Προς το περιεχόμενο

Επιτελους! Αλλοι 18 μηνες ΣΚΛΑΒΙΑΣ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ο μαγαζάτορας κινδυνεύει να πληρωσει 3000 αν εσύ "το σκάσεις", θα βρει τρόπο και να έχει τα μάτια του ανοιχτά και να σε πετάξει έξω έγκαιρα.  Μην ξεχάς ότι θα έχει το νόμο με το μέρος του.

 

That's the way,oh,oh,oh,oho I LIKE it,Oh,Oh,Oh,Oho!! :) :)

 

Εκτός και αν γυρίζει καμιά ομάδα από δω και από κει και δειγματοληπτικά μοιράζει 300άρες.

 

αν κατσεις να σκεφτεις ποσο πιο ΕΥΚΟΛΟ και ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΟ θα ειναι αυτο (σε σχεση με το να ξεροσταλιζεις στο κρυο & τη ζεστη για να κοβεις προστιμα παρανομου παρκαρισματος π.χ ;D) θα καταλαβεις πολυ ευκολα οτι πολλοι θα γινουν ακομα και εθελοντες για την επιβολη του...νομου (ασε που θα γεμισει και ο κρατικος κουμπαρας ετσι...)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 270
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν ο μαγαζάτορας κινδυνεύει να πληρωσει 3000 αν εσύ "το σκάσεις", θα βρει τρόπο και να έχει τα μάτια του ανοιχτά και να σε πετάξει έξω έγκαιρα.  Μην ξεχάς ότι θα έχει το νόμο με το μέρος του.

 

That's the way,oh,oh,oh,oho I LIKE it,Oh,Oh,Oh,Oho!! :) :)

 

Εκτός και αν γυρίζει καμιά ομάδα από δω και από κει και δειγματοληπτικά μοιράζει 300άρες.

 

αν κατσεις να σκεφτεις ποσο πιο ΕΥΚΟΛΟ και ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΟ θα ειναι αυτο (σε σχεση με το να ξεροσταλιζεις στο κρυο & τη ζεστη για να κοβεις προστιμα παρανομου παρκαρισματος π.χ ;D) θα καταλαβεις πολυ ευκολα οτι πολλοι θα γινουν ακομα και εθελοντες για την επιβολη του...νομου (ασε που θα γεμισει και ο κρατικος κουμπαρας ετσι...)

 

Το "1984" του Οργουελ το εχεις διαβασει? Εκει τα παιδια "δινανε" ξερα τους γονεις στην Αστυνομια ως ενοχους για "εγκληματα σκεψης"...  :P

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι,ετσι προκειμενου να γλυτωσουμε απο τον καρκινο ας μπουνε και κανα δυο τρεις στη μπουζου.. ;D ;D  αλλωστε εκει μεσα το καπνισμα επιτρεπεται!! ;D ;D :) :)

 

παντως εξω απο την πλακα μονο και μονο για να δω την Κανελλη να διαμαρτυρεται με τον συνηθισμενο υστερικο της τροπο για την "προσβολη της αξιοπρεπειας των καπνιστων" ::)  αξιζε να εφαρμοστει ο νομος ( ο ο οποιος btw ΥΠΑΡΧΕΙ απο το 2002 αλλα απλα δεν εφαρμοζεται...)

 

Εκει τα παιδια "δινανε" ξερα τους γονεις στην Αστυνομια ως ενοχους για "εγκληματα σκεψης"..

 

καλα αυτο το εκαναν στην ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ στο Ανατολικο μπλοκ για  χρονια...στο 1984 εισαι ακομα?? ;D (στο μουσειο της Σταζι στο Βερολινο εχει φωτο απο 8χρονα παιδακια που ...παρασημοφορουνται επειδη "εδωσαν" τους γονεις τους...και το απιστευτο εχει φωτο απο ΓΟΝΕΙΣ που εδωσαν τα παιδια τους.... :o)

 

παντως το καπνισμα το επετρεπαν.... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα αυτο το εκαναν στην ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ στο Ανατολικο μπλοκ για  χρονια...στο 1984 εισαι ακομα?? ;D (στο μουσειο της Σταζι στο Βερολινο εχει φωτο απο 8χρονα παιδακια που ...παρασημοφορουνται επειδη "εδωσαν" τους γονεις τους...και το απιστευτο εχει φωτο απο ΓΟΝΕΙΣ που εδωσαν τα παιδια τους.... :o)

 

Δυνατοι! Και οταν βγουν οικογενειακως απο τη φυλακη για εκανε ο καθενας τους, ολοι τους θα εχουν και ενα παρασημο που κατεδωσαν καποιο μελος της οικογενειας τους. Ολοκληρες οικογενειες ηρωων.

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα ειναι πταισματα κατα την Κανελη.. ;D το σημαντικο ειναι να μην απαγορευτει το καπνισμα!! ::)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλοι μου δεν προτιθεμαι να ξαναγραψω γι αυτο το θεμα.

Μονο μια προταση, που εσεις θα κρινετε ποσο λογικη ή εφαρμοσιμη ειναι.

Προτεινω λοιπον την δημιουργια μαγαζιων 60%/40% (καπνιστες/ακαπνοι) ή το αντιστροφο.

Την ευθυνη θα την εχει ο επιχειρηματιας (αυτος που τα κονομαει), αυτος ο κυριος θα ειναι υπευθυνος για τον αριστο αερισμο/κλιματισμο/εξαερισμο ολου του χωρου του και εμεις θα τηρουμε τις διαταξεις με θρησκευτικη ευλαβεια.

Εμεις θα ειμαστε παρεα στο ιδιο κλαμπ και θα γουσταρουμε, διχως να εχουμε ανοιξει εμφυλιους πολεμους μεταξυ μας.

...εδω ειναι Βαλκανια δεν ειναι παιξε γελασε...

Γεια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλοι μου δεν προτιθεμαι να ξαναγραψω γι αυτο το θεμα.

Μονο μια προταση, που εσεις θα κρινετε ποσο λογικη ή εφαρμοσιμη ειναι.

Προτεινω λοιπον την δημιουργια μαγαζιων 60%/40% (καπνιστες/ακαπνοι) ή το αντιστροφο.

Την ευθυνη θα την εχει ο επιχειρηματιας (αυτος που τα κονομαει), αυτος ο κυριος θα ειναι υπευθυνος για τον αριστο αερισμο/κλιματισμο/εξαερισμο ολου του χωρου του και εμεις θα τηρουμε τις διαταξεις με θρησκευτικη ευλαβεια.

Εμεις θα ειμαστε παρεα στο ιδιο κλαμπ και θα γουσταρουμε, διχως να εχουμε ανοιξει εμφυλιους πολεμους μεταξυ μας.

...εδω ειναι Βαλκανια δεν ειναι παιξε γελασε...

Γεια σας.

 

 

 

Kαι έστω ότι έχουμε μέσα στο μαγαζί 5 καπνιστές και 3 μη καπνιστές.Και έρχεται μια παρεα 4 καπνιστών-1 μη καπνιστή.Τι κάνουμε?Πετάμε στην τύχη μερικους όξω για να τηρουνται οι αναλογιες?Η λες ξέρω εγώ στον ένα της παρεας ''Ρε συ Μπάμπη, αφου σε πειραζει κιολας, γίνεται σήμερα να μη καπνισεις γιατί το μαγαζί χωραει ακόμα 3 καπνιστες και είμαστε 4?'', κάτι σε στυλ ''Δε πίνω, οδηγώ απόψε''

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλοι μου δεν προτιθεμαι να ξαναγραψω γι αυτο το θεμα.

Μονο μια προταση, που εσεις θα κρινετε ποσο λογικη ή εφαρμοσιμη ειναι.

Προτεινω λοιπον την δημιουργια μαγαζιων 60%/40% (καπνιστες/ακαπνοι) ή το αντιστροφο.

Την ευθυνη θα την εχει ο επιχειρηματιας (αυτος που τα κονομαει), αυτος ο κυριος θα ειναι υπευθυνος για τον αριστο αερισμο/κλιματισμο/εξαερισμο ολου του χωρου του και εμεις θα τηρουμε τις διαταξεις με θρησκευτικη ευλαβεια.

Εμεις θα ειμαστε παρεα στο ιδιο κλαμπ και θα γουσταρουμε, διχως να εχουμε ανοιξει εμφυλιους πολεμους μεταξυ μας.

...εδω ειναι Βαλκανια δεν ειναι παιξε γελασε...

Γεια σας.

 

 

Kαι έστω ότι έχουμε μέσα στο μαγαζί 5 καπνιστές και 3 μη καπνιστές.Και έρχεται μια παρεα 4 καπνιστών-1 μη καπνιστή.Τι κάνουμε?Πετάμε στην τύχη μερικους όξω για να τηρουνται οι αναλογιες?Η λες ξέρω εγώ στον ένα της παρεας ''Ρε συ Μπάμπη, αφου σε πειραζει κιολας, γίνεται σήμερα να μη καπνισεις γιατί το μαγαζί χωραει ακόμα 3 καπνιστες και είμαστε 4?'', κάτι σε στυλ ''Δε πίνω, οδηγώ απόψε''

 

 

 

 

Αφου τα κρατη εχουν μια συμφωνια χρηματιστηριου ρυπων τυπου: σου επιτρεπεται να βγαζεις 100 τονους μολυνσης ως χωρα. Αν τους ξεπερασεις πληρωνεις 100 ευρω τον εξτρα τονο και αγοραζεις δικαιωματα μολυνσης απο μια αλλη χωρα που εχει υπολοιπο επιτρεπτων ρυπων... προτεινω ενα αντιστοιχο χρηματιστηριο τσιγαρων.

 

Να δικαιουμαι στο μπαρ ας πουμε να φυσαω 3 τσιγαρα ανα βραδι στα μουτρα του sf. Στο 4ο, να μην επιτρεπεται, αλλα να μπορω αν θελων να αγορασω δυο δικαιωματα τσιγαρων απο την γυναικα μου που δικαιουται 3 και αυτη αλλα δεν καπνιζει, να τα καπνισω και να του τα φυσαω στα μουτρα, νομιμα πια :)

 

(Λογικα περιμενω τον sf ως γνησιο φιλαμερικανο να μην συμφωνησει με την συνθηκη του Κιοτο -και των τσιγαρων- και να καταγγειλει την συνθηκη ως αντιθετη στην προοδο του πλανητη και την προσωπικη του ευημερια)

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα αλλα φιλοαμερικανος δεν ειμαι... ;) απλα δεν ειμαι αντιαμερικανος ;)

 

Η περιβαλλοντολογικη πολιτικη (αλλα και η γενικοτερη πολιτικη σε ολα σχεδον τα θεματα) του επισημου αμερικανικου κρατους ειναι ΕΠΙΕΙΚΩΣ  Γ.Τ.Π  ;D

 

(Οπως αλλωστε ειναι και της χωρας μας...)

 

παντως ειδικα στο θεμα του τσιγαρου η ΑΜΕΡΙΚΗ ηταν η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ χωρα που επισημα αναγνωρισε οτι πραγματικα βλάπτει (αρχες του 90 νομιζω...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα αλλα φιλοαμερικανος δεν ειμαι... ;) απλα δεν ειμαι αντιαμερικανος ;)

 

Η περιβαλλοντολογικη πολιτικη (αλλα και η γενικοτερη πολιτικη σε ολα σχεδον τα θεματα) του επισημου αμερικανικου κρατους ειναι ΕΠΙΕΙΚΩΣ  Γ.Τ.Π  ;D

 

(Οπως αλλωστε ειναι και της χωρας μας...)

 

παντως ειδικα στο θεμα του τσιγαρου η ΑΜΕΡΙΚΗ ηταν η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ χωρα που επισημα αναγνωρισε οτι πραγματικα βλάπτει (αρχες του 90 νομιζω...)

 

Νομιζα οτι σε ειχα παγιδεψει αλλα μου ξεγλιστρας σα χελι... Με εχεις μπερδεψει sf.... πρεπει να σε μελετησω καλυτερα :)

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου