Προς το περιεχόμενο

2 mystery guitar clips...


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Εγώ (αυτή τη φορά) έπεσα (λίγο πιο) κοντά.  :)

 

...

Στο πρώτο, στην παυση στο 0:07 έχω την αίσθηση ότι ακούω προσομοίωση spring (ή μήπως plate?) reverb. Μπορεί και από plugin. Από την άλλη είναι πιο φυσικός ο θόρυβος που υπάρχει.  

Ρε μπας και είναι κάποιο κανονικό πετάλι σε amp sim?

 

 

Για το δεύτερο, έχω την αίσθηση ότι θα μπορούσε να είναι και ενισχυτής αλλά να μασκάρεται η χροιά του από το έντονο delay (και ίσως comp και EQ και reverb ... όλα σε post processing). Μπορεί και να είναι όμως direct.....

....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν....τα clips είναι ηχογραφημένα με την κιθάρα connect στο line in του υπολογιστή και ο ήχος που ακούτε προέρχεται απο γνωστό κιθαριστικό software πρόγραμμα...( δεν θα πώ ποιό, εξάλλου 2-3 είναι τα πιο γνωστά και δεν θέλω να διαφημήσω κάποιο απο αυτά)...

 

Φιιιιου...! Ευχαριστούμε Γιώργο, πάντως πίστεψέ με, κανείς δεν θα σε κατηγορήσει για διαφήμιση. Αν ήταν εγχώριο μαγαζί κάποιες γκρίνιες θα έπεφταν αλλά τώρα καμία σχέση. Το Amplitube ήταν; Mόνο αυτό έχω δουλέψει, οπότε δεν έχω ιδέα για τις επιδόσεις των άλλων (Guitar Rig κλπ).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου