονός οτι ένα όργανο ΔΕΝ ΕΧΕΙ multisampling δυνατότητες και άλλο το γεγονός οτι αντιμετωπίζει πρόβλημα με το λειτουργικό στην multisampling λειτουργία

 

Σαν Hardware το sampler υπάρχει μέσα στο όργανο. Για αυτό είπα οτι δεν ξέρεις τι λες ή ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΝΝΟΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.

 

Ασε επίσης που στο forum που με παρέπεμψες περισσότερο μιλούν για το κατά πόσο Ο Nicholas Cage είναι καλός ηθοποιός ή όχι, παρά για τα Roland.

 

Tέλος πάντων το ζουμί είναι οτι όπως φαίνεται υπάρχουν προβλήματα αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να πεις οτι το όργανο δεν διαθέτει multisampling λειτουργίες.

 

Άσχετα απο αυτά που λέμε φίλε Εδεσσαίε το θέμα σε ό,τι διαβάζεις είναι να αξιολογείς και το περιεχόμενό του. Δεν δεχόμαστε κάτι "τυφλοσούρτι" επειδή το διαβάσαμε σε ξένο forum. Yπάρχουν "μαργαριτάρια" παντού!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Mα δε το είδα σε ένα ποστ.Σχεδόν σε όλα τα πόστ από γνώμες χρηστών αναφέρεται αυτό το πρόβλημα.Επιπλέον πολλοί παραπονιούντια για τηνέλλειχη copy/paste στο sequencer,κάτι που εν γίνεται απευθείας από ότι κατάλαβα.  :(

 

Τέλως πάντων απλά πιστεύω ότι είσαι απόλυτος σε μερικές απόψεις σου.Αυτό είναι όλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ρε παιδιά... Για όνομα του Θεού !!!

Είναι δυνατόν να μην έχει multisamples;

Δηλαδή πάμε να καταργήσουμε βασικές αρχές-ανάγκες στη δομή λειτουργίας των ήχων όχι μόνο της Roland αλλά και του σημερινού χρήστη !!! Τί να πω...

Κάτι σαν αυτοκίνητο χωρίς χειρόφρενο. Όταν παρκάρεις βάλε ταχύτητα μη σου φύγει.

 

Καλό είναι να προσέχουμε τι λέμε για να μην καταντήσουμε σαν κάποια ξένα forum που λένε ΤΑ μαργαριτάρια.

 

Κάντε και κανένα τηλεφώνημα στις εγχώριες αντιπροσωπείες / τεχνικά τμήματα ώστε να σας λύσουν τα ερωτήματά σας. Δεν είναι κακό.

 

Τέλως πάντων. Εάν κάποιος γνωρίζει κάτι τεκμηριωμένα, ας το πεί.

Επίσης, εάν κάποιος δεν ξέρει κάτι ή έχει συγκεκριμένη ερώτηση, ας ρωτήσει. Δεν βλάπτει. Όλοι μας μαθαίνουμε. Δεν μπορεί να τα ξέρουμε όλα.

 

Προς edessaios.

Πρόσεχε τι πληροφορίες διαβάζεις και από πού (ποιά χώρα) τις διαβάζεις.

Για παράδειγμα, εάν έγραφε ένας Έλληνας την σελίδα με τα χαρακτηριστικά, να είσαι σίγουρος ότι θα έκανε "focus" σε κάποια πράγματα όχι και τόσο σημαντικά για τους ξένους αλλά σημαντικότατα για τη Μέση Ανατολή (εντός και η Ελλάδα). Επιπλέον και βασικό, δεν μπορεί σε μία παρουσίαση χαρακτηριστικών προϊόντος (της μιάς σελίδας), να χωρέσουν επιμέρους, δεύτερα αναλυτικά χαρακτηριστικά (για κάποιους), ή βασικά-πρώτα (για κάποιους άλλους).

Γι'αυτό πάντα λέω, ρωτάτε τις αντιπροσωπείες και μην ακούτε τις σας λένε δεξιά και αριστερά. Η πραγματικότητα από τις φήμες έχει απόκλιση. Ειδικά δε, όταν πρόκειται για κάτι που ο καθένας το βλέπει-ακούει με τα δικά του αυτιά - κριτήρια - προτεραιότητες - θέλω - μα - ναί αλλά - και πάει λέγοντας.

 

Υ.Γ.

Η θέση μου δεν είναι να παρακολουθώ το τι λέει ο καθένας στα forum. Η δουλειά μου είναι εντελώς διαφορετική και το γνωρίζουν καλά αρκετοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά απλα περίμενα κάποιον που ξέρει να επιβεβαιώσει το αυτονόητο.

 

Για το rolandclan εχω να πω διάφορα και για το πόσο βοηθάει αλλα σημερα εχω ρεπό, δε βρίζω :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ εγώ πίστευα ότι είναι αξιόπιστο φόρουμ ώς κάποιον βαθμό,αλλά για τα multisample εννούσα ότι δεν μπορείς να δημιουργήσεις πχ για drums κάτι που προσπαθούν μάλλον να διορθώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη τωρα ειδα τις απαντησεις σας..ευχαριστω για τη βοηθεια(και τους <<εξυπνους>> με τ αστειακι τους για το bon studio...κολλησε το μυαλο κι αρχισε αμεσως το κραξιμο)..σε θεμα ηχων πιανου ειναι καλυτερο το fantom απο το xs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

επειδη τωρα ειδα τις απαντησεις σας..ευχαριστω για τη βοηθεια(και τους <<εξυπνους>> με τ αστειακι τους για το bon studio...κολλησε το μυαλο κι αρχισε αμεσως το κραξιμο)..σε θεμα ηχων πιανου ειναι καλυτερο το fantom απο το xs?

 

Φίλε tsakolis,

Επειδή η ερώτησή σου είναι κατηγορίας "αυτιών" και όχι χαρακτηριστικών, ένα μόνο θα σου πω. Εσύ θα κρίνεις εάν είναι καλό το πιάνο, τα πνευστά κλπ με τα δικά σου αυτιά, το δικό σου γούστο και για τις δικές σου ανάγκες.

 

Το δικό μου το παιδί είναι ωραίο στα δικά μου μάτια και όχι του γείτονα.

Όμως στα μάτια του γείτονα είναι ωραίο το δικό του το παιδί.

Κατάλαβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Οκ εγώ πίστευα ότι είναι αξιόπιστο φόρουμ ώς κάποιον βαθμό,αλλά για τα multisample εννούσα ότι δεν μπορείς να δημιουργήσεις πχ για drums κάτι που προσπαθούν μάλλον να διορθώσουν.

 

Αξιόπιστα και αναξιόπιστα μπορεί να είναι όλα τα forum από τη στιγμή που ο καθένας μπορεί ελεύθερα να λέει τη γνώμη του και ειδικά έτσι όπως τον βολεύει ή έτσι όπως έχει καταλάβει κάποια πράγματα (σωστά ή στραβά).

Το λέω και πάλι. Δεν μπορεί όλοι μας να τα ξέρουμε όλα.

 

Γιατί δεν κατεβάζεις το manual, αφού υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Αυτό δε λέει ψέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη τωρα ειδα τις απαντησεις σας..ευχαριστω για τη βοηθεια(και τους <<εξυπνους>> με τ αστειακι τους για το bon studio...κολλησε το μυαλο κι αρχισε αμεσως το κραξιμο)..σε θεμα ηχων πιανου ειναι καλυτερο το fantom απο το xs?

 

πολλοι θεωρουν(αναμεσα τους κι εγω)οτι το motif xs εχει καλυτερα πιανα και ηχους φυσικων οργανων απο fantom, m3 και workstations της ιδιας κατηγοριας.

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Μανωλη συμφωνω μαζι σου..κι αυτο θα κανω απλα επειδη αυτο το φορουμ εχει ατομα που τα ψαχνουν πολυ τα οργανα θελω να ακουω τις γνωμες τους..παντως ευχαριστω για τη βοηθεια..οσο για το Motif οταν το ακουσα ξετρελαθηκα αλλα μου φανηκε καπως δυσκολο σαν οργανο..π.χ με εχει βολεψει απιστευτα η touch οθονη στο extreme και γι αυτο περιμενα να βγει το fantom g..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου