Προς το περιεχόμενο

Dick Dale


kultura

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον πάω με χίλια, γιατί παίζει μουσική χωρίς να ξέρει κιθάρα... ;D Είναι άτεχνος, βάρβαρος, χασάπης, και ότι άλλο χαρακτηρισμό μπορείτε να του δώσετε, αλλά το 'φχαριστιέται με την ψυχή του, και το μεταδίδει και στον ακροατή...

Ορίστε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, ΔEN σε πιστεύω!! Σατανική σύμπτωση! Όλες αυτές τις μέρες έχω κολλήσει και βλέπω ό,τι βρίσκω από YouTube!! Διαλέγω ένα (που έλεγα να το ποστάρω σε νέο θρεντ κιόλας όπως εσύ), επίτηδες γιατί αναφέρει και κάτι ιδιαίτερα σημαντικό για τη ζωή του. 74 ετών and still takin' no prisoners. Κυρίες και κύριοι, ο Dick Dale!

 

 

Τι να πεις για έναν κολλητό φίλο του Leo, στον οποίο στράφηκε, του έδωσε την Strat φρέσκια από το εργαστήρι και του είπε "αυτή είναι η καινούργια μου εφεύρεση, πες μου τη γνώμη σου";;;!;  :o :o  :o Από τις απανθρωπες εντάσεις, πρέπει να κατέχει το παγκόσμιο ρεκόρ καμένων ενισχυτών (δεν υπάρχει μεγαλύτερη ΓΚΑΒΛΑ απ΄'το να παίζεις δαιμονισμένο surf στη διαπασών). Aκόμη και στην ηλικία του έχει balls μεγαλύτερα από οποιονδήποτε άλλον... τον λατρεύω.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...άτεχνος, βάρβαρος, χασάπης, και ότι άλλο χαρακτηρισμό μπορείτε να του δώσετε...

 

Ε μη λεμε και οτι θελουμε...

 

 

Τι να πεις για έναν κολλητό φίλο του Leo, στον οποίο στράφηκε, του έδωσε την Strat φρέσκια από το εργαστήρι και του είπε "αυτή είναι η καινούργια μου εφεύρεση, πες μου τη γνώμη σου";;;!;  :o :o  :o Από τις απανθρωπες εντάσεις, πρέπει να κατέχει το παγκόσμιο ρεκόρ καμένων ενισχυτών (δεν υπάρχει μεγαλύτερη ΓΚΑΒΛΑ απ΄'το να παίζεις δαιμονισμένο surf στη διαπασών).

 

Kαι οχι μονο την κιθαρα του... Αλλα και καποιους "μεγαλους" ενισχυτες! Ο Showman φτιαχτηκε για τον Dale σαν ο ποιο δυνατος ενισχυτης εκεινη την στιγμη! Οτι ενισχυτης δοκιμαζε του τιναζε τις λαμπες στον αερα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...] παίζει μουσική χωρίς να ξέρει κιθάρα... ;D Είναι άτεχνος, βάρβαρος, χασάπης [...]

 

Nα δουμε τι αλλο θα ακουσουμε σε αυτο το φορουμ...

 

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...] παίζει μουσική χωρίς να ξέρει κιθάρα... ;D Είναι άτεχνος, βάρβαρος, χασάπης [...]

 

Nα δουμε τι αλλο θα ακουσουμε σε αυτο το φορουμ...

 

Καλά, αντί για "είναι", θα έπρεπε να είχα βάλει "έχει χαρακτηριστεί"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον πάω με χίλια, γιατί παίζει μουσική χωρίς να ξέρει κιθάρα... ;D Είναι άτεχνος, βάρβαρος, χασάπης, και ότι άλλο χαρακτηρισμό μπορείτε να του δώσετε, αλλά το

 

το σχολιο ολιγον τι ακυρο.....

 

τεσπα ον τοπικ

ΘΕΟΣ Ο DICK

προσκυναω!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου