Προς το περιεχόμενο

Ήρθε η Γιαπωνέζα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, χτες παρέλαβα την Tokai Silver Star Strat, που είχα παραγγείλει από το ebay. Η κιθάρα ήρθε 9 μέρες αφού την αγόρασα, και μάλιστα στο σπίτι έφτασε Σάββατο!

Τέλος πάντων, δεν είναι και πολύ εύκολο να γράψω κλιπς, αλλά αν τύχει θα τα βάλω στο "testing, one, two" ...

 

Ιδού:

http://imageevent.com/nu2uguitars/tokaisilverstarstratocar

 

Ερώτηση: Τι λέτε για τα κλειδιά; Θα έπρεπε να βάλω καλύτερα, ίσως;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

(Παράλειψη): Είναι κατασκευασμένη κάπου μέσα στην τριετία '79, '80, '81, και είναι απομίμιση της Fender του '76... Επίσης, το συγκεκριμένο μοντέλο δεν κυκλοφορούσε έξω από την Ιαπωνία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με υγεια και καλοπαιχτη!!! ;D!πολυ ομορφη κιθαρα!!

 

Ερώτηση: Τι λέτε για τα κλειδιά; Θα έπρεπε να βάλω καλύτερα, ίσως;

 

Δεν γνωριζω ποια ειναι αυτα τα κλειδια,παντως εμφανισιακα ειναι λιγο γκουμουτσες :P!Αν εσενα σου αρεσουν παντως κρατησε τα ;)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μεγειές.  :)

 

....

Ερώτηση: Τι λέτε για τα κλειδιά; Θα έπρεπε να βάλω καλύτερα, ίσως;

..

 

Καλά... ακόμα δεν την παρέλαβες και σκέφτεσαι ν' αλλάξεις κλειδιά?

Εγώ λέω, αν δεν έχουν πρόβλημα, να την αφήσεις στην ησυχία της. (Να παίζεις όμως  :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλά... ακόμα δεν την παρέλαβες και σκέφτεσαι ν' αλλάξεις κλειδιά?

 

 

Όχι, δεν έχω μανούρα, αλλά ρωτάω, επειδη είναι παλιά, και σκέφτομαι και το τρέμολο (το οποίο δεν συμπεριλαμβανόταν, αλλά θα κατέβω Αθήνα από Τρίτη...)

 

Ευχαριστώ, παίδες... Περιττο να σας πω ότι δεν την έχω αφήσει στιγμή από τα χέρια μου!

 

Και κάτι άλλο: Ο τύπος μου την έστειλε με ΑΘΛΙΕΣ χορδές, και δεν έχω κανένα περισσευούμενο σετ, οπότε μόλις αλλάξω χορδές, (από Τρίτη και αυτό), θα πετάει (!!!) και λογικά θα ακούσετε καλύτερα σχόλια...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κούκλα!!! Με γεια και καλόπαικτη!!! ;)

Τα κλειδιά είναι ίδια με αυτά που φορούσαν οι Fender εκείνη τη δεκαετία, οπότε είναι ιστορικά τουλάχιστον, σωστά ;)

 

fkeys.jpg

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ όμορφες κιθάρες οι japan replica strats (όπως έχουμε πει δεκάδες φορές για τις japan γενικότερα) αλλά ειδικά τις replica japan strats (εκτός των fender)δεν θα τις πρότεινα γενικότερα.

ο λόγος είναι ότι σε αρκετές δεν ταιριάζουν οι αμερικάνικοι μαγνήτες στο pickguard τους.:o

αλλαγή pickguard λοιπόν που δεν θα ταιριάζει με τις τρύπες για τις βιδες του παλιου

για να αλλάξεις έναν single coil τους με έναν αμερικάνικο single coil χρειάζεται λίγο σκάψιμο. :o(απιστευτο και ομως αλιθινο)

όχι σε όλες βέβαια αλλά σε αρκετές.

αν πεις πως θέλει και αλλαγή τάστα(πολύ πιθανόν εφόσον είναι πολύ παλιά και πολύ παιγμένη κιθάρα) και κλειδιών, δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο. ::)

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου