Προς το περιεχόμενο

Home made Telecaster (πολλες photos)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mεγειες. Και εγω εβγαλα τους Haussel απ την δικη μου και δοκιμαζω ενα σετ fralin πανω... Η δοκιμη ειναι ακομα στηθος με στηθος, δεν ξερω ποιους θα κρατησω! (52' bridge, charlie christian neck Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο Σ)

 

οι φραλινς ειναι πολυ σουπερ!

Δαγκωνουν σκετοι, αλλα δεν μπουκωνουν με τιποτα ακομα και σε σειρα (εχω 4θεσιο διακοπτη)

 

Αερατοι, διαυγεις και χωρις υπερβολικο icepicking λογω του νεαρου της ηλικιας τους...  :D

 

Συγχαιρω ακομα μια φορα τον Τελεκαστεροτατο SF για τη συμβουλη που μου εδωσε.

Αρχικα ψηνομουν για Don Mare αλλα δεν κατεστη δυνατον να συνενοηθουμε ::) με τον Don και ...εχασε.

Εκει ηρθε ο φτερωτος SF και ειπε....  παρε Fralins!...  και ...πηρα!  ;)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραίος! Πανέμορφη!!!

 

Αλλά ρε c, σταμάτα να βάζεις fender decal στις κιθάρες που κάνεις εσύ!! Γιατί? Κρίμα είναι ;D (Προσωπικό γούστο πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστω ΟΛΟΥΣ για τα καλα σας λογια, αγαπητα μου συνφορουμόπουλα...  :)

 

Εξαιρετική κιθάρα, μπράβο !! Κατα τη γνώμη μου ελαφριά τέλε και Fralins είναι match made in heaven !!

 

αερατος ηχος, καθαρος και ΣΚΑΣΤΟΣ! σουπερ!

 

πωπω τι εκανε παλι ο φαλακρος...respect τρελο

 

εχει στο μαγαζι τετοια πραματα?....  ;) ;D

 

ευγε, σουπερ ειναι!!!  :)

 

Με υγεία φιλε alderbody,ειναι κουκλα!+1 για τα tinted maple,ελπιζω να κιτρινισει γρήγορα το δικο σου ;)!και ξέρεις φυσικα τι περιμένουμε όλοι......CLIPS

 

ο μεγαλος μου καημος... τα μεσα ηχογραφησης που διαθετω ειναι.... below zero αλλα με προσπαθεια θα μπορουσε να γινει κατι...  ιδωμεν!

 

ΠΟΛΥ ωραια κιθαρα.. καλοπαιχτη. μολις κιτρινισει και το μανικι λιγο θα παει .. σε αλλο level εμφανισιακα  ;D ;D . κι εγω εχω κολλησει με την warmoth/us customs partcaster που μου βρηκε ο SF στο Ebay.. ωραιες οι τελε. μεσα στην εβδομαδα θα ανεβασω και καμμια λεπτομερεια..

 

ριξε πραμα...

 

Υπέροχη - τέλεια - καταπληκτική!!!!!! μπράβο, ιδίως για το γεγονός πως κάθεσαι και ασχολείσαι και την φτιάχνεις μόνος σου....!!!!

Όσο για το ανοιχτόχρωμο μανίκι, εμένα μ'αρέσει.....!!! ακριβώς έτσι είναι και στη δική μου τέλε!!!

 

εκει ειναι ολο το ζουμι... η χαρα της δημιουργιας. η χαρα του "να παιρνεις μια μυρωδια" απο το πως μπορει να ενιωθε ο Leo Fender, ο Taddeo Gomez, ο Freddie Tavares και οι λοιποι "θεοι" που εφτιαχναν αυτα τα οργανα τοτε...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος! Πανέμορφη!!!

 

Αλλά ρε c, σταμάτα να βάζεις fender decal στις κιθάρες που κάνεις εσύ!! Γιατί? Κρίμα είναι ;D (Προσωπικό γούστο πάντα)

 

thanks!

 

αποδιδω τιμη στον μεγα δημιουργο (C.L.F.)  8)

 

κατα τη γνωμη μου ΜΟΝΟ ΕΝΑ decal χωραει σ'αυτα τα headstocks....    ;)

 

Δεν το κανω για να την "πουλησω" ως fender....

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια λεπτομερεια μονο,τα μπρατσα κιτρινιζουν μονο αν ΒΑΦΤΟΥΝ (tinted maple necks) αυτο οσα χρονια κι αν περασουν ασπρο θα μεινει (οπως της 70αρας ου) ;)

 

εχεις δικιο, αλλα για μανικια που ειναι φινιρισμενα με βερνικι (νιτρο, πλαστικο κλπ)

 

Το Tung Oil κιτρινιζει με τον καιρο και το παιξιμο. Ετσι εγινε σε ΟΛΑ μου τα "λαδωμενα" μανικια.

 

Αυτο ισχυει και για αλλα Drying Oils (linseed oil, Tru oil, gunstock oil κλπ)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ρε παιδια εχω μια απορια..και το εχω δει σε αρκετους εδω μεσα..κανετε ενα οργανο με parts απο καποια εταιρεια..μετα γιατι κολατε το λογοτυπο της fender ?? τοσο πολυ θελετε να λεει πανω fender? αφου δεν ειναι fender!!  Και μαλιστα μπορει να ειναι και καλυτερη απο την fender..

 

το ειχα σαν απορια αυτο πολυ καιρο!.. :)

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλή αν και στις γυμνές φωτογραφίες της (χωρίς pickguard) μου τράβηξε την προσοχή περισσότερο!!  :o

καλόπαιχτη να είναι!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ρε παιδια εχω μια απορια..και το εχω δει σε αρκετους εδω μεσα..κανετε ενα οργανο με parts απο καποια εταιρεια..μετα γιατι κολατε το λογοτυπο της fender ?? τοσο πολυ θελετε να λεει πανω fender? αφου δεν ειναι fender!!  Και μαλιστα μπορει να ειναι και καλυτερη απο την fender..

 

το ειχα σαν απορια αυτο πολυ καιρο!.. :)

 

αποδιδω τιμη στον μεγα δημιουργο (C.L.F.)   8)

 

κατα τη γνωμη μου ΜΟΝΟ ΕΝΑ decal χωραει σ'αυτα τα headstocks....    ;)

 

Δεν το κανω για να την "πουλησω" ως fender....

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου