Προς το περιεχόμενο

αξιοπιστες εταιριες


PlatwN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να αγορασω διαφορα μουσικα ειδη αλλα δεν

ειμαι σιγουρος για καποιες εταιριες επειδη δεν εχω δοκιμασει

τπτ απτα προιοντα τους...

οπως π.χ. ενισχυτες...

ξερω οτι οι marshall και οι Laney ειναι αξιοπιστοι και θα αξιζουν τα λεφτα τους!! ;)

εχω βρει προσφορες που μου φανηκαν αρκετα καλες απο εταιριες οπως

HARLEY BENTON,ENGL,PEAVEY,KOCH

αξιζει να κανω μια τετοια αγορα?

(ναι ρε ειμαι ασχετος!!χεχε ;D)

-CΛINE-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Oι Peavey είναι οκ, αλλά ENGL και Koch απλά φανταστικοί ενισχυτές. Αξίζουν και με το παραπάνω. Τώρα για harley benton δεν την έχω και σε τρελή υπόληψη, δεν θα αγόραζα κάτι τέτοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω οτι οι marshall και οι Laney ειναι αξιοπιστοι και θα αξιζουν τα λεφτα τους!!

 

αυτο που το ξερεις?

και οι δυο μαρκες που αναφερεις εχουν αποδειχτει λιγοτερο αξιοπιστες απο τις 3 απο τις 4 εταιριες για τις οποιες αναρωτιεσαι... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ παίζει και το θέμα marketing. Όταν κάποιος βλέπει τις μεγάλες μούρες να παίζουν με marshall και Laney(δεν έχω ιδέα αν παίζει κάποιος με Laney, παρεμπιπτόντως, μόνο για το marshall είμαι σίγουρος) τότε αυτομάτως έχει την εντύπωση πως είναι και τα πιο αξιόπιστα μηχανήματα. Μέχρι κι η ENGL κότσαρε τους Kreator( ;D) για προώθηση των ενισχυτών της! Απ'την άλλη η Koch δεν είναι και τόσο γνωστή μάρκα, και αυτομάτως θεωρείται - από κάποιον που δεν τους έχει ακούσει/δοκιμάσει- μη αξιόπιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι να γνωριζουμε λιγα πραγματακια για την κατασκευη των μοντερνων ενισχυτων μαζικης παραγωγης (οπως αυτοι που αναφερονται παραπανω με εξαιρεση τους KOCH & ENGL)

 

Ολοι φτιαχνονται με μετριας ποιοτητας πλακετες και απωανατολιτικα ηλεκτρικα (οχι πως αυτο ειναι κακο αλλα λεμε τωρα) και μετριες λυχνιες οποτε χοντρα χοντρα την ιδια περιπου κατασκευη εχουν (μη περιμενετε δηλ. military specs ή χοντρες και ποιοτικες πλακετες,chasis mounted tubes & αλλα τετοια καλουδια)

 

 

Δεδομενου ομως οτι ελαχιστοι απο εμας θα κανουν...παγκοσμια τουρνε με τους ενισχυτες τους :) για καθημερινη χρηση μια χαρα ειναι... ;) δεν θα εχουν την αντοχη ενος Fender του 70 αλλα τη δουλεια τους χωρις πολλα προβληματα θα την κανουν.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ριχνω"μερικες ακομα εταιριες στο παιχνιδι...

οποιος ξερει ας πει την γνωμη του...

1. LINE6

2. FRAMUS

3. HUGHES&KETTNER

4. BLACKHEART

5. VOX

6. HIWATT

7. KRANK

8. HARTKE

9.      KUSTOM

και 10. RANDALL

(χαχα..μονο μερικες δεν ειναι αυτες  ;D)

-CΛINE-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πιστεύω πως πρέπει να προσδιορίσει κανείς και το επίπεδο τιμής.. δε γίνεται να φτιάξεις μια λίστα με "καλούς" ενισχυτές και να περιμένεις να είναι η ίδια στα 200 και η ίδια και στα 2000 ευρώ..

 

το άν θα "αξίζουν τα λεφτά τους" όπως λές έχει να κάνει με το ποσό που δίνεις κάθε φορά

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου