Προς το περιεχόμενο

HELP το paypal μου εγινε limited!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο πρόβλημα; Κάνε ένα κόπο να μας εξηγήσεις ποιο πρόβλημα έχεις ΑΚΡΙΒΩΣ.

 

Αυτό ακριβώς το πρόβλημα που έχει το παιδί που έκανε το topic δηλαδή το παρακάτω:

 

γεια σας!πηγα και εγω ο ανθρωπος να κανω μια αγορα!στελνω τα λεφτα στον  τυπο και μετα απο λιγες ολες λαμβανω ενα mail που μου λεει με λιγα λογια

 

# We have reason to believe that your account was accessed by a third party. We have limited access to sensitive PayPal account features in case your account has been accessed by an unauthorized third party. We understand that having limited access can be an inconvenience, but protecting your account is our primary concern.

 

παω στο Resolution Center και μου λεει  με επιλογη  "Fax or upload documentation"

 

Proof of Address

 

θελω να μου πειτε

 

1) αν εχει αντιμετωπισει κανεις αυτο το προβλημα

 

2)τι χαρτια μπορω να στειλω που να ειναι στα αγγλικα και εχουν ξεκαθαρα την διευθυνση μου.

 

Μα ούτως ή άλλως η τράπεζα και το Paypal θα ξέρουν πολύ καλύτερα να σου λύσουν όποιο πρόβλημα έχεις  ???

 

Στην τράπεζα μου που πήγα και ρώτησα κανένας δεν ήξερε τίποτα για αυτό το θέμα,λες και τους λέω μαθηματική εξίσωση ήταν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εντάξει... έλαβες αυτό το mail. Έκανες όμως login στο λογαριασμό σου (επισκεπτόμενος απ' αυθείας το www.paypal.com και ΟΧΙ ακολουθώντας ένα σύνδεσμο στο ίδιο το mail) και επιβεβαίωσες ότι ο λογαριασμός σου έχει γίνει restricted?

 

Αν ναι, υπό ποία έννοια είναι restricted? Δηλαδή, σε ποιες υπηρεσίες δεν έχεις πλέον πρόσβαση; Π.χ. μπορείς να δεις τις "κινήσεις" στο λογαριασμό σου; Έχουν τίποτε ασυνήθιστο;

 

Για πες.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα αντιμετωπίσει κι εγώ αυτό το "πρόβλημα". Τους έστειλα ό,τι μου ζήτησαν και έγινε άρση του περιορισμού. Αν δεν τους στείλεις τα ντοκουμέντα που ζητάνε, απ'ό,τι ξέρω, μετά απο 6 μήνες άρεται αυτομάτως ο περιορισμός, παίρνεις τα λεφτά σου και κλείνει το paypal account σου.

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει... έλαβες αυτό το mail. Έκανες όμως login στο λογαριασμό σου (επισκεπτόμενος απ' αυθείας το www.paypal.com και ΟΧΙ ακολουθώντας ένα σύνδεσμο στο ίδιο το mail) και επιβεβαίωσες ότι ο λογαριασμός σου έχει γίνει restricted?

 

Αν ναι, υπό ποία έννοια είναι restricted? Δηλαδή, σε ποιες υπηρεσίες δεν έχεις πλέον πρόσβαση; Π.χ. μπορείς να δεις τις "κινήσεις" στο λογαριασμό σου; Έχουν τίποτε ασυνήθιστο;

 

Για πες.

 

Ναι έκανα login μόνος μου απο το http://www.paypal.com και είδα οτι δεν μπορώ να κάνω συναλαγές ...γιατί ήθελα να αγοράσω κατι και δεν μπορώ να το κάνω..επίσης μου βγάζει οτι ειναι limited με κόκκινα γράμματα...κατι που πρότη φόρα μου συμβαίνει..και απο οτι διάβασα σε πολλά forums σχέδον κανένας δεν το εχει λύσει ακριβώς να πει την λύσει...μερικοί λένε οτι το παράτησαν άλλοι λένε πως μετα απο 8 μήνες τους ήρθε γράμμα απο την paypal οτι το account σας είναι μια χαρά κτλπ.

 

Το είχα αντιμετωπίσει κι εγώ αυτό το "πρόβλημα". Τους έστειλα ό,τι μου ζήτησαν και έγινε άρση του περιορισμού. Αν δεν τους στείλεις τα ντοκουμέντα που ζητάνε, απ'ό,τι ξέρω, μετά απο 6 μήνες άρεται αυτομάτως ο περιορισμός, παίρνεις τα λεφτά σου και κλείνει το paypal account σου.

 

Σε ευχαριστώ για το Reply σου αλλά εγώ θέλω να κρατίσω τον λογαριασμό μου στην paypal και επίσης δεν μπορώ να περιμένω 6 μήνες...επίσης απο οτι έψαξα και έμαθα μια φορα τα στέλνεις αφτα που σου ζητάν αμα τα στίλεις αφτα τελιώσες καθάρισες με την paypal δεν θα ξαναέχεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απο οτι διάβασα σε πολλά forums σχέδον κανένας δεν το εχει λύσει ακριβώς να πει την λύσει...μερικοί λένε οτι το παράτησαν άλλοι λένε πως μετα απο 8 μήνες τους ήρθε γράμμα απο την paypal οτι το account σας είναι μια χαρά κτλπ.

 

helloooo ;D

 

Το είχα αντιμετωπίσει κι εγώ αυτό το "πρόβλημα". Τους έστειλα ό,τι μου ζήτησαν και έγινε άρση του περιορισμού. Αν δεν τους στείλεις τα ντοκουμέντα που ζητάνε, απ'ό,τι ξέρω, μετά απο 6 μήνες άρεται αυτομάτως ο περιορισμός, παίρνεις τα λεφτά σου και κλείνει το paypal account σου.

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απο οτι διάβασα σε πολλά forums σχέδον κανένας δεν το εχει λύσει ακριβώς να πει την λύσει...μερικοί λένε οτι το παράτησαν άλλοι λένε πως μετα απο 8 μήνες τους ήρθε γράμμα απο την paypal οτι το account σας είναι μια χαρά κτλπ.

 

helloooo ;D

 

Το είχα αντιμετωπίσει κι εγώ αυτό το "πρόβλημα". Τους έστειλα ό,τι μου ζήτησαν και έγινε άρση του περιορισμού. Αν δεν τους στείλεις τα ντοκουμέντα που ζητάνε, απ'ό,τι ξέρω, μετά απο 6 μήνες άρεται αυτομάτως ο περιορισμός, παίρνεις τα λεφτά σου και κλείνει το paypal account σου.

 

Δες τι έγραψα και εγώ  ;D

 

Το είχα αντιμετωπίσει κι εγώ αυτό το "πρόβλημα". Τους έστειλα ό,τι μου ζήτησαν και έγινε άρση του περιορισμού. Αν δεν τους στείλεις τα ντοκουμέντα που ζητάνε, απ'ό,τι ξέρω, μετά απο 6 μήνες άρεται αυτομάτως ο περιορισμός, παίρνεις τα λεφτά σου και κλείνει το paypal account σου.

 

Σε ευχαριστώ για το Reply σου αλλά εγώ θέλω να κρατίσω τον λογαριασμό μου στην paypal και επίσης δεν μπορώ να περιμένω 6 μήνες...επίσης απο οτι έψαξα και έμαθα μια φορα τα στέλνεις αφτα που σου ζητάν αμα τα στίλεις αφτα τελιώσες καθάρισες με την paypal δεν θα ξαναέχεις πρόβλημα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεεε...κλέβεις ;D Δεν τα είχες γράψει όλα αυτά, όταν σου απάντησα. ;)

 

Τέσπα. Επειδή είναι πολύ ψείρες οι τύποι, εγώ προσωπικά χρειάστηκε να στείλω πολλές φορές διάφορα έγγραφα. Κολλάνε σε τρομερά -για μένα πάντα- ασήμαντες λεπτομέρειες και ζητάνε νέα, διαφορετικά έγγραφα. Π.χ. σε έγγραφο όπου αποδείκνυα τήν οδό όπου κατοικώ, κολλούσανε στο ότι η λέξη "Άγγελος" γραφοταν αλλού Agelos και αλλού Angelos.

 

Εσύ, πού ακριβώς κόλλησες; Μπορεί να βρεθεί λύση. Σ'το λέω εγώ που κόντεψα να τα παρατήσω 4-5 φορές.

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεεε...κλέβεις ;D Δεν τα είχες γράψει όλα αυτά, όταν σου απάντησα. ;)

 

Τέσπα. Επειδή είναι πολύ ψείρες οι τύποι, εγώ προσωπικά χρειάστηκε να στείλω πολλές φορές διάφορα έγγραφα. Κολλάνε σε τρομερά -για μένα πάντα- ασήμαντες λεπτομέρειες και ζητάνε νέα, διαφορετικά έγγραφα. Π.χ. σε έγγραφο όπου αποδείκνυα τήν οδό όπου κατοικώ, κολλούσανε στο ότι η λέξη "Άγγελος" γραφοταν αλλού Agelos και αλλού Angelos.

 

Εσύ, πού ακριβώς κόλλησες; Μπορεί να βρεθεί λύση. Σ'το λέω εγώ που κόντεψα να τα παρατήσω 4-5 φορές.

 

Εμένα μου ζητάει Proof of Address και μου λεει να ανεβάσω αρχεία ή να τα στείλω με Fax..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ζητάει Proof of Address και μου λεει να ανεβάσω αρχεία ή να τα στείλω με Fax..

 

Ως proof of address είχα στείλει τον μηνιαίο λογαριασμό μιας πιστωτικής μου, μιας και σ'αυτόν χρησιμοποιείται το λατινικό αλφάβητο (φυσικά δε δέχονται ως απόδειξη κανένα έγγραφο που δεν είναι γραμμένο με λατινικούς χαρακτήρες). Αν δεν έχεις πιστωτική, κάνει και ένας λογαριασμός κινήσεων χρεωστικής κάρτας.

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως proof of address είχα στείλει τον μηνιαίο λογαριασμό μιας πιστωτικής μου, μιας και σ'αυτόν χρησιμοποιείται το λατινικό αλφάβητο (φυσικά δε δέχονται ως απόδειξη κανένα έγγραφο που δεν είναι γραμμένο με λατινικούς χαρακτήρες). Αν δεν έχεις πιστωτική, κάνει και ένας λογαριασμός κινήσεων χρεωστικής κάρτας.

 

Έχω Visa..τι να τους στείλω σε φωτογραφία το βιβλιαράκι ή απο την αποδείφη που λέει οτι έχω καταθέσει ασπουμε 15 ευρώ..(στα ελληνικά το γραφεί)? δεν έχω αλλο τίποτα απο την τράπεζα...επίσης δεν ειναι ακριβώς δικιά μου ή κάρτα αλλά της μάνας μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου