Προς το περιεχόμενο

Ενα κλιπακι


lakis1975

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ πολυ καλυτερα, εχεις αισθηση της μελωδιας και καποιες ωραιες note choices. Το να γραψεις κατι καλο και να κανεις 10 takes αν χρειαστει μεχρι να πετυχεις ακριβως αυτο που εχεις στο μυαλο σου μπορει να ειναι βαρετο η κουραστικο αλλα απο μονο του αυτο θα σε βοηθησει παρα πολυ. Θα δεις οτι ετσι θα ερθει απο μονη της και χωρις να το καταλαβεις η αυτοπεποιθηση στο παιξιμο. Κατα τα αλλα δουλεψε λιγο ακομα τα σηκωματα σου και λιγακι το vibrato σου.

 

Ωραιος  :D :D :D :D :D :D :D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν δεν υπάρχει πρόβλημα με τα πνευματικά δικαιώματα πείτε μου να ανεβάσω το πολύ ωραίο take που έπαιξε o guthrie govan σε αυτό το track του guitar techniques(νοέμβριος 2004) για να το ακούσει και ο gpolic. Τα ακκόρντα είναι τα εξής :

 

Ε - Cmaj7 - E - Cmaj7 - C#m11 - Amaj9 - (C#m11 - Amaj9) - (F#m11 - Fmaj7) - E  , και ξάνά μανά.

 

Είναι ακκόρντο και μέτρο (το κομμάτι είναι στα 12/8) , εκτός απότα δύο ζευγάρια που έχω σε παρένθεση που εναλάσσονται στο ίδιο μέτρο. (μέτρα 7,8 και 15, 16 {της επανάληψης}).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αλλη μια φορα. Το επαιξα μονορουφι ουαν τεικ που λεμε.

http://www.box.net/shared/xdt3p9g5c0

 

παλι δεν εχω φτασει σε αυτο που ηθελα αλλα βελτιωνομαι. δεκτα τα σχολια για το παιξιμο (για ηχογραφηση, ηχο αφηστε το καλυτερα ρε κομμαντα)

 

εκεινο το μπεντ στο 0.46 το  πετυχαινω παντα στο σολο. οταν ηχογραφω δεν το πετυχαινω ποτε. πως γινεται αυτο το μαγικο ρε μαγκες;

 

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Very good!.. ;)

 

Απλά δεν ήταν ανάγκη να κάνεις το τελικό αποτέλεσμα να ακούγεται τόσο πολύ δυνατά...(με κάποιο maximizer φαντάζομαι)

 

Louder is not always better... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο λεγεται μαστερινγκ ρε παλουκαρι!

 

καλα, δεν το ειχα καταλαβει, αλλα τωρα το εβαλα με ακουστικα και τριζει μες το κεφαλι μου... πωπωπω καποια πατατα εχω κανει και παραμορφωνει το συμπαν. πρεπει να το σιαξω

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο λεγεται μαστερινγκ ρε παλουκαρι!

 

Αυτό δεν λέγεται mastering....κακοποίηση λέγεται... ;D

Το κατάλαβες και μόνος σου βέβαια όπως λες και παρακάτω...

 

Ας σταθούμε στο παίξιμο που για μένα είναι πολύ καλό και δείχνει ότι το δούλεψες το κομμάτι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ειχα πιει κατι μπυρες πριν κανω το export και βγηκε αλκοολικο.

αυτο ειναι το κανονικο.  http://www.box.net/shared/kn3wz7x4wo

θα μαθω κιθαρα τωρα στα γεραματα το αποφασισα

 

[εκεινο το μπεντ στο 0.46 το  πετυχαινω παντα στο σολο. οταν ηχογραφω δεν το πετυχαινω ποτε. πως γινεται αυτο το μαγικο ρε μαγκες;]

Οτι ναναι. Εδω ηθελα να πω οτι οταν ακουω το backing τρακ δεν μπορω να πετυχω την νοτα. Οταν παιζω χωρις το τρακ, μονος μου ... την πετυχαινω. αλλο ενα προβλημα....

 

 

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου