Προς το περιεχόμενο

Ενα κλιπακι


lakis1975

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και το επιπεδο εχει ανεβει παρα πολυ εδω μεσα, ειπα να στειλω και γω ενα.

 

Ειναι ενα backing track που το ειχε στειλει καποιος εδω, δεν θυμαμαι τωρα ποιος.

Δεν το εχω γραψει ομως ολο γιατι στερεψα απο ιδεες, οπως φαινεται και απο το παιξιμο

Δεχομαι κριτικες, ΚΡΑΞΙΜΟ, και αφθονα ζαρζαβατικα γιατι κανω διαιτα (ερχεται και καλοκαιρι)

 

http://www.box.net/shared/0p4xr2oows

 

Εβαλα chicken salad -> Vox Bulldog -> Ibanez DE7 -> Boss RV3 με Fender strat στο Harley Benton GA5

 

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εισαι ευγενεστατος :))))

Το backing track μαμει και θελει κανονικα πολλα χωσιματα. Τι ακκορντα παιζει τωρα δεν εχω καταλαβει, δεν το εψαξα και πολυ.

 

Παιζω πολλα χρονια με διαφορα διαλειματα κατα καιρους, αλλα δεν μελεταω γιατι βαριεμαι. Εκτος και αν παιζω σε κανενα γκρουπ, που εκει εχω κινητρο για μελετη ενω τωρα απλως πιανω την κιθαρα για το ξεκαβλωμα.

 

 

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι ευγενεστατος :))))

Το backing track μαμει και θελει κανονικα πολλα χωσιματα. Τι ακκορντα παιζει τωρα δεν εχω καταλαβει, δεν το εψαξα και πολυ.

 

Παιζω πολλα χρονια με διαφορα διαλειματα κατα καιρους, αλλα δεν μελεταω γιατι βαριεμαι. Εκτος και αν παιζω σε κανενα γκρουπ, που εκει εχω κινητρο για μελετη ενω τωρα απλως πιανω την κιθαρα για το ξεκαβλωμα.

 

 

 

τσ τσ τσ ... τι γλώσσα...

 

φιλαρακο ασε τις βαρεμαρες. επειδη παιζεις μια χαρα, κατσε ψαξε λιγο παραπανω τις συγχορδιες και τις αλλαγες (ξερεις εσυ που παιζεις σωστα και που φευγεις) και ανέβασε και 2η 'βερσιόν' με τη κιθαρα λιγο πιο εξω και χωρις τις 'πρασινιλες'. ειναι λαικη απαιτηση.

 

και ετσι οπως ειναι παντως εχει στα περισσοτερα σημεια ωραιες φρασεις το παιξιμο σου και γουσταρω.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έι! Φέρτε από δώ τον κιθαρίστα! Γιατί τον βάλατε στο μέσα δωμάτιο να παίζει; ;D

 

Είσαι και ντροπαλούλης, πανάθεμα σε! ;D Φέρε την κιθάρα πιο μπροστά...

Και μάλλον στον ήχο σου έχει χαθεί τελείως το σκάσιμο της στρατ... Κάνε κάτι! ;D

 

Λοιπόν, έχεις κάτι πρασινάδες, αλλά το 'χεις. Αν γουστάρεις, ανέβασέ το πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι αρκετα καλη η προσπαθεια σου αλλα θελεις αρκετη δουλεια ακομα!

πρωτα απο ολα πρεπει να καθαρισεις το παιξιμο σου κ να μαθεις να χωριζεις το σολο σου σε φρασεις(να ειναι σαν ερωτηση απαντηση) ωστε να εχει συνεχεια ενδιαφερον κ τα Bends περα που φευγουν μερικα χρειαζονται κ λιγο βιμπρατο!

 

το backing track ειναι λιγο περιεργο.

το ειχα σηκωσει μαζι με το τρaκ που επαιζα εγω πριν καιρο

ηταν ενα school soloing σε style Gilmour k Knopfler

 

καλη συνεχεια μαν εισαι σε καλο δρομο!

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις κριτικες.

Το κλιπ δεν ειναι one take αλλα ΠΟΛΛΑ take μεχρι να βρω 4-5 φρασεις και να τις κολλησω. Φυσικα εχει πολλα σημεια οτι-μου-κατεβει

Η κιθαρα ειναι χαμηλα για να κρυβεται το παιξιμο!

Οι πενιες μου δεν ακουγονται καθολου καλα, ακομα και αυτες οι λιγες που τις ειχα σιγουρες.... μαλλον το γνωστο practice-practice-practice που αποφευγω

 

bluezlick αυτο με το να καθαρισει το παιξιμο τι ακριβως εννοεις ; αυτο ακουγεται να ειναι το πιο σοβαρο προβλημα μου  (περα απο τις πρασιναδες που ειναι και λογω του πατα record-γρηγορα-να-τελειωνουμε)

ακουσα παλι και το δικο σου version και damn right you got the blues!

 

 

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bluezlick αυτο με το να καθαρισει το παιξιμο τι ακριβως εννοεις ; αυτο ακουγεται να ειναι το πιο σοβαρο προβλημα μου  (περα απο τις πρασιναδες που ειναι και λογω του πατα record-γρηγορα-να-τελειωνουμε)

 

να καθαρισεις τις πρασιναδες σου εννοω κ να πατας με πιο σιγουρια κ τσαμπουκα κ ας ειναι λαθος ;D

λαθοι ολοι κανουμε η μαγκια ειναι να μαθουμε να τα κριβουμε ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ακροατής, για παράδειγμα ακούει ένα bend και αναρρωτιέται:"τώρα αυτό ήθελε να παίξει, ή του βγήκε κατά λάθος;"

 

Δώσε σιγουριά στο παίξιμό σου, για να είναι σίγουρος και ο ακροατής, και εσύ...

Πρώτα θα πατήσεις ΔΥΝΑΤΑ στη λάθος νότα, και μετά θα τη διορθώσεις. Αν διστάζεις να παίξεις, δεν διορθώνεσαι!

 

Με τσαμπουκά! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάθε τις κλίμακες σου ΚΑΛΑ.

Και αν κάνεις λάθος, στην επόμενη στροφή ξαναπαίξτο λάθος και προσποιήσου ότι το παίζεις έτσι επίτηδες (Play it again and keep a straight face...) (Sting).

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου