Προς το περιεχόμενο

Pimp my bass (goodbye τάστα)


ex-Smurflord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόον, μπαίνω κατευθείαν στο ψητό. Έχω ένα cort artisan b4 (4άρι), και αποφάσισα να το κρατήσω για να το κάνω άταστο. Τη διαδικασία την ξέρω, οπότε δεν χρειάζομαι οδηγίες, μια κι εκτός του ότι δεν έχω την υπομονή, δεν έχω και χέρι χειρούργου, και το μπάσσο δεν είναι για πέταμα, οπότε θέλω να γίνει καλή δουλειά.

 

Οπότε θέτω το ερώτημα: Ξέρει κανείς ΣΙΓΟΥΡΑ κανένα μαγαζί/μάστορα στη ΘΕΣΣΑΛΛΛΛΟΝΙΚΗ που μπορεί να κάνει/έχει κάνει τη μετατροπή αυτή (αν ξέρετε και τιμή για την όλη διαδικασία ακόμα καλύτερα!)? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τυχόν απαντήσεις.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόον, μπαίνω κατευθείαν στο ψητό. Έχω ένα cort artisan b4 (4άρι), και αποφάσισα να το κρατήσω για να το κάνω άταστο. Τη διαδικασία την ξέρω, οπότε δεν χρειάζομαι οδηγίες, μια κι εκτός του ότι δεν έχω την υπομονή, δεν έχω και χέρι χειρούργου, και το μπάσσο δεν είναι για πέταμα, οπότε θέλω να γίνει καλή δουλειά.

 

Οπότε θέτω το ερώτημα: Ξέρει κανείς ΣΙΓΟΥΡΑ κανένα μαγαζί/μάστορα στη ΘΕΣΣΑΛΛΛΛΟΝΙΚΗ που μπορεί να κάνει/έχει κάνει τη μετατροπή αυτή (αν ξέρετε και τιμή για την όλη διαδικασία ακόμα καλύτερα!)? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τυχόν απαντήσεις.  :)

 

ρωτα στον Γιαπιτζογλου. Αν δεν ξερεις που ειναι, το μαγαζι του κεντρου ειναι παραδιπλα απο το Ζαχο.

Το εργαστηριο ειναι στη Νεαπολη. Αν θες τηλεφωνο, pm.

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχήν σ'ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση!  :)

 

Ο Γιαπιτζόγλου ήταν από τους πρώτους που σκέφτηκα, απλά επειδή δεν έχω ακούσει (εγώ τουλάχιστον) να'χει ξανακάνει τέτοια δουλειά σε μπάσσο, γι'αυτό κυρίως ρώτησα μήπως ξέρει κανείς. Όσο για τους υπόλοιπους, να πώ πως για τον fret δεν πολυψήνομαι, επίσης και στα λοιπά μαγαζιά, αν και το σκεφτόμουν για τον Ζάχο, γιατί έχω ακούσει πως έχει κάνει πολύ καλές δουλειές σε κιθάρες - και δεν μιλάω μόνο για σετάρισμα, αλλά πιο "πολύπλοκες"/απαιτητικές δουλειές. Αυτά!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α πώ πως για τον fret δεν πολυψήνομαι,

 

παντως ο Γιώργος εχει κανει αρκετες τετοιες δουλειές και εχει κανει και μερικα χειροποιητα αταστα μπασα 4αρια κ 5 αρια.  ;)

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το ξέρω, αλλά είναι μερικά άλλα που με απωθούν, συν το ότι πιθανότατα θα περιμένω πολύ, και δεν μ'αρέσει τόση αναμονή!  ;)  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου προτεινα τον παναγιωτη(εκει που στελνει τα service o Ζαχος)

ειναι πολυ εξυπηρετικος κ κανει παρα πολυ καλη δουλεια!

για πρισσοτερα εαν θες πμ! ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω οτι άλλη η ικανοποίηση να κάνεις κάτι στο όργανο σου αλλά

η άποψη μου είναι, πούλα το, φύλαξε τα χρήματα που θα έδινες για τις εργασίες στον τεχνικό

και τσίμπα αυτό εδώ...

 

http://www.thomann.de/gr/fender_sq_vintage_modified_jazz_fl.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας παιδιά, αλλά τελικά μάλλον θα επιλέξω τον Τσέλιο, επειδή μόνο γι'αυτόν άκουσα πως το έχει ξανακάνει...

 

@ alexisgt: Βασικά το είχα υπ'όψην μου αυτο, αλλά εκτός του ότι δεν μου αρέσει το συγκεκριμένο μπάσσο, προτιμώ να κάνω αυτό που ήδη έχω άταστο, έτσι για το γ@μawτο... Με βολεύει βασικά αρκετά περισσότερο από squier...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου