Προς το περιεχόμενο

Χτυπημα σε ηλεκτρικη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά, όποιος ψήνεται, με 50€ ρίχνω μια δυνατή με την κιθάρα σας στο πάτωμα να γουστάρετε! ;D ;D

 

+1  ;D

 

αλλα μην μου πειτε οτι αυτη δεν ειναι κουκλαρα!!!!! : http://www.themusiczoo.com/fendercustom/FenderCustomShop_LimitedEdition_50sEsquireTopBoundRelic_LakePlacidBlue_R40996.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://www.themusiczoo.com/fendercustom/FenderMasterbuilt_JohnCruz_60sRosewoodTelecaster_NOS_GlossyFinish_CZ510951.html

 

 

Γαμώτο...τι μου τα δείχνετε αυτά...

 

Τελος πάντων.Metalimike, μπορεις να θεωρεις τη κιθάρα σου relic.You should be proud of its batlescars.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελατε ολοι αλλα αμα το παθαινατε εσεις θα ηθελα πολυ να δω τα μουτρα σας σα δε ντρεπεστε  ;D

 

τα μουτρα μου θα ηταν εντυπωσιακα χαρουμενα, αν και ποτε δεν θα προσπαθουσα να ρελικαρω κιθαρα επιτηδες.

 

η strat μου, η οποια με συνοδευει απο τα παιδικα μου χρονια (σε καλυτερη κατασταση στην φωτογραφια απο την τωρινη, αν και τωρα βρισκεται σε φαση ανακατασκευης..) :

 

http://img201.imageshack.us/my.php?image=dsc00182ww5.jpg

 

και πιστεψε με, οσα χτυπηματα εχει ειναι 100% φυσικα απο κοπανηματα, τιποτα δεν εχω κανει με σκοπο να την ρελικαρω (ουτε καν ηξερα βασικα, οταν την κοπανουσα, τι ειναι το ρελικαρισμα).  ;)

 

παντως αντεχουν πολυ ξυλο αυτες οι στρατ ρε παιδι μου  ;D ;D ;D

δεν μασανε με τιποτα..

οταν πηγαινα ακομα σχολειο και ακουγα... περιεργη μουσικη.. η κιθαρα πολυ συχνα γινοταν ΜΠΟΙΝΓΚ 737... τον ρολο του αεροδρομιου τον επαιζε αλλοτε το πατωμα, αλλοτε ο τοιχος και πιο συχνα απ'ολα ο ενισχυτης...

 

τωρα που μεγαλωσα σκεφτομαι να μετατρεψω την strat μου σε.. surf rock machine  ;D

 

πω πω το κουρασα  παλι  ::)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν εχεις καταλαβει με τι...κιθαρα εχεις ...μπλεξει ;D

 

Η μονη περιπτωση να χαλασει ο ηχος μια Fender ειναι αν την παρατησεις στη μεση της εθνικης και περασουν απο πανω της καμμια δεκαρια τριαξονικα (και παλι ΠΟΛΥ αμφιβαλω αν θα χαλασει,το πολυ πολυ να ξαναθελει set up ;))

 

Fender διχως χτυπημα ..σκορδαλια χωρις σκορδο :)

 

Ασε τις εννοιες για τη.....φυσικη κατασταση του ..οργανου τους σε οσους δεν παιζουν με ΑΝΤΡΙΚΕΣ κιθαρες..(ξερεις κατι Gibson,PRS κτλ.που και να τις...φυσηξεις χαλανε... ;D ;D ;D)

 

Αλλοιως κανε αυτο που κανω και εγω στις Fender μου τριαντα χρονια τωρα οταν πεφτουν..κατω...δηλ. ριχνε τους δυο τρεις ΚΛΩΤΣΙΕΣ για να μην το...ξανακανουν ;D

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ξερεις κατι Gibson,PRS κτλ.που και να τις...φυσηξεις χαλανε... ;D ;D ;D

 

συμφωνω 100%... σε αντιθεση με οποιαδηποτε φεντεροειδη κιθαρα που τις εχω εξω να βοσκουν  :P, την gibson την εχω παντα φυλαγμενη στη θηκη γιατι την φοβαμαι γενικα....

 

 

Αλλοιως κανε αυτο που κανω και εγω στις Fender μου τριαντα χρονια τωρα οταν πεφτουν..κατω...δηλ. ριχνε τους δυο τρεις ΚΛΩΤΣΙΕΣ για να μην το...ξανακανουν ;D

 

 

ΘΕΟΣ!!!!  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φέντερ δεν έχουν αυτο το κάτι των γύφτσων ρε.Είναι εργατόσκυλα που δεν αντιδρούνε ρε, που τις βαράτε για να δουλεύουν κ να παράγουν.

 

Σε αντίθεση με το πρεστίζ,την ομορφιά,τις καμπύλες,τους μαγνήτες,τα κλειδιά τα inlays, το βίσμα,τις τρύπες,τις βίδες,τα διακοπτάκια,τα τόνες κ τα βόλιου.............Η γιφτσον αμα σε γουσταρει σου το παίζει ενω η φέντερ το παίζει σε όλους.ΚΛΑΙΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....δηλ. τωρα λετε οτι αλλη η συμπεριφορα μας στην φινετσατη κουκλαρα

και αλλη στην ξεκολη πατσαβουρα.

Τσς, τσς, μα τι ρατσισμος ειναι αυτος ??  :D

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα εσεις το αρχίζεται που συμπεριφερόσαστε ετσι στις κιθάρες.Σαν τουτάνες.Καλά να πάθετε τότες.

 

Η κυρία θέλει το καθαρισματάκι της,το βαψιματάκι της,την προσοχή της,την αποθήκη την καλή της κτλ κτλ.

Αυτα δεν προσφέρονται στην παραδουλεύτρα, την ευκολη,αλλα στην αφέντρα ρεεεεεεεε καταλάβεται το επιτέλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είναι πολύ πιθανό ο ήχος της να βελτιωθεί αντί να χαλάσει μετά από αφαίρεση μπογιάς.

Χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία το λέω αυτό και πάντα σε επίπεδα μη αντιληπτά από το αυτί μας, αλλά πολλόι προτείνουν να έχουμε τις κιθάρες μας όσον το δυνατόν πιο άβαφτες για να "αναπνέει" ο ήχος και πολλές εταιρίες το εφαρμόζουν πχ στις "κυλώτιτες" (επείτηδες το έγραψα έτσι για να φτιάχνουμε τον Κώστα) των μαγνητών ή των ηλεκτρικών και τα αφήνουν άβαφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου