Προς το περιεχόμενο

Πώς αλλάζω μαγνητες?


ax1ss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1)elavd η υπογραφη σου τα σπαει

 

2) Φιλε axiss, τα βιντεακια του bloody ειναι πολυ καλά (εγω τα ειχα λιωσει παλιοτερα).Αν τυχον αποφασισεις οτι δε μπορεις μονος, υπαρχουν μαστορες στο Σαλονικα να πας να κανεις και κανα set up με την ευκαιρια.Αν και δεν ειναι τοσο τρομερο, ισως πρεπει να δοκιμασεις μονος..your call

 

 

A επι της ευκαιριας..

Εχω ενα διπλο (2-conductor) και λεω να τον κοτσαρω στο 30χρονο ρεμπετοκιθαρο μου ,χωρις ποτενσιομετρα, κατευθειαν σε jack..το μαυρο καλωδιο συνηθως ειναι το σημα και το λευκο η γειωση, σωστα?

Να βρω και μαι πατεντα να τον βαλω στο soundhole...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος μας τα λες, το λευκό είναι το σήμα και το μαύρο η γείωση.

Πάντως τα μαγνητοκολλήματα είναι θέμα (λίγης) εμπειρίας, και γω δεν ήξερα το χριστό μου και τώρα κάνω jimmy page wiring with treble bleed and antishock protection για την πλάκα μου.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος μας τα λες, το λευκό είναι το σήμα και το μαύρο η γείωση.

Πάντως τα μαγνητοκολλήματα είναι θέμα (λίγης) εμπειρίας, και γω δεν ήξερα το χριστό μου και τώρα κάνω jimmy page wiring with treble bleed and antishock protection για την πλάκα μου.

 

 

Να σαι καλα.

Καποια στιγμη θα την ξεκινησω την πατεντα.

Ηθελα p90 να βαλω, αλλα αφου εχω αυτον και βρισκεται,..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..το μαυρο καλωδιο συνηθως ειναι το σημα και το λευκο η γειωση, σωστα?

Να βρω και μαι πατεντα να τον βαλω στο soundhole...

 

Προσοχη στα χρωματα των καλωδιων.....δυστυχως δεν εχουν συννενοηθει οι εταιρειες ωστε να εχουν κοινα colour codes για τα pickups του......ετσι το μαυρο που για μια εταιριεα μπορει να ειναι η εξοδος για μια αλλη μπορει να ειναι η γειωση......

 

Ιδου τα colour codes:

http://www.guitarelectronics.com/category/.wiringresources.11pickupcolorcodes/

 

Για οδηγους πως να εγκαταστησετε μαγνητες καντε ενα search στο google........υπαρχουν απειρα sites με λεπτομερεστατες οδηγιες.....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου