Προς το περιεχόμενο

Αγορά Samick


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες

 

Η ιστορία:

προχθες χάζευα λίγο το youtube και είπα να θυμηθώ τις καρεκλοεποχές της ντίσκο (την οποία τότε την θάβαμε και τώρα γουστάρουμε φουλ). Εκεί που έψαχνα, θυμίθηκα το le freak! Στο βίντεο αυτό λοιπόν, βλέπω τον κιθαρίστα να παίζει με μια διάφανη κιθάρα.....

 

Ο Έρωτας

Σκέφτηκα λοιπόν, τί ωραίο να υπάρχει και μια τέτοια κιθαρίτσα και η αλήθεια είναι ότι η καρδιά μου χτύπησε σε δέκατα έκτα...

 

Το αποτέλεσμα

Σκέφτηκα λοιπόν να πάρω κι εγώ μία και κατέλειξα σ αυτή:

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260229157203&ssPageName=ADME:X:RTQ:US:1123

 

Το ξέρω ότι δεν έχει κουρδισμένα ξύλα  ;D ;D αλλά μ αρέσει τόσο πολύ που είναι διάφανη. Κοίταξα και λίγο στο Internet και είδα διάφορα μοντέλα, αλλά τίποτα σε τέτοιο επίπεδο τιμής.

Έχετε κάποια γνώμη για την κιθάρα αυτή, ή ακόμα καλύτερα μήπως έχετε κρυμμένο κανα link για κάποια αντίστοιχη κιθάρα;;;

 

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεπερνωντας τα περι ξυλων, κ.λ.π, κ.λ.π, σε ολες αυτες τις κιθαρες χαμηλης τιμης το πλεον προβληματικο ειναι τα τραγικα licenced floyd roses που περισσοτερα προβληματα θα σου δημιουργησουν παρα θα σου λυσουν. Μην ενθουσιαζεσαι μονο και μονο απο την εμφανιση....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κοίταξα και λίγο στο Internet και είδα διάφορα μοντέλα, αλλά τίποτα σε τέτοιο επίπεδο τιμής.

Έχετε κάποια γνώμη για την κιθάρα αυτή, ή ακόμα καλύτερα μήπως έχετε κρυμμένο κανα link για κάποια αντίστοιχη κιθάρα;;;

 

 

Για να κάνεις το κέφι σου υπάρχουν και αυτές, πολύ φθηνότερες:

 

http://cgi.ebay.co.uk/WESLEY-ACRYLIC-LP-SERIES-TRANS-CLEAR-ELECTRIC-GUITAR_W0QQitemZ300213205947QQihZ020QQcategoryZ2384QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.co.uk/WESLEY-S-SERIES-ACRYLIC-TRANS-CLEAR-ELECTRIC-GUITAR_W0QQitemZ290222708554QQihZ019QQcategoryZ2384QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το love is music store http://stores.ebay.com/Love-Is-Music-Store_plexiglas-guitars_W0QQcolZ4QQdirZ1QQftidZ2QQtZkm πουλάει διάφορες τέτοιες κιθάρες.

 

Απλά και μόνο για την εμφάνιση αξίζει μια τέτοια κιθάρα, άλλωστε τι απαιτήσεις μπορείς να έχεις από μια διάφανη κιθάρα των 150 $...;

 

Αλήθεια θυμάται κανείς την κιθάρα που είχε ο kirk hammet στην περιοδία για το (re?)load, μια διαφανή που έρρεε μέσα στο σώμα της πράσινο υγρό...;  :D

The lunatic is on the grass..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια θυμάται κανείς την κιθάρα που είχε ο kirk hammet στην περιοδία για το (re?)load, μια διαφανή που έρρεε μέσα στο σώμα της πράσινο υγρό...;  :D

 

Και ήθελε μάλιστα να την γεμίσει με ούρα ( !!! ), αλλά τον πείσανε ότι δεν είναι τόσο υγιεινό.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Το ξέρω ότι δεν θα μπορούσα να έχω πολλές απαιτήσεις από μια τέτοια κιθάρα, αλλά είναι καθαρά ζήτημα εμφάνισης... θα έχετε νέα σύντομα υποθέτω, μάλλον θα τσιμπήσω μια τέτοια κιθαρίτσα να την έχω να βλεπόμαστε

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος, αυτού του τύπου οι κιθάρες είναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ βαριές...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¨εβγαλε και η ibanez μια τετοια, και καλα η καινούρια του κυρίου Βάι

Μόνο που η τιμή της είναι κοντά στα 4 χιλιάρικα!!!! 4 χιλιάρικα για πλαστικό??????

Δεν θέλω να ξανακούσω οτι πληρώνεις ξύλο στα όργανα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου