Προς το περιεχόμενο

Sustain


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, αλλά και εσύ, μόλις τώρα το έβαλες το βελάκι να κοιτάει προς τα κάτω... Πριν δεν είχες "διακριτικά".... ;D

 

Όντως, αλλά και πάλι το Athena είναι γυναικείο όνομα!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://www.gearwire.com/fernandes-sustainer.html

Δες το βιντεακι  ;)  Εχει βεβαια πολλα και στο Utube

 

 

Κοιτα και εδω

http://www.fernandesguitars.com/sustainer.html

 

Aτελειωτω Sustain..ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΓΝΗΤΗ.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to fernandes όμως κοστίζει και στην αγορά και στην τοποθέτηση συν του οτι θα πρέπει να επιλέξει ο φίλος μια κιθάρα να το βάλει.

Αρα το επιθυμητό αποτέλεσμα θα το έχει μόνο με τη gibson ή μόνο με τη fender του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O odis έχει δίκιο, δεν πρόκειται να πειράξω ούτε τη gibson ούτε τη fender που μου αρέσει όπως παίζει...

προτiμώ να ξαναφτιάξω mια fender από την αρχή και να βάλω το fernandes επάνω...πόσο θα μου κοστήσει άλλωστε όχι ακροβότερα από τη tele με τον fishman  poy etoim;azv t;vra...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλώντας για Sustain, θυμήθηκα αυτό το μικρό διαμάντι.

Το video ειναι τελείως cheesy, αλλά αυτό βρήκα στο youtube...

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως η χρήση του dd-3 / dd-6 εμένα δε θα μου άρεσε..

έχω το dd-6 και όταν χρησιμοποιώ το warp όντως κρατάει τη νότα αλλα ανεβάζει έντονα και αφύσικα την ένταση και μάλιστα χαλάει τη χροιά του ήχου..

 

τι να πω ίσως δε ξέρω και να το χρησιμοποιώ σωστα.. απλά κρατάω σταθερή τη νότα που θέλω και πατάω το πετάλι  :-\

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to fernandes όμως κοστίζει και στην αγορά και στην τοποθέτηση συν του οτι θα πρέπει να επιλέξει ο φίλος μια κιθάρα να το βάλει.

Αρα το επιθυμητό αποτέλεσμα θα το έχει μόνο με τη gibson ή μόνο με τη fender του....

Κοστιζει κατω απο 200$,υπαρχει και μτχ στο ebay γυρω στα 120$.

Σωστη η παρατηρηση,αλλα μην μου πεις οτι δεν γουσταρες με το βιντεακι! Ειμαι σε σκεψεις να βαλω ενα στην Gibson.

 

Κλασσικο Sustain= Ηι output pickup (Jeff Beck etc) + Hi Gain amp (η ενα TS808 pedal στο ενισχυτη που ηδη εχεις)

 

Kοιτα εδω για πεταλακια "φτιαγμενα" που θα σε βοηθησουν - http://www.buyanalogman.com/Boss_SD_1_808_p/am-boss-sd-1-808.htm

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου